icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Palielināts valsts atbalsts elektroenerģijas lietotājiem

Palielināts valsts atbalsts elektroenerģijas lietotājiem

Elektrības cenu kāpuma ietekmes mazināšanai valsts ir palielinājusi līdz šim ieviestos atbalsta mehānismus visiem Latvijas elektroenerģijas lietotājiem.

Pēc aktuālajām izmaiņām maksa par obligātā iepirkuma komponentēm (OIK) un elektroenerģijas sadales sistēmas pakalpojumiem, kas saņemti laika posmā no 2022. gada 1. janvāra līdz 30. aprīlim, elektroenerģijas lietotājiem netiek piemērota. Sadales sistēmas pakalpojumu izmaksas un OIK tiek kompensētas no valsts budžeta. Šo kompensāciju būs iespējams redzēt sākot ar februārī saņemto rēķinu, maksājot par janvārī patērēto elektrību.

Attiecīgā perioda Enefit elektrības rēķinos tiks norādīta gan maksa par sadales sistēmas pakalpojumiem un OIK, gan arī šo komponenšu 100% atlaide (atbilstoša summa ar mīnusa zīmi). Papildus darbības, lai saņemtu šo atbalstu, Enefit klientiem nav jāveic.

Vairāk informācijas par AS "Sadales tīkls" tarifiem un to samazinājumu iespējams atrast mājaslapā sadalestikls.lv/lv/tarifi, savukārt informāciju par OIK jaudas komponentēm - SIA “Enerģijas publiskais tirgotājs” mājaslapā https://www.eptirgotajs.lv/.