icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Enerģijas tirgus apskats 2019. gada februārī

Enerģijas tirgus apskats 2019. gada februārī

Pērn, marta sākumā, iepazīstinot ar Enefit darbības rezultātiem, solījām gada laikā izstrādāt piedāvājumu arī mājsaimniecībām. Solījumu esam turējuši - pirms nedēļas, 5. martā, simboliski atvērām Latvijas mājsaimniecību tirgu, Rīgas Centrāltirgū prezentējot Enefit piedāvājumu ikvienam Latvijas patērētājam.

Esam gandarīti par paveikto un gan vietējo, gan starptautisko kolēģu darbu, pie tā, lai Latvijas mājsaimniecībām sniegtu jaunas iespējas gan enerģijas iegādē, ražošanā un atjaunīgo resursu izmantošanā. Ticu, ka šāds solis palīdzēs būtiski celt Latvijas tirgus aktivitāti. To apliecina arī fakts, ka jau nedēļas laikā esam ieguvuši pirmo tūkstoš klientu uzticību.

Nākamais izaicinājums ir kopīgs gan biznesa, gan mājsaimniecību segmentā – paplašināt izpratni par sadarbības iespējām ar savu enerģijas tirgotāju. Šajā jomā šīs sezonas aktualitāte ir enerģijas ražošanas iespēju attīstība jeb saules enerģijas paneļu uzstādīšana. Ne velti pēdējo gadu laikā patērētāju skaits, kuri kļuvuši par enerģijas ražotājiem, ir audzis gandrīz divkārt.

Salīdzinot ar janvāri, februārī elektrības cenas būtiski nokritās. Latvijā un Lietuvā elektrības biržas cenas bija attiecīgi 47,01 eiro par megavatstundu un 46,69 eiro par megavatstundu.


Februārī elektrības cenas būtiski kritās

Igaunijā elektrības cena kritās par 17,4%, sasniedzot līmeni 47,01 eiro par megavatstundu.


Februārī elektrības cenas būtiski kritās

Somijā cenas kritums bija 18,3% jeb vidēji viena megavatstunda februārī maksāja 46,48 eiro. Salīdzinot ar 2018. gadu, cenu starpība ir mazāka, kam par cēloni ir zemās gaisa temperatūras pagājušā gada februārī.


Februārī elektrības cenas būtiski kritās

Elektrības cenu krituma cēlonis bija mūsu reģionam negaidīti siltie laika apstākļi. Citi faktori, kas pazemināja elektrības cenas: būtiski atjaunojušās hidrorezerves, kā arī CO2 kvotu cenu kritums.

Jēlnaftas cena februārī turpināja pieaugt un mēneša laikā palielinājās par 6,7%.


Naftas un gāzes cenas decembrī samazinājās

Oglekļa dioksīda emisijas cenā kopš gada sākuma vērojama lejupslīde. Februārī vidējā kvotas cena bija par gandrīz 9,7% zemāka nekā iepriekšējā mēnesī.


Naftas un gāzes cenas decembrī samazinājās

Laika periodā no janvāra uz februāri kritušās arī Gaspool un TTF nākotnes darījumu par nākamo mēnesi gāzes cenas. Gaspool cena kritās par 15,6% un TTF cena par 16,5%.


Naftas un gāzes cenas decembrī samazinājās

Eiro-dolāra kurss mēneša laikā krities par 0,6%.

Lielais Eesti Energia biznesa klients Hortes ir dārzkopības veikals ar vērienīgāko izvēli Igaunijā, kur klientiem tiek piedāvāts plašs istabas un dārza augu sortiments, dārza preces, kā arī viss vajadzīgais iekštelpām, dārzam, terasei, balkonam, mājas mīluļiem. Dārzkopības centrs īpaši rūpējas gan par preču daudzveidību, gan par iedvesmojošu iepirkšanās vidi.


Naftas un gāzes cenas decembrī samazinājās

Hortesā strādā pieredzējuši speciālisti, kuri labprāt palīdzēs izvēlēties klientam piemērotāko, kā arī sniegs padomus par augu turpmāko aprūpi. „Mūsu apmeklētājus vienmēr gaida patīkami pārsteigumi. Šurp ierodas ģimenes ar bērniem, jo te var smelties iedvesmu un patīkami pavadīt laiku. Ja nepieciešams nopirkt kaut ko dāvanai, bet nav nekādu ideju, tad mēs varam palīdzēt. Mums ir arī Igaunijā lielākā mājas mīluļu preču nodaļa, un šeit klienti ir gaidīti kopā ar saviem četrkājainajiem draugiem,“ stāsta Hortesa mārketinga vadītājs Elians Megi (Älian Mägi).


Naftas un gāzes cenas decembrī samazinājās

Liela Hortesa priekšrocība ir plašais augu sortiments. Cauru gadu šeit atrodami gan ziedošie, gan lapu telpaugi plašā izvēlē. Atkarībā no sezonas šeit pieejami jaunstādi, stādi, ziemcietes, dzīvžogu stādi un liela vasaras puķu galerija. Lai nodrošinātu plašo preču izvēli un varētu piedāvāt klientiem jaunas idejas, Hortesa pieredzējušie ražošanas vadītāji katru gadu dodas uz ārzemēm, lai atrastu visskaistākos augus.

„Iekārtojot dārzkopības centru, pielikām ne mazumu pūļu, lai nodrošinātu augiem vislabākos apstākļus. Klimata ierīces nodrošina vienmērīgu temperatūru un piemērotu mitruma līmeni. Tā kā ēka ir no stikla, augi saņem dabīgo gaismu. Hortes dārzkopības centrs ir izvietots 7000 kvadrātmetros, no kuriem apmēram puse jeb 3500 kvadrātmetri atrodas ārpus telpām – tā ka sortiments mums ir ļoti bagātīgs. Par augu veselību katru dienu gādā mūsu speciālisti, kuriem ir atbilstoša izglītība un ilggadīga pieredze un kuri neliegs savu padomu arī klientiem,“ piebilst Megi.


Naftas un gāzes cenas decembrī samazinājās

Augiem nepieciešama gaisma, tāpēc Hortesa ēkas būvniecībā izmantots iespējami daudz caurspīdīgu materiālu – dabīgā gaisma tomēr ir vislabākā. Ziemas periodā šīs siltumnīcas tipa ēkas energopatēriņš ir lielāks nekā parastai ēkai. „Lai ietaupītu elektrības patēriņu, esam pamazām nomainījuši visas vecās luminiscējošās un kvēlspuldzes pret LED spuldzēm. Lokāli vispārējā apgaismojuma vietā izmantojam LED lampu lokālo apgaismojumu,“ skaidro Megi.

„Igaunijas tirgū darbību uzsākām 2006. gadā, un pa šo laiku cilvēki mūs ļoti iemīļojuši. Igaunijā esam sevi jau pierādījuši, plānojam atvērt arī otru centru – Tähesaju, lai būtu tuvāk Tallinas austrumu daļas iedzīvotājiem. Uz Hortesu jānāk vismaz divas reizes gadā: vispirms maija sākumā, lai apskatītu pavasara ziedu svētkus, un otru reizi decembrī, kad šeit ir īsta Ziemassvētku brīnumzeme,“ iesaka Megi.