icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

“Enefit” uz “Verde” telpām pārcels trīs grupas uzņēmumu birojus

“Enefit” uz “Verde” telpām pārcels trīs grupas uzņēmumu birojus

Modernā Skanstes biznesa kvartāla piepildījums ar uz ilgtspēju orientētiem uzņēmumiem kļuvis vēl kuplāks – to apliecina Rīgas zaļākā biroju kompleksa “Verde” un “Enefit” grupas, kas ir lielākais vēja enerģijas ražotājs Baltijā un otrais lielākais elektroenerģijas tirgotājs Latvijā, nule noslēgtais ilgtermiņa sadarbības līgums. Darījums paredz telpu nomu divos “Verde” A ēkas stāvos - 9. stāvā tiks iekārtoti “Enefit” biroji, bet 1. stāvā – Latvijā pirmais “Enefit” privāto un juridisko klientu apkalpošanas centrs.

Zīmīgi, ka jaunās “Enefit” biroja telpas būs trīs reizes lielākas nekā šobrīd – virs 900 m2, un turpmāk zem viena “Verde” jumta apvienosies visi trīs “Enefit” uzņēmumi Latvijā – “Enefit”, “Enefit Connect” un “Enefit Green”. Tas atvieglos ikdienas darbu efektivitāti. Tāpat kā līdz šim, arī jaunajās telpās uzņēmums darbosies hibrīda režīmā – būs gan atvērtā tipa darbavietas, gan atsevišķi kabineti, kā arī “metropoles” tipa zona. Svarīgi, ka jaunajā birojā būs vairākas telpas sapulcēm, diskusijām, prāta vētrām, arī atpūtai un neformālām sarunām.

Krists Mertens, “Enefit” valdes priekšsēdētājs: “Mūsu uzņēmums strauji aug un attīstās, līdz ar to arī vajadzība pēc daudz lielākām biroja platībām. Tamdēļ telpu izvēle jaunajā “Verde” kompleksā ir likumsakarīgs solis, jo labiekārtota un ērta vide ir kritiski svarīga efektīvam darbam. Zaļā enerģija un ilgtspējīgi risinājumi ir viens no “Enefit” darbības stūrakmeņiem. Mūsu uzdevums arī turpmāk būs radīt vērtību radošu un gudru enerģijas risinājumu nodrošināšanu Latvijas uzņēmumiem un mājsaimniecībām, kā arī būt sabiedrotajam ceļā uz ilgtspējīgu un dabai draudzīgāku saimniekošanu. Mūsuprāt, biroju komplekss “Verde” tam ir piemērota vieta, jo tas saskan ar mūsu vērtībām un atbilst modernas darba vides vajadzībām”.

“Enefit” ir otrs lielākais elektroenerģijas tirgotājs juridisko personu segmentā un trešais lielākais elektroenerģijas tirgotājs privātpersonu segmentā Latvijā. Līdztekus elektroenerģijas tirdzniecībai, “Enefit” Latvijā veic atjaunīgās enerģijas un energoefektivitātes projektu attīstību un finansēšanu, kā arī sniedz dabasgāzes tirdzniecības pakalpojumu virknei Latvijas mazo un lielo uzņēmumu. Savu darbību Latvijā veic kopš elektroenerģijas tirgus liberalizācijas pirmsākumiem, jau vairāk kā 16 gadus.

Pateicoties straujai uzņēmuma attīstībai, pastāvīgi aug ne tikai klientu portfelis, bet arī tā komanda. Šobrīd par visām “Enefit” klientu enerģijas vajadzībām ikdienā rūpējas 70 profesionāļu liela komanda.

Iveta Lāce, “Verde” komercdirektore: “Esam patiesi gandarīti, ka “Verde” būs zaļa ne vien ārēji, pateicoties energoefektīvai arhitektūrai un bagātīgiem apstādījumiem, bet arī iekšēji – uz ilgtspēju orientētu nomnieku dēļ. To apliecina mūsu sadarbība ar Baltijā lielākā vēja enerģijas ražotāja “Eesti Energia” meitasuzņēmumu “Enefit”. Zīmīgi, ka šis progresīvais un uz zaļu domāšanu orientētais uzņēmums ir kļuvis ne vien par mūsu biroju telpu, bet arī par servisa zonas pirmo nomnieku, kas rezultēsies ar pirmā “Enefit” klientu apkalpošanas centra atvēršanu Latvijā, kurā privātie un juridiskie klienti varēs saņemt konsultācijas klātienē – tas tiks iekārtots “Verde” A ēkas 1. stāvā”.

Kā iepriekš ziņots, “Verde” ir pirmais “Capitalica Asset Management” īstenotais projekts Latvijā, kura attīstībā tiks ieguldīti vairāk nekā 65 miljoni eiro. Objekta būvniecības procesa vadītājs ir “SBA Group” meitasuzņēmums "Notus Developers", projekta ģenerālbūvnieks - būvkompānija "Velve", bet ekskluzīvais iznomāšanas partneris - Latvijā vadošā nekustamo īpašumu aģentūra “Colliers”. Šobrīd par biroju kompleksa nomniekiem jau ir kļuvuši tādi uzņēmumi kā “Swisscom”, “Decta”, KPMG Latvijā”, “Swetch”, “Alppes Capital”, “Workland” un “Enefit”.

Par “Verde”

“Verde” (www.verde.lv) būs zaļākais A klases biroju komplekss Rīgā, Skanstes kvartāla sākumā (R.Hirša ielā 1a), iepretim Latvijas Ugunsdzēsības muzejam, un vienīgais A klases biroju komplekss Rīgā, kura pirmo kārtu atklās 2022.gada jūnijā. “Verde” sastāv no divām biroju ēkām ar kopējo iznomājamo platību 30 000 m2 (kopējā platība ar pazemes autostāvvietām – 45 000 m2). Komplekss izstrādāts atbilstoši BREEAM “Excellent” un gandrīz nulles enerģijas ēku jeb nZEB (nearly Zero Energy Building) standartiem. “Verde” īpašā atšķirības zīme būs nepārspējams zaļums gan uz 600 m2 plašām ar kokiem un augiem apstādītām terasēm katrā ēkā, gan apstādījumiem bagāts pagalms. Konkursā “Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, un dizainā 2020” “Verde” ierindojās starp ilgtspējīgākajiem projektiem. “Verde” savu “zaļo domāšanu” iemieso godalgoto Latvijas arhitektu Andra Kronberga un Jāņa Zvejnieka (ARHIS Arhitekti) ilgtspējīgā un mūsdienīgā arhitektūras risinājumā, kuru iedzīvina ar A klases energoefektivitātes un gudro ēku pārvaldības risinājumiem.

Par “Capitalica Asset Management” un “SBA Group”

Capitalica Asset Management (www.capitalica.lt) ir Lietuvas Centrālās bankas licencēts un pārraudzīts ieguldījumu pārvaldes uzņēmums, kas veic komerciālo nekustamo īpašumu pārvaldību Baltijas valstīs. Tā menedžētajam fondam Capitalica Baltic Real Estate Fund I pieder biroju komplekss VERDE Rīgā, biznesa centrs 135 Viļņā, biznesa centrs Kauno Dokas Kauņā un tirdzniecības centrs Luizė Klaipēdā, bet Capitalica Green Lodistics Fund pieder divi loģistikas kompleksi Tallinā. Capitalica Asset Management kontrolējošā akciju daļa (70%), pieder SBA Group, kas ir viena no lielākajām Lietuvas kapitāla biznesa grupām, bet vēl 30% pieder Capitalica Asset Management ģenerāldirektora A. Barštisa uzņēmumam Fox Holdings.

SBA Group ir viena no Lietuvas lielākajām daudznozaru uzņēmumu grupām. To veido vairāk nekā 30 uzņēmumi, kas nodarbojas ar nekustamo īpašumu, mēbeļu ražošanu, tekstilizstrādājumu ražošanu un investīciju pārvaldību. Grupā strādā aptuveni 5000 cilvēku.