icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Valsts atbalsts mājsaimniecībām šajā rudens-ziemas sezonā

Elektrības cenu kāpuma ietekmes mazināšanai valsts arī šajā rudens-ziemas sezonā mājsaimniecībām piešķir atbalstu, kas daļēji kompensēs energoresursu ikmēneša izmaksas.

  • 1) Elektrība - nav jāmaksā par OIK laika posmā 01.09.22 – 31.12.22.
  • 2) Elektrība - kompensācija mājokļa apkurei
  • 3) Granulas - kompensācija par apkures granulām

Ar katru atbalsta veidu iepazīsties zemāk!

1. OIK uz laiku nav jāmaksā

No 2022. gada 1. septembra līdz 31. decembrim maksa par OIK (obligātā iepirkuma komponenti), ieskaitot pievienotās vērtības nodokli, netiek piemērota.

Uz laiku samazinātās OIK izmaksas tiks kompensētas no valsts budžeta. Atlaide OIK tiks piemērota automātiski.

Attiecīgā perioda Enefit elektrības rēķinos tiks norādīts OIK lielums un tam piemērotā 100% atlaide (atbilstoša summa ar mīnusa zīmi).


2. Kompensācija, ja elektrība tiek izmantota apkurei

Valsts atbalsts mājsaimniecībām, kuras mājokļa apkurei izmanto elektroenerģiju, pieejams no 2022. gada 1. oktobra līdz 2023. gada 30. aprīlim.

  • Valsts kompensēs 50% no elektroenerģijas cenas daļas, kura pārsniedz 0,16 EUR/kWh.
  • Kompensācijas apmērs elektroenerģijas cenai nepārsniegs 0,10 EUR/kWh.
  • Kompensācija būs par tā patēriņa izmaksām, kas pārsniedz 500 kWh (bet ne vairāk par 2000 kWh).
Piemēram, tava tarifa elektrības cena ir 0,300 EUR/kWh, mēneša patēriņš 700 kWh. Tev kompensēs 0,07 EUR/kWh ( 50% no (0,30 EUR/kWh - 0,16 EUR/kWh)). Atbalsta lielums mēnesī tev būs 14 EUR ((700 kWh - 500 kWh) x 0,07 EUR).

Lai saņemtu atbalstu, jāiesniedz pieteikums savā pašvaldībā no 1. novembra (klātienē vai portālā www.epakalpojumi.lv). Pieteikumam būs nepieciešams pievienot elektrības rēķinus. Tos vienuviet atradīsi Enefit pašapkalpošanās portālā https://www.enefit.lv/lv/majai/mans-enefit#/.


3. Kompensācija par granulām

Tev ir iespējams saņemt līdzekļu atmaksu par apkurei izmantotajām kokskaidu granulām. Valsts kompensē granulu izmaksu pieaugumu 50% apmērā. Tas nozīmē, ka

gadījumā ja izmaksas pārsniedz 300 EUR/t, tiks kompensētas izmaksas 50% apmērā, bet ne vairāk kā 100 EUR/t.


Piemēram, ja iegādātas granulas par 379 EUR tonnā, tad kompensē 39,5 EUR (50% no 79 EUR) par katru iegādāto tonnu (kopumā ne vairāk par 10 tonnām).

Citi priekšnoteikumi granulu kompensācijas saņemšanai:

  • Līdzekļu atmaksu viena mājsaimniecība var saņemt par līdz 10 tonnām granulu.
  • Kompensācija paredzēta, ja granulas, briketes iegādātas no 2022. gada 1. maija līdz 2023. gada 30. aprīlim.
  • Iesniegums un maksājumu dokumenti jāiesniedz savā pašvaldībā no 1. oktobra (klātienē vai portālā www.epakalpojumi.lv).

Vairāk - Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likums.

Papildu informāciju aicinām meklēt pie atbildīgajām valsts vai pašavaldību iestādēm.