icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Enefit startē mājsaimniecību segmentā

Enefit startē mājsaimniecību segmentā un piedāvā elektrību bez uzcenojuma

5. martā ar improvizētas tirdzniecības vietas atklāšanu Rīgas Centrāltirgus Sakņu paviljonā Baltijā lielākā enerģijas ražotāja Eesti Energia meitas uzņēmums Enefit uzsāka elektroenerģijas tirdzniecību Latvijas mājsaimniecībām, tādā veidā ikvienam iedzīvotajam atgādinot, ka elektroenerģijas tirgus ir atvērts. Enefit piedāvājuma atslēga ir vienkārši produkti, kas piedāvā izdevīgāku elektrības iegādi bez tirgotāja uzcenojuma par patērēto apjomu. Tāpat arī patērētājiem tiek piedāvāta ērta digitālā pašapkalpošanās platforma un jauni risinājumi atjaunīgo energoresursu izmantošanai mājokļos.

Kā liecina Enefit veiktais pētījums, gandrīz puse jeb 45% aptaujāto mājsaimniecību vismaz reizi gadā izvērtē iespēju mainīt savu elektroenerģijas piegādātāju, tomēr sistēmas operatora dati uzrāda, ka šo soli sper tikai 6% mājsaimniecību. Puse aptaujāto elektrības lietotāju norāda, ka sadarbība ar esošo pakalpojuma sniedzēju turpinās ieraduma un labāku alternatīvu trūkuma dēļ.

Tāpēc jau no šodienas Latvijas mājsaimniecībām interneta vietnē enefit.lv ir iespēja izvēlēties Enefit kā savu elektroenerģijas piegādātāju. Enefit ir pirmais tirgotājs, kas mājsaimniecībām piedāvā Zaļās enerģijas iegādi, kā arī tā piedāvājumā ir Saules enerģijas paneļu risinājumi, elektroierīču apdrošināšana un apdrošināšana pret negaidītu elektrības cenu kāpumu. Savukārt Enefit Latvija mobilajā lietotnē ikviens var ērti sekot līdzi savam patēriņam, analizēt to un pārvaldīt pieslēgtos pakalpojumus.

“Šāda situācija norāda uz ievērojamu potenciālu daudz aktīvākai tirgus darbībai, ko acīmredzami ierobežo fakts, ka tirgū darbojas tikai divi nopietni spēlētāji. Mūsu starts mājsaimniecību segmentā ir loģisks stratēģisks solis, jo īpaši ņemot vērā, ka pērn sekmīgi uzsākām apkalpot Zviedrijas un Somijas mājsaimniecības. Tā ir arī iespēja Latvijā ieviest Skandināvijas tirgū pārbaudītu digitālo platformu klientu apkalpošanai. Tāpēc ticu, ka ar savu 12 gadu pieredzi un jaunu pieeju elektrības pakalpojumu piedāvājumā varēsim Latvijas mājsaimniecību tirgu saukt par patiesi atvērtu un tā aktivitāti pietuvināt biznesa klientu aktivitātes rādītājiem, kuri pašlaik ir vieni no augstākajiem Eiropā,” norāda Jānis Bethers, Enefit valdes priekšsēdētājs.

Enefit piedāvā divus produktus – Dinamiskais un Fiksētais. Abiem produktiem ir noteikta vienāda mēneša apkalpošanas maksa 2 EUR apmērā. Savukārt patērētā elektrība tiek pārdota par vairumtirgus cenām, bez pievienota uzcenojuma par katru patērēto kilovatstundu, tādējādi nodrošinot, ka Enefit nav ieinteresēts lielākā klienta enerģijas patēriņā. Vienīgā atšķirība, ka, izvēloties Dinamisko produktu, elektrības cena mainīsies, sekojot biržas svārstībām, bet, izvēloties Fiksēto produktu, elektrības cena tiks noteikta nemainīga uz visu līguma periodu saskaņā ar tā brīža aktuālajām nākotnes cenām vairumtirgū. Būtiski, ka Enefit piedāvājums neietver nekāda veida līgumsodus vai citas papildu izmaksas. Tādējādi klienti var jebkurā brīdī brīvi izvēlēties un mainīt izvēlēto produktu vai papildpakalpojumus.

Ņemot par piemēru mājsaimniecību ar 450 kWh ikmēneša patēriņu, var aprēķināt, ka salīdzinājumā ar pašlaik tirgū populārākajiem fiksētas cenas līgumiem, Enefit Fiksētais produkts ļautu ietaupīt līdz pat 91 EUR gadā. Savukārt biržas cenai piesaistīto produktu konkurencē Enefit Dinamiskais produkts sniegtu vismaz 22 EUR ietaupījumu gadā.

Enefit Mājsaimniecību segmenta vadītājs Mārtiņš Vancāns skaidro: “Pašlaik redzam, ka trešdaļa aptaujāto elektrības lietotāju izrāda neapmierinātību ar savu esošo tirgotāju, kā arī regulāri saskaras ar dažādiem sarežģījumiem pakalpojumu saņemšanā un apmaksā. Tāpēc piedāvājam vienkāršu un caurspīdīgu elektroenerģijas iegādes pakalpojumu, kur klients iegūst objektīvu vairumtirgus cenu, skaidri zinot, ka tirgotājam tiek maksāta tikai ikmēneša apkalpošanas maksa. Tas atvieglo arī mūsu darbu, ļaujot fokusēties uz dažādiem risinājumiem efektīvākam un zaļākam patēriņam, kas ir būtisks mūsu uzņēmumu grupas mērķis un palīdz īstenot arī klientu mērķi – lai elektrības skaitītājs grieztos lēnāk.”

Enefit turpinās aktīvu darbu pie mājsaimniecībām paredzēto produktu attīstības, ieviešot jaunus tehniskos pakalpojumus un energoefektivitātes risinājumus, papildus tam izstrādājot arī dabasgāzes iegādes piedāvājumu. Tādējādi ilgtermiņa perspektīvā Enefit plāno apkalpot 10% no visām Latvijas mājsaimniecībām.

Pētījums par mājsaimniecību aktivitāti elektroenerģijas tirgū veikts 2019. gada janvārī sadarbībā ar pētījumu aģentūru Norstat, aptaujājot vairāk nekā 1000 iedzīvotāju visā Latvijā.