icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Kā pārvērst sauli elektrībā?

Saules enerģija vairs nav abstrakts nākotnes ideāls, bet gan šodienas realitāte. Tieši tāpēc esam izveidojuši ceļvedi ikvienam, kas vēlas tuvāk iepazīt jau plaši pieejamo risinājumu.

Skaties video sēriju ciklu “Kaimiņu būšana” vai lasi mūsu bloga rakstus (vai arī abus!) un brīdī, kad izdomāsi saules paneļus uzstādīt savās mājās, tev nebūs jāprasa padoms kaimiņam.

Kaimiņu būšana | 1. sērija - Saules paneļu sistēma »

Saules paneļu sistēma ir enerģijas risinājums, kas kalpo kā mājokļa mikroģenerators saules enerģijas pārvēršanai elektrībā. Saules paneļu tehnoloģija ražo elektroenerģiju no saules starojuma, kas līdz paneļa virsmai spēj nonākt pat mākoņainās dienās.

Enefit piedāvātās sistēmas sastāv no paneļiem, to jumta vai zemes stiprinājumiem un invertora, kas tiek novietots iekštelpās.

Saules paneļi

Vienkāršojot, tās ir no silīcija veidotas virsmas, kas saules enerģiju pārvērš elektrībā.

Saules paneļi nav vienādi un tie atšķiras pēc dažādiem parametriem - gan pēc ražošanas tehnoloģijas, gan efektivitātes, gan arī pēc izmēriem. Pēc ražošanas tehnoloģijas saules paneļus var iedalīt monokristāliskajos un polikristāliskajos.

Monokristāliskie – dārgāks, bet vienlaikus arī efektīvāks saules paneļu veids. Lai izgatavotu monokristālisku paneli, ražotāji veselu silīcija bloku sagriež plānās plāksnēs un iestrādā tās paneļos. Šie paneļi ir melnā krāsā.

Polikristāliskie – visizplatītākais paneļu veids. To ražošanas procesā tiek sakausēti kopā vairāki silīcija kristāli. Tādējādi paneļu izgatavošana ir lētāka, tomēr gala produkts ir zemākas kvalitātes. Polikristāliskie paneļi parasti ir tumši zilā krāsā.

Paneļi mēdz būt dažāda izmēra. To izmēru galvenokārt nosaka potenciālais paneļu izmantošanas veids. Praktisku iemeslu dēļ, uz jumta paredzētie paneļi mēdz būt mazāki (aptuveni 1x2 m), savukārt uz zemes novietojamie - lielāki. Tas ir tāpēc, ka novietojot paneļus uz jumta, jāņem vērā, tādi šķēršļi, kā skursteņi, logi, ventilācijas šahtas, u.c., bet, novietojot uz zemes, lielākiem paneļiem būs mazāks stiprinājumu skaits un, līdz ar to, mazākas izmaksas.

Ļoti svarīgi ir iegādāties saules paneļus no uzticama tirgotāja ar garantētu kvalitāti, lai tie atbilstu visiem, tostarp, Eiropas Savienības, standartiem. Mēs nodrošinām pasaules vadošo ražotāju saules paneļu produkciju (Canadian Solar, Recom, Risen u.c.), kas ir iekļauti uzticamības rādītāja Tier-1 sarakstos.

Invertors

Invertors paneļu saražoto līdzstrāvu pārveido maiņstrāvā. Pēc tam šī enerģija tiek izmantota mājokļa pašpatēriņam vai nodota tālāk kopējā tīklā.

Invertors ir svarīgs sistēmas elements un arī ir salīdzinoši dārgs pret visu kopējo sistēmas budžetu, tāpēc svarīgi ir izvēlēties kvalitatīvu un uzticamu ražotāju, kas nodrošina pietiekoši ilgu garantiju (vismaz 10 gadi).

Pievienošanās kopējam elektrības tīklam

Iegādājoties risinājumu pie mums, saules paneļu sistēma tiek savienota ar mājas elektroinstalāciju un kopējo elektrības tīklu. Šādā gadījumā paneļu saražoto elektroenerģiju iespējams izlietot pašpatēriņā un neiztērēto nodot tīklā.

Lai nodotu enerģiju tīklā, nepieciešams izmantot AS “Sadales tīkls” NETO uzskaites sistēmu. Tā ļauj uzkrāt pāri palikušo elektroenerģiju, lai to izmantotu laikā, kad ar saražoto elektroenerģiju dienas patēriņam nepietiek. Piemēram, diennakts tumšajā laikā vai arī ziemas mēnešos.

2022. gada otrajā pusē tiks ieviesti atjauninājumi NETO sistēmā, un elektroenerģijas ražotājiem būs pieejamas divas neto sistēmas:


Vēlies uzzināt vairāk? Iepazīsties ar biežāk uzdoto jautājumu atbildēm mūsu mājaslapā.