icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Biežāk uzdotie jautājumi

Esam apkopojuši atbildes uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem – kā izvēlēties piemērotāko elektrības produktu, kādas priekšrocības un papildu pakalpojumus piedāvā Enefit, kā notiek pakalpojumu pieslēgšana? Atbildes uz šiem un citiem ar enerģijas iegādi saistītiem jautājumiem atradīsi zemāk. Ja ir kāds jautājums, uz kuru neatradi atbildi, sazinies ar mums, zvanot uz 6000 0055 vai rakstot uz elektriba@enefit.lv.


Pakalpojumi


Katram no produktiem ir savas priekšrocības un to izvēle ir atkarīga no Taviem patēriņa paradumiem - vai dod priekšroku stabilitātei jeb iespējām aktīvi sekot līdzi sava mājokļa patēriņam, meklējot jaunas iespējas ietaupīt.

Dinamiskais nozīmē, ka iegādāsies elektroenerģiju par tieši tādu pašu cenu, par kādu tā tiek pārdota biržā, bez uzcenojuma par katru patērēto kWh. Šī cena mainās katru stundu, ietekmējoties no tirgus un patēriņa tendencēm. Tāpēc vari aktīvi pielāgot savu elektrības patēriņu, lai tērētu vairāk brīžos, kad cena biržā ir zemāka un ietaupītu, kad tā kāpj. Parasti Dinamiskais produkts ilgtermiņā ir izdevīgāks nekā Fiksētais, bet jārēķinās, ka var būt gan “dārgāki”, gan “lētāki” mēneši.

Ja tomēr nevēlies riskēt ar pārlieku lielām biržas cenu svārstībām, vari izvēlēties pakalpojumu Dinamiskais+. Tas dod iespēju par papildu maksu 1EUR mēnesī nodrošināties, ka Tava gala cena par elektrību nepārsniegs noteiktu summu, neatkarīgi no tā, cik augstu kāpj cena biržā.

Savukārt, ja vēlies vienkāršu un stabilu risinājumu, kas neprasa sekot līdzi cenu svārstībām, izvēlies Fiksēto produktu. Tev būs noteikta nemainīga elektrības cena 24 mēnešu periodam.

Jebkurā gadījumā vienmēr vari vienkārši mainīt izvēlēto produktu bez papildu komisijas maksas.

 • Enefit izmaksas nav atkarīgas no tā, cik daudz elektrības katrs klients patērē. Tāpēc mēs visiem klientiem piedāvājam vienlīdzīgu pakalpojuma cenu, kas nav atkarīga no klientu dzīvesvietas, vecuma vai elektrības patēriņa apjoma.

 • Fiksēta atlīdzība par klienta apkalpošanu 2 EUR/mēnesī apmērā nodrošina caurspīdīgu un godprātīgu sadarbību ar klientiem, kā arī atbalsta Enefit mērķi veicināt efektīvāku enerģijas patēriņu. Enefit nav ieinteresēts klienta patēriņa kāpumā, jo tas neietekmē uzņēmuma peļņu, atšķirībā no nozarē vispārpieņemtās prakses.

  Tieši pretēji – mēs vēlamies, lai klientu elektrības patēriņš samazinās un tāpēc piedāvājam dažādus padomus un risinājumus kā kļūt energoefektīvākam un samazināt izdevumus par elektrību. Aplūkot energoefektivitātes padomus.

Šis piedāvājums būs īstais, ja vēlies izmantot Dinamiskā tarifu plāna priekšrocības, taču nevēlies riskēt ar neparedzamām izmaiņām biržas cenās. Par fiksētu maksu 1 EUR/mēnesī vari nodrošināties, ka līgumā tiek paredzēts noteikts elektrības cenas līmenis jeb “cenu griesti” par vienu kWh un mēs garantējam, ka, neskatoties uz biržas cenu svārstībām, Tava gala cena par elektrību nepārsniegs šo summu. Biržas cenām kāpjot virs Dinamiskais+ piedāvājumā fiksētā cenu līmeņa, mēs segsim starpību.

Elektroenerģijas cenas Baltijā nosaka Nord Pool Spot birža. Katrai valstij ir savs cenu reģions, kurā elektrības cena mainās katru stundu. Nord Pool Spot biržas Latvijas cenu reģiona aktuālās cenas vari aplūkot šajā saitē.

Tāpat arī aktuālajām biržas cenām vari ērti sekot līdzi bezmaksas lietotnē Enefit Latvija. Turklāt lietotnē vari redzēt arī sava mājokļa elektroenerģijas patēriņu un iestatīt dažādus atgādinājumus, kas brīdinās par straujām cenu izmaiņām biržā, lai vari savlaicīgi plānot un pielāgot patēriņu.

Lejupielādē Enefit Latvija lietotni savā viedierīcē:


Zaļā enerģija tiek iegūta no atjaunīgajiem energoresursiem, kas ir pieejami neierobežotā apjomā vai spēj atjaunoties ātrāk nekā tiek patērēti. Pie šādiem energoresursiem tiek pieskaitīti: vējš, ūdens, saule, zemes vai ūdens siltums, jūras viļņu enerģija, biomasa, atkritumi, notekūdeņu attīrīšanas iekārtu gāzes un biogāze. Arī Enefit pats ražo Zaļo enerģiju, kā arī iepērk to no citiem elektroenerģijas ražotājiem Eiropā.

Enefit ir vienīgais elektroenerģijas tirgotājs Latvijā, kas piedāvā iegādāties Zaļo enerģiju par fiksētu summu 1 EUR/mēnesī. Enefit pats ražo "zaļo" enerģiju no tādiem atjaunīgajiem energoresursiem vējš, ūdens, saule un biomasa, kā arī iepērk to no citiem elektroenerģijas ražotājiem Eiropā.

Samazini sava mājokļa ietekmi uz vidi un lieto ikdienā 100% no atjaunīgajiem resursiem ražotu enerģiju.

Enefit mātes kompānija Eesti Energia bija pirmais uzņēmums Centrāleiropā un Austrumeiropā, kas piedāvāja klientiem atjaunojamo enerģiju. Eesti Energia grupā esošais uzņēmums Enefit Green ir viens no lielākajiem atjaunīgās enerģijas ražotājiem Baltijas valstīs, kas iegūst elektrību no vēja, ūdens, saules un biomasas. Uzzini vairāk par Enefit Green.

Elektroierīču apdrošināšana pasargā Tevi no zaudējumiem, ko var radīt traucējumi elektrotīkla darbībā vai strāvas padeves pārtraukumi. Šādi traucējumi elektrotīklā var neatgriezeniski bojāt gan TV un datorus, gan arī nopietnākas mājokļa sistēmas, kā piemēram, apkures iekārtas. Notiekot negadījumam, apdrošināšana pasargās Tevi no zaudējumiem, jo varēsi saņemt atlīdzību bojāto ierīču remontam vai jaunu iegādei.

Elektrotehnikas apdrošināšana ietver visdažādākos iespējamo negadījumu veidus, nodrošinot atlīdzības izmaksu par elektroierīcēm, ko sabojā paaugstināts vai pazemināts spriegums, strāvas pārtraukums vai pat tādas dabas stihijas kā zibens spēriena sekas.

Uzzini vairāk par Elektroierīču apdrošināšanu un Enefit Apdrošināšanas līguma nosacījumiem.

Jā, Enefit Universālā produkta cena ir 0.08095 ar PVN. Minimālais produkta plāna lietošanas laiks ir 1 mēnesis, līgums tiek slēgts uz 24 mēnešiem, nav līgumsoda par pirmstermiņa izbeigšanu. Lai pieteiktos Enefit Universālais tarifam, zvani uz 6000 0055

Pieslēgšanās


Slēdzot līgumu attālināti, ikvienam ir tiesības 14 dienu laikā atteikties no izvēlētā pakalpojuma. Gadījumā, ja vēlies izmantot atteikuma tiesības, lūdzu, sazinies ar Enefit kontaktu centru pa tālruni 6000 0055.

Kļūt par Enefit klientu ir vienkārši un ātri:

 • izvēlies sev piemērotāko produktu un papildpakalpojumus
 • autorizējies, izmantojot internetbanku
 • izvēlies, kādu sev piederošu īpašumu, kurā vēlies iegādāties Enefit elektrību
 • apstiprini līgumu

Visus pārējos ar tirgotāja maiņu saistītos jautājumus nokārtosim mēs.

Atceries, ka elektroenerģijas tirgotāja maiņa nākamajam mēnesim jāpiesaka līdz mēneša 15. datumam. Ja pieteiksi to mēneša otrajā pusē, tad tirgotājs tiks mainīts no aiznākamā mēneša 1. datuma.

Elektrības iegādes līgums stājas spēkā no mēneša 1. dienas, un tas jāparaksta vismaz 15 dienas pirms mēneša sākuma. Tas nozīmē, ka, ja vēlies, lai līgums stātos spēkā no 1. aprīļa, tas jāparaksta ne vēlāk kā 15. martā.

Enefit elektroenerģijas iegādes līgumi neparedz līgumsodus par to pārtraukšanu vai kādas citas slēptas izmaksas un klienti var vienkārši mainīt tarifu veidus bez jebkādām papildu izmaksām.

Viena no Enefit pamatvērtībām ir vienkārša un caurspīdīga sadarbība ar saviem klientiem. Mēs esam pārliecināti, ka ilgtermiņā mūsu pakalpojumi ir labākie Latvijā, tāpēc neplānojam noturēt klientus ar līgumsodiem un citām sankcijām.

Ar spēkā esošajiem līguma vispārīgajiem nosacījumiem jebkurā laikā vari iepazīties šeit.

Vienlaikus noslēgt līgumu par vairākām adresēm nav iespējams. Katrai adresei jābūt atsevišķam līgumam taču katrai nākamajai adresei piedāvājam 50% atlaidi apkalpošanas maksai.

Sākotnējo pieslēguma apkalpošanas maksu vari samazināt uz pusi, līgumam pievienojot vēl vienu īpašumu.

Rādījumu nodošana


Ja Tev ir viedais elektroenerģijas skaitītājs, tad tā rādījumi nav jānodod, jo tie tiek automātiski nolasīti attālināti.

Parastā skaitītāja rādījumus klienti var nodot no mēneša 27. datuma līdz nākamā mēneša 3. datumam. Piemēram, par martu skaitītāja rādījumus varēs nodot no 27.marta līdz 3.aprīlim.

Ja Tev ir parastais skaitītājs, tad rādījumus vari nodot:

Ja skaitītāja rādījums netiek savlaicīgi nodots un Tev nav viedā skaitītāja, kura rādījumus var nolasīt attālināti, tad konkrētā mēneša elektrības rēķins tiek aprēķināts, balstoties uz Tavu vidējo patēriņu.

Viedais elektroenerģijas skaitītājs ir elektrības patēriņa mērierīce, kas ļauj nolasīt datus un apkalpot ierīci attālināti. Turklāt šie skaitītāji piedāvā plašākas iespējas sekot līdzi sava mājokļa ikstundas enerģijas patēriņam un analizēt to, lai redzētu, kā dažādas ierīces un mūsu paradumi ietekmē elektrības patēriņu.

Viedo skaitītāju uzstādīšanu un apkalpošanu veic AS “Sadales tīkls”, kas apkalpo elektroenerģijas sadales tīklus Latvijā. Šo skaitītāju ieviešanas plāns paredz, ka līdz 2022. gadam Latvijā pilnīgi visos īpašumos būs uzstādīti viedie elektroenerģijas skaitītāji.

Atvērtajā elektrības tirgū elektroenerģija tiek tirgota pēc ikstundas patēriņa principa. Ja klientam nav uzstādīts viedais skaitītājs, t.i., klienta skaitītājs neuzskaita ikstundas patēriņu, norēķiniem tiek piemērots diennaktī patērētās elektroenerģijas sadalījums, atbilstoši tipveida slodžu grafikam. Vairāk par tipveida slodžu sadalījumu.

Norēķini


Elektrības rēķina kopējo summu veido vairākas sastāvdaļas, no kurām tikai viena trešdaļa ir elektroenerģijas cena:

 • Elektrības cena, par kuru elektroenerģija tiek iegādāta no tirgotāja un tā ir atkarīga no izvēlētā tarifa veida. Aptuveni 32% no kopējā rēķina.
 • Maksa par elektroenerģijas piegādi līdz patērētājam jeb sadales tīkla tarifs, ko nosaka AS “Sadales tīkls”. Aptuveni 40% no kopējā rēķina.
 • Obligātā iepirkuma komponente (OIK), kas veido aptuveni 28% no kopējā rēķina.

Ikmēneša elektrības rēķina summu noteiks izvēlētais produkts un kopējais elektrības patēriņa apjoms. Lai noskaidrotu kāds būs Tavs rēķins par elektrību, ar katru no Enefit tarifiem, izmanto mūsu kalkulatoru.

Rēķinu par iepriekšējā mēnesī patērēto elektroenerģiju saņemsi e-pastā līdz nākamā mēneša 15. datumam.

Jā, ja esi noslēdzis līgumu par elektroenerģijas iegādi vairākiem uz sava vārda AS Sadales tīkls reģistrētiem īpašumiem, tad Enefit tos visus iekļaus vienā rēķinā.

Rēķinu par iepriekšējā mēnesī patērēto elektroenerģiju saņemsi e-pastā līdz nākamā mēneša 15. datumam un apmaksa jāveic 14 dienu laikā no tā saņemšanas.

Jā, veicot ikmēneša rēķina apmaksu, iespējams pārskaitīt lielāku summu nekā rēķinā norādīts. Pēc konkrētā rēķina apmaksas pāri palikusī summa būs kā avanss nākamo mēnešu norēķiniem.

Visa 2018. gadā klientiem piegādātā dabasgāze ir importēta no Lietuvas Republikas.

Dabasgāzes kvalitātes parametri.