icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Elastīga raktuvju sūkņu kontrole ļauj ietaupīt 7% elektroenerģijas izmaksu gadā

Elastīga raktuvju sūkņu kontrole ļauj ietaupīt 7% elektroenerģijas izmaksu gadā

Igaunijas raktuves Austrumviru apriņķī ir lielākās pazemes raktuves Igaunijā. Tās pēc platības būtu tikpat lielas kā Tallinas pilsēta, ja atrastos virs zemes. Šīs pazemes raktuves var darboties pateicoties tur izmantotajiem elektriskajiem sūkņiem. Raktuvju lielākais sūknis, ar jaudu 560 kW, ir savienots ar Igaunijas nacionālās energokompānijas “Eesti Energia” virtuālo spēkstaciju. Katrs raktuvēs iegūtais derīgo izrakteņu kubikmetrs nozīmē elektroenerģijas patēriņu, ko, izmantojot pārdomātus risinājumus, ir iespējams samazināt līdz pat 7% gadā.

Pazemes rezervuārs ar 1,3 miljonu kubikmetru ietilpību ir izveidots noplicinātajās, 1972. gadā atklātajās pasaules lielākajās pazemes degslānekļa raktuvēs. Jaudīgie sūkņi un lielā mēroga rezervuārs nodrošina pietiekami daudz iespēju elastībai, lai būtu iespējams īslaicīgi (līdz stundai) mainīt šo sūkņu darbības laiku. Šo elastību izmanto “Eesti Energia” virtuālā spēkstacija, gūstot ieņēmumus enerģijas tirgū, kurus mēs dalām ar sūkņu īpašnieku.

Ar sūkņiem var nopelnīt nemaz nemanot

Igaunijas pārvades sistēmas operators “Elering” ir gatavs maksāt par to, lai patērētāji noteiktos laikos mainītu savu elektroenerģijas patēriņu. Respektīvi, sūkņi tiek izslēgti, kad balansēšanas tirgū tiek maksāta cena, kas pārsniedz “Nord Pool” biržas cenu. Savukārt papildu sūkņus ir iespējams ieslēgt, kad balansēšanas tirgū var iegādāties elektroenerģiju, kas ir lētāka par biržas tirgus cenu. Elektroenerģijas patēriņa apjoms nemainās, bet izmaksas samazina nopelnītie ienākumi. Atkarībā no tirgus cenām šie sūkņi ar virtuālo spēkstaciju palīdz nopelnīt no 20 līdz pat 30 tūkstošiem eiro gadā, veidojot 5-7% no divu sūkņu gada elektroenerģijas izmaksām.

Kā norāda "Enefit Power" valdes priekšsēdētājs Andress Vainola (Andres Vainola), sūkņu pieslēgšana virtuālajai elektrostacijai ir vienkāršs veids, kā samazināt fiksētās izmaksas un sekot līdzi inovācijām. "Raktuvju sūkņu savienošana ar virtuālo spēkstaciju ļauj esošās iekārtas ekspluatēt gudrāk un efektīvāk, tādējādi samazinot ar ražošanu saistītās fiksētās elektroenerģijas izmaksas. Viss process ir automatizēts un neprasa mūsu darbinieku ikdienas iejaukšanos, t.i., tas ir labs inovāciju piemērs, kur gudro tehnoloģiju pakalpojuma izmantošana klientam tiek nodrošināta bez jebkādas piepūles," sacīja Vainola.

100% automatizēta darbība bez jebkāda riska

Sūknis vai kāds cits liels elektroenerģijas patērētājs (saldētava, ģenerators) ir savienots ar virtuālo spēkstaciju, izmantojot drošu VPN (virtuālais privātais tīkls) kanālu. Klients vadības sistēmā norāda kad un kurus sūkņus vai elektrības patērētājus drīkst kontrolēt virtuālā elektrostacija. Pēc tam notiek automātiska saziņa starp ierīcēm, lai tās ieslēgtu un izslēgtu saskaņā ar tirgus rīkojumiem. Sūkņiem sistēmā ir maksimālais pārslēgšanas reižu skaits dienā, lai izvairītos no pārmērīga tehnoloģiju nodiluma.

Saskaņā ar raktuvju vecākā mehāniķa Roberta Targijainena (Robert Targijainen) teikto, pakalpojuma ieviešanas posmā sūkņa vadības sistēmā tika veiktas nelielas izmaiņas, lai viss process varētu darboties pēc iespējas autonomi. "Komunikācija starp mūsu sūkņiem un virtuālo spēkstaciju norit gludi un tā, kā mēs gaidījām. Noteiktie kritēriji ir izpildīti, un manuāla iejaukšanās nav bijusi nepieciešama ne reizi," piebilda Targijainens.

Līdzīgu risinājumu var izmantot jebkurā uzņēmumā, kas izmanto sūkņus ar nosacījumu, ka tiem nav jādarbojas ar pilnu jaudu visu diennakti. Mēs izstrādājam labāko risinājumu ciešā sadarbībā ar klientu, lai sasniegtu maksimālu efektivitāti un visērtāko lietošanu.

Nezaudējiet naudu sava uzņēmuma pamatdarbības procesos

Lielu iekārtu viedā vadība ir pavisam vienkārša:

  • Mēs analizējam Jūsu iekārtu elastības un enerģijas patēriņa optimizācijas potenciālu;
  • Mēs vienojamies par jūsu iekārtu regulēšanas komforta robežām, lai būtu droši, ka jūsu uzņēmuma darbība vienmēr norit bez aizķeršanās;
  • Mēs piedāvājam konkrētu tehnisko risinājumu;
  • Tiek slēgts līgums pēc kura mēs veicam iekārtas savienojamību (saskartni) un to pārbaudām;
  • Jūs pelnāt līdzekļus bez liekas piepūles.