icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Kā AS "Sadales tīkls" tarifu izmaiņas atspoguļosies elektrības rēķinā mājsaimniecībām


No 2023. gada 1. jūlija spēkā stājas jaunie AS "Sadales tīkls" elektroenerģijas sadales sistēmas pakalpojumu tarifi. Tarifu izmaiņas parādīsies tavā augusta elektrības rēķinā par jūliju un ietekmēs rēķinu pozīciju “Elektroenerģijas pārvade un sadale”. Šī rēķina komponente attiecas uz izmaksām par pieslēguma nodrošināšanu (iekasē AS "Sadales tīkls") un pie visiem elektrības tirgotājiem tā ir vienāda.

Kliedējot neskaidrības, vēlamies atgādināt, no kā veidojas tava elektrības rēķina summa

Elektroenerģijas rēķins sastāv no trīs pozīcijām

Elektroenerģijas rēķins sastāv no trīs pozīcijām:

  • Elektrības cena, par kuru elektroenerģija tiek iegādāta no tirgotāja un tā ir atkarīga no izvēlētā tarifa veida.
  • Maksa par elektroenerģijas piegādi līdz patērētājam jeb sadales tīkla tarifs, ko nosaka AS “Sadales tīkls”.
  • Pievienotās vērtības nodoklis (PVN).

Mainīsies AS "Sadales tīkls" pakalpojumu maksa

Kas nosaka pakalpojuma maksu?

  • Fiksētā daļa – maksa par jaudas uzturēšanu, EUR/mēnesī. Maksu atkarīga no pieslēguma fāžu skaita un jaudas, ko nosaka Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK);
  • Mainīgā daļa – maksa par elektroenerģijas piegādi, EUR/kWh. Maksa atkarīga no patērētās elektroenerģijas daudzums, maksu nosaka SPRK.

Jaunie tarifu veidi

No 1. jūlija būs pieejami divi AS “Sadales tīkls” tarifi, pielāgojami atkarībā no mājsaimniecības elektroenerģijas patēriņa.


Pamata tarifs Speciālais tarifs

Tarifs ir paredzēts regulāram elektroenerģijas patēriņam.

Maksājuma sadalījums

Lielāka maksa tiek noteikta par fiksēto daļu (jaudas uzturēšana, EUR/mēnesī).

Mazāka maksa tiek noteikta par mainīgo daļu (elektroenerģijas piegāde, EUR/kWh).

Tarifs ir paredzēts nelielam vai sezonālam patēriņam, kas ir piemērots situācijās, kad pieslēgums izmantots neregulāri vai patērējot elektrību nelielā apjomā, piemēram, vasarnīcās.

Maksājuma sadalījums

Mazāka maksa tiek noteikta par fiksēto daļu (jaudas uzturēšana, EUR/mēnesī).

Lielāka maksa tiek noteikta par mainīgo daļu (elektroenerģijas piegāde, EUR/kWh).


Uzmanību!

Izvēloties šo tarifu, ir svarīgi sekot līdz elektroenerģijas patēriņam, jo pat nelielas svārstības var palielināt izmaksas.


Šīs izmaiņas visiem tīkla lietotājiem AS “Sadales tīkls” piemēros automātiski, pieslēdzot “Pamata” tarifa plānu.

AS “Sadales tīkls” tarifu maiņa pēc klienta vēlmēm

Ja klients vēlās veikt tarifu maiņu uz sevis izvēlēto AS “Sadales tīkls” tarifu, tad to var veikt mājaslapā www.e-st.lv. Visiem klientiem ir iespēja veikt tarifu plānu izmaiņas bez maksas. Līdz 2023. gada oktobrim tarifa izmaiņas tiks veiktas atkarībā no klienta vēlmēm – ar tekošo vai nākošā mēneša pirmo datumu. Piesakot tarifa maiņu pēc 1. oktobra, izmaiņas būs spēkā ar nākamā mēneša pirmo datumu.

Biežāk uzdotie jautājumi


No 1. jūlija tiks veiktas izmaiņas automātiski, tās ikviens lietotājs varēs apskatīt AS “Sadales tīkls” mājaslapā un elektrības rēķinos.

1. jūlijā pāreja notiks automātiski uz AS "Sadales tīkls" “Pamata” tarifa plānu.

Nepieciešamības gadījumā tarifa plānu iespējams mainīt bez maksas klientu portālā www.e-st.lv

Līdz 2023. gada oktobrim tarifa izmaiņas tiks veiktas atkarībā no klienta vēlmēm – ar tekošo vai nākošā mēneša pirmo datumu. Piesakot tarifa maiņu pēc 1. oktobra, izmaiņas būs spēkā ar nākamā mēneša pirmo datumu.

Par piemērotāko tarifu uzzināsi klientu portālā www.e-st.lv, bet plašāku informāciju par tarifiem, to priekšrocībām un piemērošanas kārtību vari apskatīt mājaslapā www.sadalestikls.lv.

Ikmēneša saņemtajā elektrības rēķinā vari apskatīt arī elektrības patēriņu un ar to saistītās izmaksas. Pārskats par ilgāku periodu ir pieejams Enefit pašapkalpošanās sistēmā un AS “Sadales tīkls” klientu portālā www.e-st.lv.

Šādu informāciju vari noskaidrot AS “Sadales tīkls” klientu portālā www.e-st.lv un Enefit pašapkalpošanās sistēmā..

Lai izvēlētos piemērotāko pieslēguma tarifu apskati AS "Sadales tīkls" tarifu aprēķina kalkulatoru un pārliecinie par ikmēneša maksājumu apmēru un izvēlētā tarifa atbilstību elektroenerģijas patēriņam.

Ja izvēlies "Speciālo" tarifu, rūpīgi seko līdz elektroenerģijas patēriņam, jo pat nelielas svārstības var palielināt izmaksas.

Jā, joprojām ir un būs izdevīgi uzstādīt mikroģeneratoru sistēmas, jo mainīsies tikai AS “Sadales tīkls” daļa, bet nemainīsies saules paneļu saražotais enerģijas daudzums. Saules paneļi neaizvieto sadales pakalpojumu, saules paneļi aizvieto vajadzību iegādāties elektrību no kopējā tīkla. Un mikroģenerācijām netiek piemērota papildus jaudas maksa par elektroenerģijas ražošanu.