icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Biežāk uzdotie jautājumi

Esam apkopojuši atbildes uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem – kā izvēlēties piemērotāko elektrības produktu, kādas priekšrocības un papildu pakalpojumus piedāvā Enefit, kā notiek pakalpojumu pieslēgšana? Atbildes uz šiem un citiem ar enerģijas iegādi saistītiem jautājumiem atradīsi zemāk. Ja ir kāds jautājums, uz kuru neatradi atbildi, sazinies ar mums, zvanot uz 6000 0055 vai rakstot uz elektriba@enefit.lv.


Pakalpojumi


Katram no produktiem ir savas priekšrocības un to izvēle ir atkarīga no Taviem patēriņa paradumiem - vai dod priekšroku stabilitātei jeb iespējām aktīvi sekot līdzi sava mājokļa patēriņam, meklējot jaunas iespējas ietaupīt.

Dinamiskais nozīmē, ka iegādāsies elektroenerģiju par tieši tādu pašu cenu, par kādu tā tiek pārdota biržā, bez uzcenojuma par katru patērēto kWh. Šī cena mainās katru stundu, ietekmējoties no tirgus un patēriņa tendencēm. Tāpēc vari aktīvi pielāgot savu elektrības patēriņu, lai tērētu vairāk brīžos, kad cena biržā ir zemāka un ietaupītu, kad tā kāpj. Parasti Dinamiskais produkts ilgtermiņā ir izdevīgāks nekā Fiksētais, bet jārēķinās, ka var būt gan “dārgāki”, gan “lētāki” mēneši.

Ja tomēr nevēlies riskēt ar pārlieku lielām biržas cenu svārstībām, vari izvēlēties pakalpojumu Dinamiskais+. Tas dod iespēju par papildu maksu 1EUR mēnesī nodrošināties, ka Tava gala cena par elektrību nepārsniegs noteiktu summu, neatkarīgi no tā, cik augstu kāpj cena biržā.

Savukārt, ja vēlies vienkāršu un stabilu risinājumu, kas neprasa sekot līdzi cenu svārstībām, izvēlies Fiksēto produktu. Tev būs noteikta nemainīga elektrības cena 24 mēnešu periodam.

Jebkurā gadījumā vienmēr vari vienkārši mainīt izvēlēto produktu bez papildu komisijas maksas.

 • Enefit izmaksas nav atkarīgas no tā, cik daudz elektrības katrs klients patērē. Tāpēc mēs visiem klientiem piedāvājam vienlīdzīgu pakalpojuma cenu, kas nav atkarīga no klientu dzīvesvietas, vecuma vai elektrības patēriņa apjoma.

 • Fiksēta atlīdzība par klienta apkalpošanu 2 EUR/mēnesī apmērā nodrošina caurspīdīgu un godprātīgu sadarbību ar klientiem, kā arī atbalsta Enefit mērķi veicināt efektīvāku enerģijas patēriņu. Enefit nav ieinteresēts klienta patēriņa kāpumā, jo tas neietekmē uzņēmuma peļņu, atšķirībā no nozarē vispārpieņemtās prakses.

  Tieši pretēji – mēs vēlamies, lai klientu elektrības patēriņš samazinās un tāpēc piedāvājam dažādus padomus un risinājumus kā kļūt energoefektīvākam un samazināt izdevumus par elektrību. Aplūkot energoefektivitātes padomus.

Elektroenerģijas cenas Baltijā nosaka Nord Pool Spot birža. Katrai valstij ir savs cenu reģions, kurā elektrības cena mainās katru stundu. Nord Pool Spot biržas Latvijas cenu reģiona aktuālās cenas vari aplūkot šajā saitē.

Tāpat arī aktuālajām biržas cenām vari ērti sekot līdzi bezmaksas lietotnē Enefit Latvija. Turklāt lietotnē var redzēt sava mājokļa elektroenerģijas patēriņu, saņemt un apmaksāt rēķinus, kā arī ievadīt skaitītāja rādījumus.


Lejupielādē Enefit Latvija lietotni savā viedierīcē:


Zaļā enerģija tiek iegūta no atjaunīgajiem energoresursiem, kas ir pieejami neierobežotā apjomā vai spēj atjaunoties ātrāk nekā tiek patērēti. Pie šādiem energoresursiem tiek pieskaitīti: vējš, ūdens, saule, zemes vai ūdens siltums, jūras viļņu enerģija, biomasa, atkritumi, notekūdeņu attīrīšanas iekārtu gāzes un biogāze. Arī Enefit pats ražo Zaļo enerģiju, kā arī iepērk to no citiem elektroenerģijas ražotājiem Eiropā.

Enefit ir vienīgais elektroenerģijas tirgotājs Latvijā, kas piedāvā iegādāties Zaļo enerģiju par fiksētu summu 1 EUR/mēnesī. Enefit pats ražo "zaļo" enerģiju no tādiem atjaunīgajiem energoresursiem vējš, ūdens, saule un biomasa, kā arī iepērk to no citiem elektroenerģijas ražotājiem Eiropā.

Samazini sava mājokļa ietekmi uz vidi un lieto ikdienā 100% no atjaunīgajiem resursiem ražotu enerģiju.

Enefit mātes kompānija Eesti Energia bija pirmais uzņēmums Centrāleiropā un Austrumeiropā, kas piedāvāja klientiem atjaunojamo enerģiju. Eesti Energia grupā esošais uzņēmums Enefit Green ir viens no lielākajiem atjaunīgās enerģijas ražotājiem Baltijas valstīs, kas iegūst elektrību no vēja, ūdens, saules un biomasas. Uzzini vairāk par Enefit Green.

Elektroierīču apdrošināšana pasargā Tevi no zaudējumiem, ko var radīt traucējumi elektrotīkla darbībā vai strāvas padeves pārtraukumi. Šādi traucējumi elektrotīklā var neatgriezeniski bojāt gan TV un datorus, gan arī nopietnākas mājokļa sistēmas, kā piemēram, apkures iekārtas. Notiekot negadījumam, apdrošināšana pasargās Tevi no zaudējumiem, jo varēsi saņemt atlīdzību bojāto ierīču remontam vai jaunu iegādei.

Elektrotehnikas apdrošināšana ietver visdažādākos iespējamo negadījumu veidus, nodrošinot atlīdzības izmaksu par elektroierīcēm, ko sabojā paaugstināts vai pazemināts spriegums, strāvas pārtraukums vai pat tādas dabas stihijas kā zibens spēriena sekas.

Uzzini vairāk par Elektroierīču apdrošināšanu un Enefit Apdrošināšanas līguma nosacījumiem.

Jā, Enefit Universālā produkta cena ir 0.08095 ar PVN. Minimālais produkta plāna lietošanas laiks ir 1 mēnesis, līgums tiek slēgts uz 24 mēnešiem, nav līgumsoda par pirmstermiņa izbeigšanu. Lai pieteiktos Enefit Universālais tarifam, zvani uz 6000 0055

Pieslēgšanās


Slēdzot līgumu attālināti, ikvienam ir tiesības 14 dienu laikā atteikties no izvēlētā pakalpojuma. Gadījumā, ja vēlies izmantot atteikuma tiesības, lūdzu, sazinies ar Enefit kontaktu centru pa tālruni 6000 0055.

Kļūt par Enefit klientu ir vienkārši un ātri:

 • izvēlies sev piemērotāko produktu un papildpakalpojumus. Uzzini vairāk šeit;
 • autorizējies, izmantojot internetbanku;
 • izvēlies, kādu sev piederošu adresi, kurā vēlies iegādāties Enefit elektrību;
 • apstiprini līgumu;

Visus pārējos ar tirgotāja maiņu saistītos jautājumus nokārtosim mēs.

Atceries, ka elektroenerģijas tirgotāja maiņa nākamajam mēnesim jāpiesaka līdz mēneša 15. datumam. Ja pieteiksi to mēneša otrajā pusē, tad tirgotājs tiks mainīts no aiznākamā mēneša 1. datuma.

Elektrības iegādes līgums stājas spēkā no mēneša 1. dienas, un tas jāparaksta vismaz 15 dienas pirms mēneša sākuma. Tas nozīmē, ka, ja vēlies, lai līgums stātos spēkā no 1. aprīļa, tas jāparaksta ne vēlāk kā 15. martā.

Enefit Dinamiskais produkts neparedz maksu par tā pārtraukšanu. Ja vēlēsies nomainīt biržas cenai piesaistīto produktu uz nemainīgu cenu par katru kilovatstundu, tad varēsi veikt to bez maksas.

Enefit Fiksētais produkts paredz maksu par līguma pirmstermiņa izbeigšanu 32 EUR apmērā, un tas samazinās par 4 EUR katru ceturksni.

Ar spēkā esošajiem līguma vispārīgajiem nosacījumiem jebkurā laikā vari iepazīties šeit.

Vienlaikus noslēgt līgumu par vairākām adresēm nav iespējams. Katrai adresei jābūt atsevišķam līgumam taču katrai nākamajai adresei piedāvājam 50% atlaidi apkalpošanas maksai.

Sākotnējo pieslēguma apkalpošanas maksu vari samazināt uz pusi, līgumam pievienojot vēl vienu īpašumu.

Rādījumu nodošana


Ja Tev ir viedais elektroenerģijas skaitītājs, tad tā rādījumi nav jānodod, jo tie tiek automātiski nolasīti attālināti.

Parastā skaitītāja rādījumus klienti var nodot no mēneša 27. datuma līdz nākamā mēneša 3. datumam. Piemēram, par martu skaitītāja rādījumus varēs nodot no 27.marta līdz 3.aprīlim.

Ja Tev ir parastais skaitītājs, tad rādījumus vari nodot:

Ja skaitītāja rādījums netiek savlaicīgi nodots un Tev nav viedā skaitītāja, kura rādījumus var nolasīt attālināti, tad konkrētā mēneša elektrības rēķins tiek aprēķināts, balstoties uz Tavu vidējo patēriņu.

Viedais elektroenerģijas skaitītājs ir elektrības patēriņa mērierīce, kas ļauj nolasīt datus un apkalpot ierīci attālināti. Turklāt šie skaitītāji piedāvā plašākas iespējas sekot līdzi sava mājokļa ikstundas enerģijas patēriņam un analizēt to, lai redzētu, kā dažādas ierīces un mūsu paradumi ietekmē elektrības patēriņu.

Viedo skaitītāju uzstādīšanu un apkalpošanu veic AS “Sadales tīkls”, kas apkalpo elektroenerģijas sadales tīklus Latvijā. Šo skaitītāju ieviešanas plāns paredz, ka līdz 2022. gadam Latvijā pilnīgi visos īpašumos būs uzstādīti viedie elektroenerģijas skaitītāji.

Atvērtajā elektrības tirgū elektroenerģija tiek tirgota pēc ikstundas patēriņa principa. Ja klientam nav uzstādīts viedais skaitītājs, t.i., klienta skaitītājs neuzskaita ikstundas patēriņu, norēķiniem tiek piemērots diennaktī patērētās elektroenerģijas sadalījums, atbilstoši tipveida slodžu grafikam.

Norēķini


a) “Mans Enefit” pašapkalpošanās portālā un “Enefit Latvija” mobilajā lietotnē rēķinu apmaksu iespējams veikt SEB, Swedbank un Citadele banku klientiem. SEB bankas klientiem maksājums ir bez komisijas maksas, bet Swedbank klientiem tiek piemērota komisijas maksa – 0,36 EUR, Citadele klientiem – 0,38 EUR. Šobrīd strādājam, lai pievienotu citas bankas, kā arī pakalpojumu nodrošinātu bez komisijas maksas arī Swedbank un Citadele banku klientiem.

b) Savā internetbankā, kā pārskaitījumu no savas bankas konta uz kādu no Enefit kontiem. Maksājuma mērķī lūdzam norādīt klienta numuru.

„Swedbank“ AS
LV17HABA0551045915146

„SEB“ AS
LV35UNLA0055000921260

„Citadele“ AS
LV09PARX0013075950001

„Luminor“ AS
LV46RIKO0002930263450

c) Uzstādot automātisko maksājumu no norēķinu kartes rekini.lv platformā. Maksa par rekini.lv automātiskā maksājuma pakalpojumu izmantošanu ir 0,40 EUR mēnesī.

Ja ir vēl kādas idejas, vēlmes ērtākai rēķinu apmaksai, aicinām sūtīt savus ieteikumus uz elektriba@enefit.lv.

Elektrības rēķina kopējo summu veido vairākas sastāvdaļas, no kurām tikai viena trešdaļa ir elektroenerģijas cena:

 • Elektrības cena, par kuru elektroenerģija tiek iegādāta no tirgotāja un tā ir atkarīga no izvēlētā tarifa veida. Aptuveni 32% no kopējā rēķina.
 • Maksa par elektroenerģijas piegādi līdz patērētājam jeb sadales tīkla tarifs, ko nosaka AS “Sadales tīkls”. Aptuveni 40% no kopējā rēķina.
 • Obligātā iepirkuma komponente (OIK), kas veido aptuveni 28% no kopējā rēķina.

Ikmēneša elektrības rēķina summu noteiks izvēlētais produkts un kopējais elektrības patēriņa apjoms. Lai noskaidrotu kāds būs Tavs rēķins par elektrību, ar katru no Enefit tarifiem, izmanto mūsu kalkulatoru.

Rēķinu par iepriekšējā mēnesī patērēto elektroenerģiju saņemsi e-pastā līdz nākamā mēneša 15. datumam.

Jā, ja esi noslēdzis līgumu par elektroenerģijas iegādi vairākiem uz sava vārda AS Sadales tīkls reģistrētiem īpašumiem, tad Enefit tos visus iekļaus vienā rēķinā.

Rēķinu par iepriekšējā mēnesī patērēto elektroenerģiju saņemsi e-pastā līdz nākamā mēneša 15. datumam un apmaksa jāveic 14 dienu laikā no tā saņemšanas.

Jā, veicot ikmēneša rēķina apmaksu, iespējams pārskaitīt lielāku summu nekā rēķinā norādīts. Pēc konkrētā rēķina apmaksas pāri palikusī summa būs kā avanss nākamo mēnešu norēķiniem.

Enerģijas izcelsme


Visa 2019. gadā klientiem piegādātā dabasgāze ir importēta no Lietuvas Republikas.

Dabasgāzes kvalitātes parametri.Pakalpojums


Ļoti svarīgi ir iegādāties saules paneļus no uzticama tirgotāja ar garantētu kvalitāti, lai komplektā ietilpstošās ierīces atbilstu visiem standartiem. Enefit lieto pasaules TOP 5 vadošo ražotāju produkciju, piedāvājot divu dažādu veidu saules paneļus: monokristāla un polikristāla paneļus. Abi saules paneļu veidi veiksmīgi darbosies Latvijā. Atšķirība ir tāda, ka polikristāla paneļi labāk darbojas labos laikapstākļos, kad spīd saule, bet monokristāla paneļi – sliktos laikapstākļos, un to sniegums būs nedaudz vienmērīgāks.

Enefit cenā iekļauts pilns serviss, kas ietver objekta apskati un izvērtēšanu, dokumentācijas noformēšanu, saules paneļus, kas saules gaismu pārveido līdzstrāvā, invertoru, kas līdzstrāvu pārveido maiņstrāvā (tā tiek izmantota mājsaimniecībā), konstrukcijas elementus, kabeļus un stiprinājumus, transporta pakalpojumus un montāžas darbus.

Aprēķinot Enefit saules paneļu sistēmas izmaksas, tiek ņemta vērā statistika par saulaino stundu skaitu gadā, klienta elektroenerģijas patēriņš, pieslēguma veids un potenciālais saražotais elektroenerģijas apjoms Latvijas laikapstākļos, kā arī saules paneļu nolietojums 25 darbības gados. Enefit nav standarta piedāvājuma; uzņēmums sagatavo optimālo piedāvājumu katram klientam individuāli.

Par saules paneļiem un to sistēmas uzstādīšanu var norēķināties divos veidos - vienā maksājumā vai sadalīt maksājumu vairākās daļās un iegādāties bezprocentu nomaksā uz termiņu līdz 3 gadiem (36 mēnešiem).

Ja saules paneļus izvēlēsieties iegādāties bez nomaksas, tad, slēdzot līgumu, būs jāiemaksā pirmā iemaksa 30% apmērā no kopējās pakalpojuma vērtības. Savukārt atlikušie 70% būs jāapmaksā pēc uzstādīšanas darbu pabeigšanas un pieņemšanas-nodošanas akta parakstīšanas.

Ja izmantojat dalīto maksājumu, pirmās iemaksas apjoms ir 30% no kopējās pakalpojuma vērtības. Dalītā maksājuma saņemšanai maksimālā summa ir 10 000 EUR. Gadījumā, ja kopējā pakalpojuma summa, atskaitot pirmās iemaksas apmēru, ir lielāka par 10 000 EUR, starpība, kas veidojas starp faktisko projekta summu un dalītā maksājuma griestiem, jāiemaksā kopā ar pirmo iemaksu.

Dalītais maksājums ir pieejams personām, kuras atbilst šādiem kritērijiem:

 • Klienta vecums līguma parakstīšanas dienā ir no 25 līdz 65 gadiem;
 • Ienākumi pārsniedz 1 000 EUR (bruto) mēnesī;
 • Nemainīga darba vieta vismaz četrus mēnešus;
 • Nav izveidojušās parādsaistības pret Valsts ieņēmumu dienestu;
 • Ir savlaicīgi veikta rēķinu un kredītsaistību apmaksa.

Vairāk par datu apstrādi lasi mūsu privātuma politikā un klientu datu lietošanas nosacījumos.

Enefit saules paneļiem ir 12 gadu garantija, saules invertoram – 5 gadu un montāžas darbiem – 2 gadu garantija. Tāpat Enefit nodrošina saules paneļiem 25 gadu efektivitātes garantiju, kas nozīmē, ka pēc 25 gadiem saules paneļi ražos ne mazāk kā 80% no nominālās jaudas, kā arī invertoram ir iespējams iegādāties papildu rūpnīcas garantiju.

Enefit saules paneļus uzstāda sertificēti elektrospeciālisti, vieni no pieredzes bagātākajiem nozares darbiniekiem Baltijas tirgū.

Dokumentu saskaņošanas procesā var atklāties, ka jūsu īpašumā jāveic pieslēguma izbūve vai pārbūve par pašu līdzekļiem. Šādā gadījumā Enefit paredz iespēju lauzt līgumu bez maksas, 100% apmērā atmaksājot arī iemaksāto drošības naudu jeb pirmo iemaksu. Pievērsiet uzmanību, vai arī citi tirgotāji ir ņēmuši to vērā.

Saules paneļu atmaksāšanās laiks ir atkarīgs no komplekta veida, elektroenerģijas patēriņa un citiem faktoriem. Ja vēlaties uzzināt atmaksas laiku tieši jūsu īpašumā, aicinām pieteikties konsultācijai, bet vidēji tie ir 7-10 gadi.

Tas, cik liels būs elektroenerģijas rēķina samazinājums, atkarīgs no jūsu pašpatēriņa brīdī, kad saules paneļi ražo elektroenerģiju:

 • par to daļu, ko saules paneļi saražo un jūs tai pašā brīdī patērējat, jūs nemaksājat neko;
 • par elektroenerģijas daļu, ko nododat tīklā un izmantojat vēlāk, jūs maksājat tikai pārvades un sadales pakalpojuma maksu;
 • par to daļu, ko paņemat no tīkla vēl papildus saules paneļu saražotajai enerģijai, jūs maksājat pilnu maksu.

Piemēram, mēneša patēriņš jums ir 500 kWh mēnesī. Saules paneļi saražojuši 400 kWh mēnesī, no kuriem 300 kWh izmantojāt uzreiz, bet atlikušās 100 kWh nodevāt tīklā. Tā kā kopējais mēneša patēriņš ir 500 kWh, no tīkla esat patērējis 200 kWh: saules paneļu saražotās un tīklā nodotās 100 kWh + vēl 100 kWh no tīkla papildus.

Elektroenerģijas rēķins jums tiks aprēķināts sekojoši:

 • maksa par pārvades un sadales pakalpojumiem tiks aprēķināta 200 kWh (viss, kas šajā mēnesī paņemts no tīkla);
 • maksa par elektroenerģiju – tikai tām 100 kWh, kas paņemtas no tīkla papildus.

Klientam bez saules paneļiem būtu jāmaksā 75 euro, bet, uzstādot minēto sistēmu, klients var ietaupīt 50euro, un rēķins samazinās par 65%.

Maksa par sadales pakalpojumiem sastāv no divām daļām: no maksas par pieslēguma nodrošināšanu un no maksas par elektroenerģijas piegādi. Par pieslēguma nodrošināšanu ir jāmaksā visiem klientiem neatkarīgi no tā, vai īpašumā ir uzstādīti saules paneļi. Toties par elektroenerģijas piegādi nav jāmaksā brīžos, kad saules paneļu saražotā elektroenerģija tiek izmantota pašpatēriņam – gan norēķinoties pēc neto norēķinu veida, gan uzkrājot elektroenerģiju akumulatorā.

Saules paneļu saražoto elektroenerģiju var izmantot pašpatēriņam tikai tajā īpašumā, kur tie uzstādīti, bet norēķināties var par vairākām adresēm. Piemēram, ja līgumā iekļauta māja un dzīvoklis, saražotā elektroenerģija rēķinā tiks attiecināta uz abām adresēm. Vienīgi dzīvoklī, lietojot elektrību, būs jāsedz Obligātā iepirkuma komponentes un Sadales tīkla pārvades izmaksas.

Tā kā saules paneļi ir saslēgti kopējā elektropārvades tīklā, ja tīklā pazūd spriegums, drošības apsvērumu dēļ saules paneļu ģenerācija tiek atslēgta un tie elektroenerģiju neražo.

Uzstādīšana


Viens 320 W panelis aizņem 1,6 m2 (16760 x 994 x 6 mm), tā svars ir 23.3 kg. Vienā komplektā var būt 4–35 saules paneļi mājsaimniecībām un neierobežots skaits juridiskām personām.

Mūsu speciālisti apskatīs jūsu jumtu vai zemes gabalu un atradīs labāko risinājumu paneļu izvietojumam.

Saules paneļus var uzstādīt uz visiem segumiem, izņemot salmu un azbestbetona jumtus. Atšķiras tikai saules paneļiem nepieciešamo stiprinājumu veidi.

Saules paneļus varam uzstādīt uzreiz pēc dokumentu saskaņošanas, iepriekš vienojoties par uzstādīšanas laiku. Saules paneļu uzstādīšana ilgst vidēji 1–2 dienas, bet viss process kopumā aizņem ap 1-2 mēnešiem.

Šobrīd Latvijā nav spēkā neviens Eiropas Savienības atbalsta fondu apgūšanas projekts, kura ietvaros var saņemt atbalstu saules paneļu uzstādīšanai. Aktuālajai informācijai par šādu atbalsta projektu pieejamību var sekot līdzi Eiropas Savienības fondu mājas lapā.

Šobrīd kopējā saules parku uzstādītā jauda Latvijā ir 8MW jeb vidēji 30 000 saules paneļu.