icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Enefit izsludina ideju konkursu, meklējot viedus risinājumus nākotnes energoapgādes pakalpojumiem

Enefit izsludina ideju konkursu, meklējot viedus risinājumus nākotnes energoapgādes pakalpojumiem

Jau otro gadu Enefit, Eesti Energia meitas uzņēmums, organizē ideju konkursu Enefit Idea Hub - The Pitch. Tā mērķis ir izaicināt reģiona gaišākos prātus domāt par to, kā mūsu pašreizējo tradicionālo enerģijas ekonomiku spēcīgā veidā pārvērst jaunā, viedākā laikmetā, kurā labumu var gūt ikviens.

Konkursa balvu fonds sastāda 30,000 eiro.

Jaunas tehnoloģijas un digitālie risinājumi pārvērš pasauli ap mums. Virtuālās elektrostacijas, viedās mājas, biroji un ražotnes, saules paneļi mājsaimniecībās un elektrotransports ir tikai daļa no mūsu nākotnes enerģijas risinājumiem. Konkursa mērķis ir rast inovatīvas idejas jaunu pakalpojumu izstrādei un tehniskos risinājumus to ieviešanai, lai paātrinātu nākotnes iestāšanos un izveidotu viedus, videi draudzīgus un parocīgus pakalpojumus.

Pērn tika saņemtas 100 idejas no Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Somijas un Polijas. Pagājušā gada uzvarētāja ideja – Elektrilevi klientu apkalpošanas platforma pašlaik atrodas izstrādes procesā un līdz šī gada beigām būs pabeigta.

Vienlaikus progresē elektrotransporta pakalpojumu attīstība, kas arī bija viena no pagājušā gada konkursa idejām. Plānots izveidot vienlaicīgās uzlādes risinājumu vairākiem elektromobiļiem, kas būtu piemērots daudzdzīvokļu ēkām.

Pēc Eesti Energia valdes priekšsēdētāja Hando Sutera (Hando Sutter) teiktā uzņēmums nepārtraukti meklē jaunus veidus, kā inovatīvi un visaptveroši risināt mūsdienu sabiedrības problēmas, kas saistītas ar tās pieaugošo atkarību no elektrības.

"Nākotnes enerģētikas nozarē patērētājam būs arvien nozīmīgāka loma enerģijas cenu veidošanā un piegādes nodrošināšanā, pateicoties atjaunojamajiem enerģijas resursiem, uzglabāšanas sistēmām, kontrolētām mājsaimniecības ierīcēm un citām jaunām tehnoloģijām," stāsta Suters. “Ik gadu mēs cenšamies piedāvāt saviem klientiem jaunākās tehnoloģijas, izmantojot inovatīvus produktus un pakalpojumus, lai palīdzētu samazināt patērētāju elektroenerģijas izmaksas. Konkursa ietvaros mēs meklējam idejas un risinājumus, kas ļautu mums labāk sniegt šos pakalpojumus.”

Idejas tiek gaidītas no jaunizveidotiem uzņēmumiem, pētniekiem, studentiem, partneriem, kā arī no Enefit darbiniekiem un klientiem visās Enefit pārstāvētajās valstīs.

Ideju iesniegšanas termiņš ir 31. oktobris. Pusfinālisti tiks pasludināti 28. novembrī, bet uzvarētājs – 2020. gada 21. janvārī. Vairāk informācijas un forma ideju iesniegšanai pieejama mājaslapā https://ideahub.enefit.com.