icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Zaļā elektrība

Izvēlies 100% no atjaunīgiem resursiem ražotu enerģiju!

Saudzē vidi un saglabā to nākamajām paaudzēm

Laiks rīkoties un samazināt ietekmi uz vidi, ko veicina mūsu ikdienas paradumi. Viens no vienkāršākajiem veidiem ir izvēlēties no 100% atjaunīgiem resursiem ražotu enerģiju savam mājoklim.

Zaļā elektrība mājoklim - visērtākais un vienkāršākais veids, kā spert pirmo soli videi draudzīgāka dzīvesveida virzienā.

Aprēķini savas zaļās elektrības pozitīvo ietekmi uz vidi!

Norādi mājokļa vidējo mēneša elektrības patēriņu:

kWh / mēnesīTava zaļās elektrības pozitīvā ietekme uz vidi:

CO2 emisiju samazinājums


Nenobraukti

ar auto

Iestādīti

gadā


Izvēlies 100% no atjaunīgiem resursiem ražotu enerģiju

Esi atbildīgs pret vidi un pievieno savam elektrības produktam arī zaļo elektrībuAtjaunīgās enerģijas ražošanas procesā tiek radīts ievērojami mazāk kaitīgo CO2 emisiju. Iegādāties no atjaunīgiem resursiem ražotu elektrību ir visērtākais un vienkāršākais veids, kā spert pirmo soli videi draudzīgāka dzīvesveida virzienā.

Kāpēc izvēlēties zaļo elektrību?


Saudzē vidi un saglabā to nākamajām paaudzēm

Iegādājoties zaļo elektrību, Tu radi pieprasījumu, kas mudina enerģijas ražotājus pārslēgties uz videi draudzīgas enerģijas ražošanu. Jo lielāks ir zaļās enerģijas lietotāju skaits, jo lielāks ir atjaunīgās enerģijas īpatsvars elektroenerģijas ražošanā un jo mazāk CO2 emisiju tiek emitētas enerģijas ražošanas procesā.

Veicini atjaunīgās enerģijas ražošanu

Jo daudzveidīgāka un izkliedētāka ir elektroenerģijas ražošana, jo drošāka ir elektroenerģijas piegāde lietotājiem. Zaļā elektrība 100% apmērā tiek ražota no atjaunīgiem enerģijas resursiem, galvenokārt no saules, vēja un hidroenerģijas. Mēs paši ražojam zaļo elektrību, kā arī iepērkam to no citiem elektroenerģijas ražotājiem Eiropā.

Rādi piemēru citiem

Lieto zaļo elektrību un rādi piemēru citiem, ka Tev rūp vides saglabāšana un solis pretī zaļākai rītdienai neprasa lielas pūles.

Biežāk uzdotie jautājumi


Zaļā elektrība tiek iegūta no atjaunīgajiem energoresursiem, kas ir pieejami neierobežotā apjomā vai spēj atjaunoties ātrāk nekā tiek patērēti. Pie šādiem energoresursiem tiek pieskaitīti: vējš, ūdens, saule, zemes vai ūdens siltums, jūras viļņu enerģija, biomasa, atkritumi, notekūdeņu attīrīšanas iekārtu gāzes un biogāze. Enefit pats ražo zaļu enerģiju, kā arī iepērk to no citiem elektroenerģijas ražotājiem Eiropā.

Katrā mēnesī zaļās elektrības klientu patērēto kWh apjomu Enefit sedz ar izcelsmes apliecinājumiem, kuri tiek pirkti no atjaunīgās enerģijas ražotājiem. Izcelsmes apliecinājumi ir Eiropā vienīgā juridiski korektā forma kā pierādīt enerģijas izcelsmi. Visi Zaļās enerģijas papildprodukta un Energoneatkarība produkta klienti saņem arī Enefit Zaļās enerģijas sertifikātu.

Eesti Energia grupā esošais uzņēmums Enefit Green ir viens no lielākajiem atjaunīgās enerģijas ražotājiem Baltijas valstīs, kas iegūst elektrību no vēja, ūdens, saules, biomasas. Tā atjaunīgās enerģijas ražotnes atrodas Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Polijā. Kopumā Enefit Green zaļo enerģiju ražo 22 vēja parkos, 38 saules elektrostacijās, granulu rūpnīcā, vienā hidroelektrostacijā un atkritumu pārstrādes elektrostacijā. Uzzini vairāk par Enefit Green.