icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Izmaiņas Enefit valdē

Līdz ar pilnvaru termiņa noslēgumu energokompānijas Enefit valdes priekšsēdētājs Krists Mertens izlēmis pievērsties citiem profesionālajiem izaicinājumiem un no šī gada 30.novembra atstās uzņēmuma valdi.

Enefit darbību Latvijā turpmāk vadīs Mārtiņš Vancāns, kurš atgriežas uzņēmuma vadības komandā pēc neilgas prombūtnes un iepriekš pildījis Enefit valdes locekļa pienākumus, pārvaldot uzņēmuma darbību mājsaimniecību tirgus segmentā. Darbu uzņēmuma valdē turpina arī Enefit enerģijas risinājumu daļas vadītājs Rihards Kotlers.

Krists Mertens uzņēmumā Enefit strādā kopš 2015.gada, sākotnēji pārraugot biznesa attīstības projektus un jaunu tirgu apgūšanu. Savukārt kopš 2019.gada Krists Mertens ieņem uzņēmuma valdes priekšsēdētāja amatu, un viņa vadībā Enefit biznesa klientu portfelis ir audzis par 50% un šobrīd sasniedz 3300 klientu, bet mājsaimniecību klientu skaits desmitkāršojies, pārsniedzot jau 100 000 klientu. Līdz ar uzņēmuma attīstību ir ieviestas jaunas darbības funkcijas un izveidotas jaunas struktūrvienības, trīskārt palielinot darbinieku skaitu.

"Esmu gandarīts par iespēju vadīt uzņēmuma attīstību laikā, kad norisinājušies vairāki būtiski enerģētikas tirgus transformācijas posmi. Enefit šajā laikā ir piedzīvojis dinamisku izaugsmi, pēdējos gados kļūstot par viens no straujāk augošajiem enerģētikas nozares uzņēmumiem Latvijā. Uzskatu, ka tam par pamatu ir Enefit komandas pastāvīgais darbs pie vadības procesu pilnveidošanas un spēja sabalansēt uzņēmuma īstermiņa un ilgtermiņa vajadzības, kā arī stratēģiskos mērķus.

Vēlos pateikties Enefit klientiem un partneriem par uzticību un manai komandai par ieguldījumu uzņēmuma izaugsmē un kopīgā darbā paveikto. Enefit vienmēr ir bijis proaktīvs tirgus dalībnieks, līdzdarbojoties nozares politikas pilnveidošanā, un atbalstījis gan mūsu klientu, gan valsts kopējos centienus kļūt energoneatkarīgākiem un klimatdraudzīgākiem. Tāpēc ar interesi sekošu līdzi turpmākajai uzņēmuma un nozares attīstībai," saka Krists Mertens, Enefit valdes priekšsēdētājs.

Kopējais 2022.gadā Enefit pārdotais elektroenerģijas apjoms Latvijas tirgū sasniedza vēsturiski augstākos rādītājus, tuvojoties 2 teravatstundām. Tādējādi uzņēmums uzrāda dinamisku izaugsmi, vienlaikus nostiprinot vadošās pozīcijas zaļās enerģijas pakalpojumu sniedzēju vidū. Enefit saules paneļu, elektroauto uzlādes, zaļās enerģijas produktus un citus enerģijas risinājumus šobrīd izmanto jau vairāk nekā 50 000 klientu visā Latvijā.

Enefit mātes kompānijas Eesti Energia valdes locekle Kellija Tosa-Kāsika (Kelli Toss-Kaasik) izsaka atzinību Kristam Mertenam par viņa nozīmīgo ieguldījumu Enefit attīstībā, stiprinot uzņēmuma reputāciju un tirgus pozīcijas, kā augstas kvalitātes enerģijas pakalpojuma sniedzējam: "Vairāk nekā pusi Eesti Energia grupas ienākumu nodrošina darbība ārpus Igaunijas. Tādējādi Enefit izaugsme Latvijā veido nozīmīgu daļu no mūsu kopējiem panākumiem. Organizācija patiesi novērtē Krista augsto motivāciju, stratēģisko redzējumu, pārdomātos lēmumus un spēju iedvesmot savu komandu, kā rezultātā ir sniegts nozīmīgs ieguldījums visas grupas izaugsmē."