icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Enefit samazina maksu par elektroenerģiju daļai mājsaimniecību klientu

Valsts atbalsts elektroenerģijas apmaksai privātpersonām ir beidzies, un jau maijā daļai lietotāju izmaksas par patērēto elektrību pieaugs. Ņemot vērā pēdējā laika elektroenerģijas cenu izmaiņas, energouzņēmums Enefit no maija ievieš atbalsta risinājumu mājsaimniecību klientiem, kas izvēlējušies fiksētas cenas elektroenerģijas produktu. Šiem lietotājiem ik mēnesi par pirmajām 100 kilovatstundām tiks piemērots daļējs cenas samazinājums.

Enefit klientiem, kuri izvēlējušies iegādāties elektroenerģiju no Baltijas vēja parkiem par fiksētu cenu, pirmajām 100 izlietotajām kilovatstundām ik mēnesi tiks piemēroti cenas griesti elektroenerģijas komponentei – 0,21 cents par kWh, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli. Tādējādi klientiem, kuriem elektrības līguma cena pārsniedz 0,21 EUR/kWh, cenas starpība tiks kompensēta. Ja elektrības cena atbilstoši līgumam ir mazāka par 0,21 EUR/kWh, šis atbalsta pasākums uz klientu neattieksies.

No Enefit puses šī ir sociāla iniciatīva, kuras mērķis ir mazināt cenu kāpuma ietekmi uz tiem elektroenerģijas lietotājiem, kurus valsts kompensāciju zaudēšana skars visvairāk. Ieviešot savu atbalsta mehānismu, Enefit turpina lietotājiem nodrošināt līdzšinējo atbalsta principu, piemērojot samazinātu maksu par pirmajām 100 kilovatstundām.

Šobrīd Enefit piedāvātais atbalsta risinājums elektrības cenu mazināšanai ir spēkā līdz 31. oktobrim. Par tālāko rīcību uzņēmums lems rudens sezonā, izvērtējot aktuālo tirgus un elektroenerģijas cenu situāciju.