icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Enefit Green sasniedz zaļās enerģijas ražošanas rekordu

Enefit Green sasniedz zaļās enerģijas ražošanas rekordu

Eesti Energia grupas atjaunīgās enerģijas uzņēmums Enefit Green 2019. gadā saražojis rekordlielu zaļās elektroenerģijas daudzumu – 1,2 teravatstundas (TWh), kas galvenokārt iegūtas vēja parkos un saules enerģijas spēkstacijās, kā arī koģenerācijas stacijās, kurās kā kurināmo izmanto biomasu vai atkritumus. Šis ir divarpus reižu lielāks enerģijas apjoms nekā gadu iepriekš, un tādējādi atjaunīgās enerģijas īpatsvars Eesti Energia ražošanas portfelī sasniedzis vienu piekto daļu.

1,2 TWh elektroenerģijas ir pietiekami, lai veselu gadu nodrošinātu elektrību aptuveni 400 000 vidēja izmēra mājsaimniecību. Lielāko daļu jeb 85 % saražotās elektroenerģijas Enefit Green ieguva vēja parkos Igaunijā un Lietuvā. Galvenie faktori, kas sekmējuši saražotās enerģijas pieaugumu, bija uzlabojumi vēju parku darbībā un arī vēja enerģijas ražošanai labvēlīgi laika apstākļi.

“Šis ir lielisks rezultāts, kas vienlaikus ir būtisks solis pretī Eesti Energia grupas mērķim – 2023. gadā 45 % saražotās enerģijas iegūt no atjaunojamiem un alternatīviem energoresursiem. Šī gada sasniegumi parāda atdevi no intensīvā darba pie vēja parku efektivitātes paaugstināšanas un ikdienas apkopēm. Papildus tam mēs aktīvi izstrādājam jaunus vēja parku projektus, jo tieši šis enerģijas ieguves veids tuvākajā nākotnē nodrošinās vislielāko ražošanas apjoma pieaugumu. Šobrīd tiek izstrādāti vairāki jaunu vēja parku projekti gan Igaunijā, gan arī Lietuvā un Somijā,” atzīmē Enefit Green vadītājs Āvo Kermass (Aavo Kärmas).

Lielāko potenciālu atjaunojamās enerģijas attīstībā nākamajos gados Enefit Green galvenokārt saskata Lietuvā. Pašlaik Lietuvas tirgus attīstības portfelī ir trīs vēja parku projekti ar kopējo jaudu ap 350 megavatu. Savukārt Igaunijā Enefit Green un Eesti Energia izstrādā četrus vēja parku projektus – divus jūras vēja parkus Igaunijas ziemeļrietumos un Rīgas jūras līcī; vēja ģeneratoru parku ar 30 vēja turbīnām Risti pagastā, Lēnemā apriņķī; un parku līdz 10 vēja turbīnām Sārdes pagastā Pērnavā. Turklāt Eesti Energia vēlas turpināt Tootsi vēja parka būvniecību, ja izdosies iegūt zemi izsolē.

Aizvadītajā gadā Enefit Green paplašināja savu darbību saules enerģijas jomā, iegādājoties 19 saules enerģijas parku projektus Polijā. Tā rezultātā uzņēmuma saules enerģijas portfelis pieauga līdz 26 megavatiem. Līdz 2019. gada beigām Enefit Green saules enerģijas parkos Igaunijā un Polijā saražoja 8,6 gigavatstundas (GWh) elektroenerģijas, kas ir pietiekami, lai segtu ikgadējās elektroenerģijas vajadzības aptuveni 3 000 vidēja patēriņa mājsaimniecību. Arī saules enerģija ir viena no jomām, kurās Enefit Green turpinās savu izaugsmi.

Papildus vēja parkiem un saules spēkstacijām Enefit Green iegūst elektroenerģiju Iru, Paides, Valkas un Brocēnu koģenerācijas spēkstacijās, Keila-Joa hidroelektrostacijā un Roņu salā izveidotajā atjaunīgās enerģijas kompleksā. Šo spēkstaciju kopējais saražotās enerģijas apjoms pērn sasniedza 174 GWh elektroenerģijas.

“Paredzams, ka 2020. gadā mēs turpināsim audzēt atjaunīgās enerģijas ražošanas apjomus, koncentrējoties uz vēl gudrāku esošo aktīvu apsaimniekošanu. Vēlamies paaugstināt visu mūsu ražotņu efektivitāti, palielinot ražošanu, novēršot dīkstāvi un efektīvāk reaģējot uz kļūmēm,” norāda Ā. Kermass.