icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Enerģijas tirgus apskats 2022. gada oktobrisELEKTRĪBAS BIRŽAS CENA Electer icon

Enerģijas tirgus apskats 2021. gada oktobris

Komentāri:

  • Elektroenerģijas cena biržā oktobrī salīdzinājumā ar septembri samazinājās par 46,04% līdz 189,28 EUR/MWh.
  • Galvenie elektroenerģijas cenas krituma iemesli bija: siltie laikapstākļi, lielāka izstrāde no atjaunīgajiem energoresursiesm un zemāka dabasgāzes cena.
  • Arī ziemeļvalstu ūdens bilances pieaugums hidrorezervuāros sekmēja elektroenerģijas cenu lejupslīdi oktobrī.
  • CO2 kvotu cenas oktobrī pieauga minimāli – par 0,3%, taču joprojām saglabājās augstas, vidēji 70,25 EUR/t.
  • Indikatīvā nākotnes līgumu cena Latvijas tirdzniecības apgabalā 2022. gadam ir 336,78 EUR/MWh, 2023. gadam 320,21 EUR/MWh un 2024. gadam – 232,56 EUR/MWh. Grafikā redzamā indikatīvā nākotnes līgumu cena vidējam biznesa klienta patēriņa profilam atspoguļo šī brīža prognozes nākotnes cenām Latvijas, Igaunijas un Somijas cenu apgabalā.

GĀZES BIRŽAS CENA Gas icon

Enerģijas tirgus apskats 2021. gada oktobris

Komentāri:

  • Dabasgāzes cena TTF biržā oktobrī salīdzinājumā ar septembri samazinājās par 32,49%. Oktobrī tā vidēji bija 133,21 EUR/MWh.
  • Dabasgāzes cenu lejupslīdi nodrošināja stabila sašķidrinātās dabasgāzes pieplūde Eiropā, kā arī mazāks patēriņš silto laikapstākļu dēļ.
  • Naftas cena oktobrī salīdzinājumā ar septembri pieaugusi par 3,3% līdz 93,59 USD/bbl.
  • Indikatīvā TTF nākotnes līguma cena 2022. gada decembrim 122,5 EUR/MWh, 2023. gadam 130, 75 EUR/MWh un 2024. gadam 110 EUR/MWh. Indikatīvā TTF nākotnes līgumu cena atspoguļo šī brīža prognozes nākotnes cenām.


Tirgus pārskats ir sagatavots, izmantojot Enefit analītiķiem pieejamo aktuālo tirgus informāciju. Pārskatam ir informatīvs raksturs, un tas nav uzskatāms par Enefit solījumu, priekšlikumu vai oficiālu prognozi. Enefit neuzņemas atbildību par izdevumiem vai kaitējumu, kas var rasties, izmantojot šajā tirgus pārskatā sniegto informāciju.