icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Arī pēc Latvijas atteikuma teritorijas apgūšanai Ørsted un Enefit gatavi attīstīt vēja enerģiju Baltijas jūrā

Arī pēc Latvijas atteikuma teritorijas apgūšanai Ørsted un Enefit gatavi attīstīt vēja enerģiju Baltijas jūrā

Neskatoties uz Latvijas valdības atteikumu teritorijas apgūšanai, Dānijas atjaunīgās enerģijas uzņēmums Ørsted un Baltijā vadošā energokompānija Eesti Energia, kas ārvalstīs darbojas ar zīmolu Enefit, saglabā apņemšanos attīstīt vēja enerģijas ražošanu Baltijas jūrā.

Latvijas valdība ir noraidījusi pasaulē vadošā jūras jeb atkrastes vēja parku attīstītāja Ørsted pieteikumu par teritorijas apgūšanu Latvijas ūdeņos potenciālai vēja parka izveidei, kamēr turpinās piemērotas vietas meklēšana Latvijas un Igaunijas kopīgajam vēja enerģijas projektam ELWIND. Enefit turpinās attīstīt Liivi atkrastes vēja parka projektu Igaunijā.

“Latvijas Ekonomikas ministrija un Valsts kanceleja ir nolēmušas noraidīt Ørsted pieteikumu par teritorijas apgūšanu Latvijas ūdeņos, savukārt ministrija apsver iespējamo ELWIND projekta atrašanās vietu. Pieteikumu var atvērt atkārtoti atkarībā no ELWIND projekta teritorijas atlases procesa rezultātiem. Ørsted joprojām ir apņēmības pilns attīstīt vēja enerģijas ieguvi Baltijas jūrā un turpināt partnerattiecības ar Enefit šajā reģionā,” sacīja Pīters Oblings, Ørsted kontinentālās Eiropas tirgus reģiona vadītājs.

“Enefit turpinās attīstīt Liivi atkrastes vēja parku. Tas šobrīd ir vienīgais šāda veida vēja parks, kuru potenciāli var pabeigt līdz 2028. gadam. Pašreiz notiekošais ietekmes uz vidi novērtējums tiks pabeigts līdz 2023. gadam. Enefit mērķis ir līdz 2025. gadam būt gataviem pieņemt lēmumu par investīcijām,” skaidro Eesti Energia valdes priekšsēdētājs Hando Suters. Viņš arī apstiprina, ka gan Enefit, gan Ørsted ir apņēmušies turpināt attīstīt atkrastes vēja parkus Baltijas valstīs un darbs pie potenciālo projektu izvērtēšanas turpinās.

Atkrastes vēja parki ir visizdevīgākais risinājums liela mēroga no CO2 izmešiem brīvas atjaunīgās enerģijas ražošanai, kas nodrošinātu augstu elektroenerģijas piegādes drošību Baltijas jūras reģionā. Igaunijai un Baltijai ir steidzami nepieciešamas jaunas atjaunīgās enerģijas ražošanas jaudas, lai mazinātu elektroenerģijas deficītu un ātrāk pilnībā pārietu uz atjaunīgo elektroenerģiju. Jūras vēja parku priekšrocība ir liels ražošanas apjoms un labāki vēja apstākļi.

Ørsted
Ørsted vīzija ir pasaule, kas pilnībā darbojas ar zaļo enerģiju. Ørsted attīsta, būvē un pārvalda atkrastes un sauszemes vēja parkus, saules enerģijas parkus, enerģijas krātuves un bioenerģijas spēkstacijas, kā arī nodrošina saviem klientiem dažādus enerģijas produktus. Starptautiskajā Corporate Knights 2021 indeksā Ørsted ir atzīts par ilgtspējīgāko enerģijas uzņēmumu pasaulē, kā arī ierindojas CDP Climate Change novērtējuma A sarakstā kā globālais līderis klimata aizsardzības jomā. Uzņēmuma galvenā mītne atrodas Dānijā. Ørsted nodarbina 6179 cilvēkus. Ørsted akcijas tiek kotētas Nasdaq Copenhagen (Orsted) biržā. 2020. gadā grupas ieņēmumi sasniedza 7,1 miljardu eiro. Plašāka informācija interneta vietnē www.orsted.com.

Enefit
SIA Enefit ir otrais lielākais elektroenerģijas tirgotājs Latvijā. Līdzās tirgū plašākajam elektroenerģijas iegādes produktu klāstam Enefit piedāvā arī energorisinājumus, dabasgāzi un atbalsta instrumentus energoefektivitātes paaugstināšanai uzņēmumiem, kā arī saules paneļu uzstādīšanu un finansēšanu. SIA Enefit mātes uzņēmums AS Eesti Energia ir lielākais vēja enerģijas ražotājs Baltijā. SIA Enefit ir dibināts 2006. gadā, tas ir reģistrēts elektroenerģijas un gāzes tirgotājs visā Latvijas teritorijā. Starptautiskajā tirgū Enefit ir pārstāvēts Igaunijā, Lietuvā, Polijā un Somijā.