icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Saules enerģijas risinājumi

Samaziniet elektrības izmaksas, ražojot 100% zaļu enerģiju

Saules paneļi uzņēmumam – pieejamāki nekā jebkad!

Ir īstais laiks palielināt sava uzņēmuma neatkarību no svārstīgajām energoresursu cenām un uzstādīt saules paneļus!

Mēs nodrošinām pilnu saules enerģijas risinājumu visdažādākās specifikas ēkām. Baltijas mēroga pieredze atjaunīgās enerģijas risinājumos ļauj piedāvāt tirgū zemākās uzstādīšanas izmaksas, efektīvākos risinājumus un nomaksas iespējas.

Vēlos pieteikties konsultācijai

Kāpēc saules enerģijas risinājums ir gudra investīcija?


Enerģijas izmaksu samazinājums

Saules elektrostacija samazina uzņēmuma elektroenerģijas izmaksas līdz pat 30%.

Peļņas avots

Vidējais sistēmas atmaksāšanās laiks ir 5-8 gadi. Ar kapitālieguldījuma atmaksāšanos, saules elektrostacijas kļūst par ienākuma avotu ar zemām operatīvajām izmaksām.

CO2 emisiju samazinājums

CO2 emisiju apjoms ietekmē uzņēmuma ilgtspējas reitingu, kas ir svarīgs ne tikai 2050. gada mērķu izpildei, bet arī jau šodien tiek ņemts vērā, izvērtējot uzņēmuma kredītreitingu.

Zaļi domājoša uzņēmuma tēls

Nepieņemot ilgtspējīgus lēmumus, bizness riskē zaudēt klientu, sadarbības partneru, un darbinieku uzticību. 7 no 10 patērētājiem vēlas iegādāties ilgtspējīgi domājoša uzņēmuma produktus (pēc Hārvardas biznesa pārskata aptaujas).

Gudrs, ilgtspējīgs ieguldījums

Ieguldījums saules enerģijas risinājumos ir gan stabils, gan uzticams. Tas uzlabo ēkas energoefektivitātes klasi un palielina tās tirgus vērtību, kā arī veicina uzņēmuma konkurētspēju.

Izvēlieties piemērotāko saules enerģijas risinājumu savam uzņēmumam

Mēs piedāvājam divu veidu risinājumus – Saules enerģija un Saules enerģija Plus.


Saules enerģija


Pilna servisa risinājums ar jūsu ieguldījumu

Investīcijas
Jūsu ieguldījums

Mēneša maksa
Nav

Īpašnieks
Klients

Līguma periods
Pēc saules elektrostacijas pabeigšanas un nodošanas nav saistoša līguma

Saules enerģija Plus


Pilna servisa risinājums ar individuāli pielāgojamu maksājumu grafiku

Investīcijas
Pirmā iemaksa (0-30%)

Nomaksa (2-15 gadi)

Īpašnieks
Klients

Līguma periods
3-5 gadi

Pasargājiet sevi no negatīvām biržas cenām

Enefit viedais saules elektrostacijas pārvaldības risinājums automātiski apturēs enerģijas ražošanu brīžos, kad elektrības cenas biržā ir negatīvas, tādā veidā minimizējot iespējamos zaudējumus.

Ar šo risinājumu, Jūs vienmēr gūsiet maksimālo labumu no Jūsu saules enerģijas sistēmas.


Saules enerģija

Saules enerģija ir drošs, zema riska ieguldījums, kas palīdzēs ievērojami ietaupīt pašreizējās elektroenerģijas izmaksas. Mūsu speciālisti atbalsta jūs ik uz soļa – no vizualizācijas līdz pilnīgai sistēmas izbūvei.

Mēs nodrošinām augstas kvalitātes iekārtas no pasaules vadošajiem ražotājiem, kuras esam rūpīgi atlasījuši. Process no projektēšanas līdz saules paneļu montāžai un nodošanai ekspluatācijā klientam ir vienkāršs. Mēs parūpēsimies par nepieciešamajām būvatļaujām un ekspluatācijas atļaujām un tīkla pieslēguma dokumentāciju.


Pieci soļi ceļā uz saules enerģijas risinājumu


1

Projekta attīstīšana

Mēs rūpīgi izanalizēsim, kopā ar jums atradīsim labāko risinājumu saules enerģijas izmantošanai un noslēgsim līgumu.

2

Finansēšana

Mēs piedāvājam nomaksas iespējas uz periodu līdz 120 mēnešiem.

3

Izbūve

Mēs nokārtosim visu, sākot no projekta izveides, atļauju kārtošanas līdz nodošanai jums.

4

Ražošana

Jūs ražojiet 100% zaļu elektrību un izbaudiet lētāku elektrību.

5

Saražotās enerģijas atpirkšana

Mēs atpirksim jūsu saražoto, bet pašpatēriņam neizmanto enerģiju par biržas cenām.Saules enerģija Plus

Saules enerģija Plus ir risinājums, kas ļauj izmantot Saules paneļu priekšrocības bez lielām sākotnējām investīcijām. Mūsu nomaksas piedāvājums ir pielāgojams gan ar fiksētiem ikmēneša maksājumiem, gan pielāgotu maksājuma grafiku, balstoties uz saules paneļu parka ražīgumu, tādējādi saglabājot uzņēmuma naudas plūsmu stabilu.

Mēs nodrošinām augstas kvalitātes iekārtas no pasaules vadošajiem ražotājiem, kuras esam rūpīgi atlasījuši. Process no projektēšanas līdz saules paneļu montāžai un nodošanai ekspluatācijā klientam ir vienkāršs. Mēs parūpēsimies par nepieciešamajām būvatļaujām un ekspluatācijas atļaujām un tīkla pieslēguma dokumentāciju.


Četri soļi ceļā uz saules enerģijas risinājumu


1

Projekta attīstīšana

Mēs rūpīgi izanalizēsim, kopā ar jums atradīsim labāko risinājumu saules enerģijas izmantošanai un noslēgsim līgumu.

2

Izbūve

Mēs nokārtosim visu, sākot no projekta izveides, atļauju kārtošanas līdz nodošanai jums.

3

Ražošana

Jūs ražojiet 100% zaļu elektrību un izbaudiet lētāku elektrību.

4

Apkalpošana

Mēs apkalposim sistēmu visā līguma darbības laikā. Ja jums ir kādi jautājumi, mēs esam tikai viena zvana attālumā.Kāpēc izvēlēties Enefit kā partneri?

 • Garantēta kvalitāte
  Papildu vērtīgajām zināšanām mēs piedāvājam aprīkojumu no pasaules vadošajiem ražotājiem, un saules paneļu uzstādīšanu veic pieredzējuši speciālisti.
 • Ilggadēja garantija
  Mūsu piedāvātajiem saules paneļiem ir 15 gadu garantija, saules invertoram – 10 gadu un montāžas darbiem – 2 gadu garantija. Tāpat Enefit nodrošina saules paneļiem 25 gadu efektivitātes garantiju.
 • Individuāla pieeja
  Mēs analizēsim jūsu uzņēmuma elektrības patēriņu un, balstoties uz analīzi, izstrādājam atbilstošu piedāvājumu.
 • Pilna servisa pakalpojums
  Mūsu eksperti par visu parūpēsies. Sakārtosim visu - sākot no elektroenerģijas patēriņa datos balstīta piedāvājuma izstrādes, dokumentu sakārtošanas līdz saules paneļu uzstādīšanai.
 • Uzticams partneris
  Enefit ir Igaunijas nacionālas energokompānijas meitasuzņēmums ar 15 gadu pieredzi Latvijas tirgū. Mēs garantējam, ka šodien un nākamajos gados būsim šeit. Esam ne tikai uzticams, bet arī pieredzējis partneris, jo veicam saules paneļu projektu realizāciju Baltijas jūras reģiona mērogā.

Realizētie projekti


Katra saules elektrostacija ir pielāgots risinājums, un tā tiek projektēta atbilstoši ēkas specifikai un klienta vajadzībām.


Latvijas Maiznieks ražotne Daugavpilī

Vadošais maizes ražotājs Latvijā AS Latvijas Maiznieks savā ražotnes teritorijā Daugavpilī uzstādījis 1178 divpusējās darbības saules paneļus ar kopējo sistēmas jaudu 777 kWh. Zemes tipa saules sistēma ik gadu saražos ap 770 MWh zaļās elektroenerģijas. Gada griezumā tie būs ap 10–12% no ražotnes elektroenerģijas pašpatēriņa, bet vasaras mēnešu saulainākajās dienās saules enerģija nosegs līdz pat 25% no ražotnes dienas patēriņa. Zaļā elektroenerģija tiks izmantota porcijmaizīšu “Maiziņš” ražošanai. Tā rezultātā ik gadu atmosfērā nenonāks 84 tonnas CO2 izmešu, kas ir līdzvērtīgs apjoms deviņiem braucieniem apkārt zemeslodei ar vieglo automašīnu.

Alojas pārtikas izejvielu ražotne Limbažu novadā

Pārtikas izejvielu ražotājs Aloja Starkelsen uz savas ražotnes jumta Limbažu novadā uzstādījis 220 saules paneļus ar kopējo sistēmas jaudu 82,5 kW, kas ikgadu saražos 76,7 MWh zaļās elektroenerģijas. Saules paneļu jauda veido 7% no uzņēmuma gada elektroenerģijas patēriņa. Tā rezultātā ik gadu atmosfērā nenonāks 21 tonna CO2 izmešu. Saules paneļu izvietošana uz ražotnes jumta ne tikai uzlabo uzņēmuma infrastruktūru, bet arī stiprina nospraustos mērķus kļūt videi draudzīgākiem.

Pārtikas ražotāja „Orkla Latvija“ ražotne Spilvē

Pārtikas ražotājs „Orkla Latvija“ savā ražotnē Spilvē uzstādījis zemes sistēmas saules spēkstaciju ar kopējo jaudu 306 kW. Būvniecībā izmantoti 464 divpusējās darbības paneļi, kas nodrošinās līdz pat 8% lielāku efektivitāti, ļaujot saražot par 20 MWh/gadā vairāk enerģijas nekā tas būtu standarta gadījumā. Kopumā saules parks ik gadu saražos gandrīz 331 MWh zaļās elektroenerģijas. Tā rezultātā ik gadu atmosfērā nenonāks 36 tonnas CO2 izmešu.

“Limbažu siltums” ūdens stacija un attīrīšanas iekārta

Pašvaldības uzņēmums SIA “Limbažu siltums”, ūdens staciju un attīrīšanas iekārtu darba nodrošināšanai pilsētā, ir uzstādījis 130 saules paneļus pie ūdens stacijas Jūras ielā 39a un pie attīrīšanas iekārtām Viļķenes ielā 2b. Saules paneļu sistēma ar kopējo jauda 132kWp ik gadu saražos gandrīz 112 MWh zaļās enerģijas. Gada griezumā tie būs 6% no ūdens staciju un attīrīšanas iekārtu elektroenerģijas patēriņa. Uzņēmums saražoto enerģiju plāno izmantot ne tikai ūdenssaimniecībā, bet arī siltumapgādē, vasaras mēnešos saules enerģiju, izmantojot arī siltā ūdens uzsildīšanai.

Ošukalns kokapstrādes ražotne Jēkabpilī

Daudznozaru uzņēmums “Ošukalns” uz sava kokapstrādes ražotnes jumta Jēkabpilī, uzstādījis 1050 saules paneļus ar kopējo sistēmas jaudu 425 kW, kas ik gadu saražos gandrīz 386 MWh zaļas elektroenerģijas. Gada griezumā tie būs 25% no uzņēmuma elektroenerģijas pašpatēriņa, taču vasaras mēnešos pat vairāk nekā 70%. Zaļā elektroenerģija tiks izmantota kokapstrādes ražotnes vajadzībām, galvenokārt, lai nodrošinātu koka ēvelēšanas un termoapstrādes procesus termokaltē.Tā rezultātā ik gadu atmosfērā nenonāks 116,6 tonnas CO2 izmešu, kas ir līdzvērtīgs 12 braucieniem apkārt zemeslodei ar vieglo automašīnu.

Cūkkopības komplekss Bauskas novadā

Brunavas pagasta "Brūveros" ir uzstādīti 496 saules paneļi ar kopējo jaudu 327,4 kW. Uzstādītā saules paneļu sistēma cūkkopības kompleksam katru gadu saražos ap 317,1 MWh tīras enerģijas un ik gadu atmosfērā nenonāks 95 t CO2, kas ir līdzvērtīgi divdesmit trijiem AIRBUS A321 lidojumiem starp Rīgu un Tallinu. Uzstādītā sistēma saražo ap 25% no cūkkopības kompleksa kopējā gada elektroenerģijas patēriņa un aizņem 5000 m2 zemes platības.

Piensaimniecības ferma Igaunijā

Uz piensaimniecības fermas jumta mēs uzstādījām saules elektrostaciju ar kopējo jaudu 174 kW, kas sastāv no 644 saules paneļiem. Šis ir Saules enerģija Plus risinājums, kurā klientam nav jāveic lielas sākotnējās investīcijas, un saražotā elektroenerģija klientam var būt lētāka nekā no tīkla iepirktā elektroenerģija. Arī saules enerģijas cena ir fiksēta visam līguma periodam, tāpēc, jo vairāk pieaugs elektroenerģijas biržas cena nākotnē, jo lielāks būs klienta ietaupījums. Uzstādītā sistēma sedz aptuveni 15% no klienta kopējā gada elektroenerģijas patēriņa, ieskaitot vairāk nekā pusi no uzņēmuma ikdienas patēriņa laika periodā no aprīļa līdz augustam.

Tipogrāfija Igaunijā

Tipogrāfijas teritorijā uzbūvējām saules elektrostaciju ar kopējo jaudu 216 kW, kas sastāv no 800 saules paneļiem. Uzstādītā sistēma sedz 20% no tipogrāfijas kopējā gada elektroenerģijas patēriņa un aizņem gandrīz 3000 m2 zemes. Šis arī ir Saules enerģija Plus risinājums.

Tirdzniecības centrs Igaunijā

Uz tirdzniecības centra jumta mēs uzstādījām 560 saules baterijas ar kopējo jaudu 151 kW. Uzstādītā sistēma sedz 4% no centra gada elektroenerģijas patēriņa. Projektu sarežģīja daudzlīmeņu jumts ar vairākām ventilācijas lūkām. Lai nodrošinātu drošību un jumta nestspēju, mēs veicām nepieciešamos projektēšanas aprēķinus.

Zušu tirdzniecības uzņēmums Igaunijā

Mēs uzbūvējām 230 kW saules elektrostaciju uz zušu tirdzniecības uzņēmuma jumta un tā teritorijā, kas ļauj uzņēmumam mazināt elektroenerģijas biržas cenu pieauguma risku, jo līgumā uz 25 gadiem ir fiksēta izdevīga elektroenerģijas cena. Uzstādītā saules elektrostacija sedz visas zivju audzēšanas elektroenerģijas vajadzības un sniedz iespēju pārējo saražoto elektrību nodot tīklā. Šis ir PPA (elektroenerģijas pirkuma līgums) risinājums.