icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Samazināts AS "Sadales tīkls" tarifs un OIK

Samazināts AS Sadales tīkls tarifs un OIK

Elektrības cenu kāpuma ietekmes mazināšanai valsts ir ieviesusi divus atbalsta mehānismus visiem Latvijas elektroenerģijas lietotājiem: sadales sistēmas pakalpojumu maksas samazinājumu 50% apmērā un obligātās iepirkuma komponentes(OIK) samazinājumu 60% apmērā.

Kas jāzina elektrības lietotājam?

1. Sadales sistēmas pakalpojumu maksas samazinājums

Visiem elektroenerģijas gala lietotājiem no 2021. gada 1. decembra līdz 2022. gada 30. aprīlim valsts kompensēs 50% no elektroenerģijas sadales sistēmas pakalpojuma izmaksām. Elektrības lietotājam tas nozīmē mazāku ikmēneša elektrības rēķina summu konkrētajā periodā.

Maksa par elektroenerģijas sadales sistēmas pakalpojumiem ir viena no elektrības rēķina komponentēm, kas sastāda aptuveni 40% no kopējā rēķina. Latvijā sadales sistēmas pakalpojumus nodrošina AS “Sadales tīkls”.

Plašāka informācija par AS "Sadales tīkls" tarifiem un to samazinājumu pieejama mājaslapā sadalestikls.lv/lv/tarifi.

2. OIK samazinājums

Ar 2022. gada 1. janvāri, OIK vidējā likme tiks samazināta par aptuveni 60%. Arī OIK ir viena no elektrības rēķina komponentēm, taču tā sastāda aptuveni 28% no kopējā rēķina. Tieši tāpat, kā elektroenerģijas sadales maksas samazinājums, arī OIK samazinājums lietotājam nozīmē mazāku ikmēneša elektrības rēķina summu.

Vairāk informācijas par OIK jaudas komponentēm un aprēķinu kārtību iespējams atrast: www.eptirgotajs.lv.

Jāņem vērā, ka faktiskais rēķina samazinājuma lielums būs atkarīgs no jaudas un patēriņa lieluma konkrētajā pieslēguma punktā jeb jūsu mājoklī vai uzņēmumā.

Attiecīgā perioda Enefit elektrības rēķinos tiks norādīta jau samazinātā sadales sistēmas pakalpojumu tarifa un OIK lielums. Papildus darbības, lai saņemtu atbalstu, nav jāveic.