icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Energoefektivitātes padomi

Ir pienācis laiks apzināti mainīt ieradumus, lai uzlabotu vidi ap mums

Dodies atvaļinājumā? Aizsūti tajā arī savas elektroierīces!

Tas nav mīts, ka elektroierīces dīkstāves režīmā slepus sūc elektroenerģiju. Ja printeris, dators, veļas mazgājamā mašīna, utt. kādu ilgāku laika posmu netiek lietota, iesakām to atvienot no strāvas padeves.

Turklāt, šādā veidā būs iespēja ierīces pasargāt no neparedzētiem nelaimes gadījumiem – zibens spēriena vai cita veida pārrāvumiem elektrotīklā.


Vasaras labumi ziemai jau sagatavoti?

Vasara ir īstais laiks, kad baudīt augļus, ogas un dārzeņus. Reizēm to ir tik daudz, ka tos nepieciešams noglabāt vēlākam, viens no veidiem - sasaldēt. Ieteicamā saldētavas temperatūra ir -18oC. To var nedaudz samazināt, ja saldētava ir komplektācija ar ledusskapi, taču zemāk par -18oC iestatīt nevajadzētu.

Tāpat iesakām saldētavu atsaldēt un iztīrīt, kad uz tās virsmām parādījusies saskatāma ledus kārtiņa.


Kā efektīvi padarīt telpas vēsākas?

Gaisa dzesētāji vai ventilatori var būt gandrīz tik pat lieli enerģijas vampīri, kā gaisa sildītāji ziemā. Ja izmanto šādas ierīces, iesakām pārliecināties par telpas siltumizolāciju, lai nerastos, šajā gadījumā, “aukstuma zudumi”. Kā arī iesakām iespēju robežās izmantot energoefektīvus ventilatorus un gaisa dzesētājus.

Turklāt, ja pavasarī aicinājām atvērt aizkarus, lai uzsildītu telpas, tad vasarā, lai telpas saglabātu vēsākas, iesakām aizkarus aizvērt, kad logā spīd saule.Liec saulei strādāt savā labā!

Ar saules paneļiem iespējams ne tikai ražot 100% tīru elektroenerģiju, bet arī samazināt elektrības rēķinus līdz pat 50%. Tas ir mīts, ka Latvijā saules nav pietiekami, ieskaties video un uzzini vairāk par saules enerģijas mājražotāja pieredzi: