icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Enerģijas tirgus apskats 2021. gada septembris

ELEKTRĪBAS BIRŽAS CENA Electer icon

Enerģijas tirgus apskats 2021. gada septembris

Komentāri

  • Turpinoties šī brīža enerģijas tirgus tendencei, septembrī elektroenerģijas cena Nord Pool biržā strauji pieauga pateicoties gan CO2 kvotu cenas palielinājumam, gan apkures sezonas priekšvēstnesim – gāzes cenu kāpumam.
  • Salīdzinājumā ar augustu CO2 kvotu cena septembrī palielinājās par 8.2% līdz vidēji 61.3 EUR/t.
  • Ziemeļvalstu ūdens bilance hidrorezervuāros septembrī samazinājās par 3,2 TWh, un, līdz ar to, tā vēl joprojām ir ārkārtīgi zema – 21 TWh zem normas līmeņa.
  • Salīdzinājumā ar augustu elektroenerģijas cena Nord Pool biržā Latvijas cenu apgabalā septembrī pieauga par 41% līdz 123,50 EUR/MWh, savukārt salīdzinājumā ar 2020. gada septembri tā bija par 209% augstāka.
  • Indikatīvā nākotnes līgumu cena Latvijas tirdzniecības apgabalā 2021. gadam ir 154 EUR/MWh, 2022. gadam 124,89 EUR/MWh un 2023. gadam – 93,46 EUR/MWh.
  • Indikatīvā nākotnes līgumu cena vidējam biznesa klienta patēriņa profilam atspoguļo šī brīža prognozes nākotnes cenām Latvijas, Igaunijas un Somijas cenu apgabalā.

GĀZES BIRŽAS CENA Gas icon

Enerģijas tirgus apskats 2021. gada septembris

Komentāri:

  • Dabasgāzes cena septembrī strauji pieauga apkures sezonas tuvošanās dēļ, savukārt naftas cenas kāpums aizvadītajā mēnesī skaidrojams ar ražošanas un piegādes procesu traucējumiem.
  • Salīdzinājumā ar augustu dabasgāzes cena TTF biržā septembrī palielinājās par 44% līdz 63,42 EUR/MWh, savukārt salīdzinājumā ar 2020. gada septembri tā bija par 472% augstāka.
  • Indikatīvā TTF nākotnes līguma cena 2021. gadam ir 103,55 EUR/MWh, 2022. gadam - 55.54 EUR/MWh un 2023. gadam – 31.00 EUR/MWh.
  • Indikatīvā TTF nākotnes līgumu cena atspoguļo šī brīža prognozes nākotnes cenām.


Tirgus pārskats ir sagatavots, izmantojot Enefit analītiķiem pieejamo aktuālo tirgus informāciju. Pārskatam ir informatīvs raksturs, un tas nav uzskatāms par Enefit solījumu, priekšlikumu vai oficiālu prognozi. Enefit neuzņemas atbildību par izdevumiem vai kaitējumu, kas var rasties, izmantojot šajā tirgus pārskatā sniegto informāciju.