icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Enefit trīskārt palielina savu klientu portfeli

Enefit trīskārt palielina savu klientu portfeli

Enefit, otrs lielākais elektroenerģijas tirgotājs Latvijā, 2019. gadā ir trīskārt palielinājis savu klientu portfeli un sasniedzis 58,06 miljonu eiro lielu apgrozījumu, pateicoties sekmīgam startam mājsaimniecību tirgū. Kopumā pērn noslēgti darījumi par elektrības pārdošanu 1017 GWh un gāzes pārdošanu 330 GWh apmērā. Salīdzinot ar 2018. gadu, trīskāršots uzņēmuma realizēto energoefektivitātes projektu skaits, modernizējot Latvijas uzņēmumu energosaimniecību.

Uzņēmuma apgrozījums salīdzinājumā ar 2018. gada rādītājiem saglabājies praktiski nemainīgs. Tā kā klienti galvenokārt izvēlas ilgtermiņa fiksētas cenas līgumus un pērn elektroenerģijas cenas joprojām atguvās pēc krasā vairumtirgus cenu kāpuma, enerģijas piegāžu pašizmaksa pārsniedza līgumos noteikto cenu. Tādējādi gada griezumā uzņēmums strādājis ar 3 miljonu eiro zaudējumiem, nodrošinot ilgtermiņa piegādes klientiem. Vienlaikus uzņēmuma darbības segmenta paplašināšana un energoefektivitātes pakalpojumu klāsta attīstība ļāvusi aizvadītā gada laikā klientu portfeli audzēt par 317% un gadu noslēgt ar 2541 juridiskajiem un 5647 mājsaimniecību klientiem, apkalpojot tos aptuveni 25 000 pieslēguma punktos visā Latvijā. Tas ļāvis arī būtiski palielināt noslēgto darījumu apjomu par enerģijas piegādēm nākamajiem gadiem, kas šobrīd jau sasniedz 1842 GWh.

“Lielākais sasniegums pērn noteikti ir bijis sekmīgs starts jaunā segmentā, piedāvājot elektrības tirdzniecību mājsaimniecībām: deviņu mēnešu laikā esam piesaistījuši klientus 10 000 pieslēgumu punktos, kas ir labs rādītājs pasīva tirgus apstākļos, kur sabiedrības interese un vēlme mainīt elektrības iegādes paradumus ir zema, toties konkurence – augsta. Tāpat arī biznesa klientu segmentā gads ir bijis ļoti produktīvs, jo, audzējot noslēgto nākotnes līgumu apjomu par piekto daļu, skaidri iezīmējam Enefit virzību uz stabilu elektrības un gāzes klientu portfeļa izaugsmi par vismaz 10 % arī 2020. gadā,” skaidro Enefit valdes loceklis Krists Mertens.

Liela uzmanība 2019. gadā pievērsta arī dažādiem energoefektivitāti veicinošiem tehniskajiem risinājumiem. Enefit pērn ir īstenojis 51 projektu gan uzņēmumos, gan arī mājsaimniecībās, kur populārākie risinājumi saistīti ar saules enerģijas paneļu uzstādīšanu, LED apgaismojuma ieviešanu un reaktīvās jaudas kompensēšanas iekārtu uzstādīšanu. “Tieši saules paneļu sistēmas šobrīd ir attīstības fokusā. Enerģijas izmaksu mazināšana, apgūstot CO2 neitrālākus risinājumus un mikroģenerāciju jeb enerģijas ražošanu pašu patēriņam, ir loģisks solis. Enerģijas “mājražotājiem” labvēlīgie grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā tikai stiprinās šī segmenta straujāku izaugsmi. Tāpat arī redzam, ka uzņēmumi sagaida jaunus pakalpojumus no sava enerģijas tirgotāja, lai tas radītu pievienoto vērtību to biznesam,” skaidro Krists Mertens.

Enefit 2020. gadā turpinās darbu pie mājsaimniecību klientu portfeļa paplašināšanas un energoefektivitātes risinājumu piedāvājuma attīstības, kur straujākā izaugsme paredzama saules enerģijas sistēmu uzstādīšanā. Savukārt apgūstot jaunu dabasgāzes tirgus segmentu, šogad paredzēta Enefit pirmā lokālās sašķidrinātās dabasgāzes stacijas atklāšana.

Kā aktuālākos 2020. gada izaicinājumus enerģētikas nozarē Krists Mertens norāda globālās ekonomikas norises, kuras būs jāsabalansē ar Latvijas vietējiem mērķiem šajā jomā: “Jau ierastajiem ietekmes faktoriem – resursu cenām globālajā tirgū, laikapstākļiem, starpsavienojumu jaudām un CO2 emisiju kvotām – pievienojas COVID-19 radītā turbulence. Tas galvenokārt ietekmēs preču un pakalpojumu pieprasījumu, kas viennozīmīgi atstās ietekmi arī uz enerģijas pieprasījumu un tirgu kopumā. Vienlaikus ir jāsākas Nacionālā Enerģētikas un klimata plāna ieviešanai, lai ambiciozos mērķus videi draudzīgu energoresursu apgūšanā un energoefektivitātes paaugstināšanā iestrādātu normatīvos. Tāpat arī joprojām aktuāls ir OIK jautājums, lai jau no 2021. gada mazinātu kopējo izmaksu slogu elektroenerģijas lietotājiem, izņemot šo pozīciju no rēķiniem. Pašlaik nezināmā visu šo faktoru mijiedarbība atstāj plašas iespējas straujām nozares svārstībām visa gada garumā.”