icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Enerģijas tirgus apskats 2020. gada janvāris

ELEKTRĪBAS BIRŽAS CENA Electer icom

Enerģijas tirgus apskats 2020. gada janvāris
  • Īpaši siltā gaisa temperatūra un zemais elektroenerģijas patēriņš janvārī sekmēja zemas elektrības cenas.
  • Cenu pazemināšos veicināja arī straujš Ziemeļvalstu ūdens rezervju pieaugums.
  • Salīdzinot šī gada janvāra elektroenerģijas cenas ar iepriekšējā gada janvāri, šogad cenas bija gandrīz uz pusi zemākas.

Enerģijas tirgus apskats 2020. gada janvāris

GĀZES BIRŽAS CENA GASPOOL TIRGŪ Gas icon

Enerģijas tirgus apskats 2020. gada janvāris
  • Gāzes cenu samazinājumus gandrīz uz pusi salīdzinājumā ar pērnā gada janvāri vērojams siltā janvāra un zemāku naftas cenu dēļ.
  • Ķīnas koronavīruss bija nozīmīgs faktors, kas ietekmēja naftas cenas.
  • Naftas cenu var ietekmēt OPEC + sanāksme februārī, kuras ietvaros tiks lemts par turpmākiem naftas ieguves ierobežojumiem.

Tirgus pārskats ir sagatavots, izmantojot Enefit analītiķiem pieejamo aktuālo tirgus informāciju. Pārskatam ir informatīvs raksturs, un tas nav uzskatāms par Enefit solījumu, priekšlikumu vai oficiālu prognozi. Enefit neuzņemas atbildību par izdevumiem vai kaitējumu, kas var rasties, izmantojot šajā tirgus pārskatā sniegto informāciju.