icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Noslēdzoties valsts atbalstam, jāmaksā par AS “Sadales tīkls” un OIK komponentēm

Noslēdzoties valsts atbalstam, jāmaksā par AS “Sadales tīkls” un OIK komponentēm

Līdz ar aprīļa beigām noslēdzās ziemā ieviestie valsts atbalsta pasākumi elektroenerģijas cenu kāpuma ietekmes mazināšanai. Tā kā valsts atbalsts visiem Latvijas elektrības lietotājiem tika piešķirts no š.g. 1. janvāra līdz 30. aprīlim, tad jūnijā, saņemot rēķinu par maijā patērēto elektrību, iedzīvotājiem jārēķinās ar lielākām izmaksām, kā iepriekšējos mēnešos.

Vispirms vēlamies atgādināt, ka elektrības rēķina kopējo summu veido vairākas sastāvdaļas. Pirmkārt - elektrības cena, par kuru elektroenerģija tiek iegādāta no tirgotāja. Tā ir atkarīga no izvēlētā tarifa veida. Otrā elektrības rēķina komponente ir maksa par elektroenerģijas piegādi līdz patērētājam jeb sadales tīkla tarifs, ko nosaka AS “Sadales tīkls”. Savukārt trešā komponente - Obligātā iepirkuma komponente (OIK).

Ziemā ieviestie valsts atbalsta mehānismi noteica, ka iedzīvotājiem īslaicīgi nebija jāmaksā maksa par AS “Sadales tīkla” pakalpojumiem un Obligātā iepirkuma komponente (OIK).

Atbalsta periods elektrības lietotājiem tika noteikts līdz šī gada aprīļa beigām. Rēķinā par maijā patērēto elektrību abas komponentes atkal tiks iekļautas. Tas nozīmē, ka iedzīvotājiem, saņemot jūnijā izrakstīto rēķinu par maijā patērēto elektrību, ir jārēķinās ar lielākām izmaksām. To pieaugums varētu būt aptuveni no 20 līdz pat 30%.

Kaut arī mājsaimniecībām pilnībā kompensēt līdzšinējā pabalsta apmēru ir ļoti grūti vai gandrīz neiespējami, piedāvājam pāris idejas, kā mazināt izmaksas par elektrību:

Veicini energoefektivitāti

Seko līdzi savam elektrības patēriņam un centies to izmantot lietderīgi. Te noderēs Enefit Latvija lietotne un energoefektivitātes padomi, kurus var atrast mūsu mājaslapā vai detalizētāk izklāstītus savā e-pasta pastkastītē.

Atved draugu pie Enefit

Sūtot draugam unikālo kodu, ko var atrast pašapkalpošanās portālā Mans Enefit, saņemsi 15 EUR atlaidi elektrības rēķinam par katru atvesto draugu. Draugam dāvināsim 100% atlaidi apkalpošanas maksai uz 3 mēnešiem.

Kļūsti par mājražotāju

Liec saulei strādāt tavā labā un kļūsti neatkarīgāks no elektrības cenu svārstībām ilgtermiņā. Piedāvājam modernus saules paneļu risinājumus ar dažādām finansēšanas iespējām.