icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Enerģijas tirgus apskats 2021. gada jūlijs

ELEKTRĪBAS BIRŽAS CENA Electer icon

Enerģijas tirgus apskats 2021. gada jūlijs

Komentāri

  • Jūlijā elektroenerģijas cena turpināja pieaugt. Tās kāpumu sekmēja tādi faktori kā kodolenerģijas ražošanas jaudu samazināšana un gāzes cenas palielināšanās.
  • Ziemeļvalstu ūdens bilance hidrorezervuāros jūlijā samazinājās par 7,5 TWh, un pašlaik ir ļoti zema - 14,2 TWh zem normas līmeņa.
  • CO2 kvotu cena jūlijā saglabājās nemainīgi augsta.
  • Salīdzinājumā ar jūniju elektroenerģijas cena Nord Pool biržā Latvijas cenu apgabalā jūlijā pieauga par 16% līdz 88,32 EUR/MWh, savukārt salīdzinājumā ar 2020. gada jūliju tā bija par 178% augstāka.
  • Indikatīvā nākotnes līgumu cena Latvijas tirdzniecības apgabalā 2021. gadam ir 88,91 EUR/MWh, 2022. gadam 72,2 EUR/MWh un 2023. gadam – 66,34 EUR/MWh.
  • Indikatīvā nākotnes līgumu cena vidējam biznesa klienta patēriņa profilam atspoguļo šī brīža prognozes nākotnes cenām Latvijas, Igaunijas un Somijas cenu apgabalā.

GĀZES BIRŽAS CENA Gas icon

Enerģijas tirgus apskats 2021. gada jūlijs

Komentāri:

  • Dabasgāzes cena jūlijā strauji pieauga pateicoties Norvēģijas gāzes produkcijas sarukšanai, savukāt naftas cena saglabājās jūnija līmenī pēc OPEC+ apņemšanās vienoties un panākt kompromisu sākotnējās domstarpībās, neturpinot izlaides ierobežošanas plānus.
  • Salīdzinājumā ar jūniju dabasgāzes cena TTF biržā jūlijā palielinājās par 25% līdz 35,82 EUR/MWh, savukārt salīdzinājumā ar 2020. gada jūliju tā bija par 667% augstāka.
  • Indikatīvā TTF nākotnes līguma cena 2021. gadam ir 35,82 EUR/MWh, 2022. gadam - 25,48 EUR/MWh un 2023. gadam – 20,55 EUR/MWh.
  • Indikatīvā TTF nākotnes līgumu cena atspoguļo šī brīža prognozes nākotnes cenām.


Tirgus pārskats ir sagatavots, izmantojot Enefit analītiķiem pieejamo aktuālo tirgus informāciju. Pārskatam ir informatīvs raksturs, un tas nav uzskatāms par Enefit solījumu, priekšlikumu vai oficiālu prognozi. Enefit neuzņemas atbildību par izdevumiem vai kaitējumu, kas var rasties, izmantojot šajā tirgus pārskatā sniegto informāciju.