icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Teju 2000 cilvēku atsaucas aicinājumam kļūt par skolotāju

Interesi par iespēju apgūt skolotāja profesiju un dalību skolotāju Līderības attīstības programmā “Enefit iespējamā misija: izglābt STEM” līdz šim izrādījuši gandrīz 2000 interesentu. Pieteikšanās programmai turpinās līdz 31. maijam, visvairāk jauno skolotāju eksakto zinātņu pasniegšanai tiek meklēti Latgalei.

Šovasar programmas dalībnieki piedalīsies “Vasaras universitātē”, kur iegūs nepieciešamās zināšanas un pieredzi darbā ar bērniem, bet jau šī gada 1. septembrī paralēli mācībām uzsāks darbu Latvijas skolās, rezultātā iegūstot STEM skolotāja izglītību divos gados. Papildus darba algai skolā viņiem tiks nodrošinātas stipendijas 300 eiro apmērā un izaugsmes kuratora ikdienas atbalsts.

Dalībai programmā pieteikušies speciālisti ar augstāko izglītību un darba pieredzi STEM nozarē, ka arī pēdējo kursu studenti no atbilstošiem mācību virzieniem. Pretendenti vēlas kļūt par dabaszinību, ģeogrāfijas, bioloģijas vai matemātikas, retāk – par ķīmijas skolotājiem.

Šogad programmas ietvaros plānots sagatavot skolotājus Kurzemes un Latgales reģionam. Kopumā visvairāk kandidātu interesējas par darbu Tukumā, Liepājā, Kuldīgā, kā arī Rēzeknē un Daugavpilī. Kopumā Kurzemes skolās vēlētos strādāt 70% no visiem kandidātiem. Savukārt Latgales pilsētu un reģionālajās skolās vēl ir vakances, kurām ir aicināti pieteikties potenciālie STEM skolotāji.

“Noteicošais faktors, kāpēc “Iespējamās misijas” programmas absolventi izdara izvēli par labu kādam noteiktam reģionam vai skolai, ir atgriešanās dzimtajā pilsētā, uzdrīkstēšanās piepildīt savu bērnības sapni – kļūt par skolotāju, kā arī vēlme veidot drošu un motivējošu mācību vidi ikvienam bērnam. Mums ir liels prieks un gods atbalstīt izcilus ekspertus un iedvesmojošus līderus, kuri lemj kļūt par skolotājiem un mainīt savu ikdienu,” stāsta “Iespējamās misijas” vadītāja Ramona Urtāne. Viņa norāda, ka pievienošanās “Iespējamās misijas” skolotāju kopienai ir lieliska iespēja attīstīt jaunas prasmes un ieviest pozitīvas pārmaiņas savā un citu dzīvē, ko apliecina arī iepriekšējo gadu programmu absolventi, veiksmīgi veidojot karjeru izglītības jomā.

Par Līderības attīstības programmas “Enefit iespējamā misija: izglābt STEM” kandidātu var kļūt ikviens, kam ⁠ir bakalaura grāds vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība ar augstiem mācību sasniegumiem dabaszinātnēs, tehnoloģijās, inženierijā vai matemātikā. Pieteikties var līdz 2024. gada 31. maijam, rakstot uz [email protected].

Par Līderības attīstības programmu

Nodibinājums “Iespējamā misija” kopā ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM), Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) un energokompāniju “Enefit” uzsācis skolotāju Līderības attīstības programmu “Enefit iespējamā misija: izglābt STEM”, kuras ietvaros trīs gadu laikā plāno sagatavot vairāk nekā 150 aizrautīgu un augsti motivētu STEM priekšmetu skolotāju. Mērķtiecīgai mācībspēku papildināšanai visā Latvijā katru gadu skolotāji tiek sagatavoti noteiktu reģionu skolām. Šogad fokusā ir Latgales un Kurzemes reģions, 2025. gadā – Vidzeme un Zemgale, bet 2026. gadā – Rīga un Pierīga.

Programmas ietvaros sadarbībā ar izglītības un psiholoģijas ekspertiem izstrādāts īpašs digitālais tests, lai ikviens varētu noskaidrot, kāds ir viņa skolotāja potenciāls un loma STEM glābšanas komandā. Testu iespējams izpildīt ŠEIT.