icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Enefit piedāvā izvēlēties 100% saules vai vēja enerģiju mājoklim

Enefit piedāvā izvēlēties 100% saules vai vēja enerģiju mājoklim

Sekojot patērētāju intereses pieaugumam par iespēju ikdienā izmantot ilgtspējīgus un videi draudzīgus risinājumus, otrais lielākais elektroenerģijas tirgotājs Latvijā Enefit ieviesis Baltijā unikālu atjaunīgās enerģijas piedāvājumu mājsaimniecībām - iespēju izvēlēties, kādu zaļo elektroenerģiju izmantot savā mājoklī: no vēja vai saules enerģijas ražotu. Tagad ikvienam ir iespēja veicināt videi draudzīgu enerģijas ražošanu, konkrēti zinot kāds enerģijas ieguves veids tiek izmantots.

Vēja vai saules spēkstacijās iegūtas enerģijas iegāde savam mājoklim ir aktuāls risinājums tiem elektroenerģijas lietotājiem, kuri vēlas samazināt savu ietekmi uz vidi un izmantot zaļo enerģiju, bet nav iespēju vai arī nav gatavības uzstādīt saules enerģijas paneļus vai citus risinājumus. Vienlaikus šāda iespēja ir noderīga arī saules paneļu sistēmu īpašniekiem, jo tādējādi sniedz iespēju atjaunīgo enerģiju izmantot arī diennakts tumšajā laikā, kad tiek iegādāts papildu nepieciešamās enerģijas apjoms.

Kā skaidro Enefit vadītājs Krists Mertens, interese par šādu risinājumu pakāpeniski pieaug līdz ar videi draudzīga dzīvesveida popularitātes attīstību: “Cilvēki daudz aktīvāk seko līdzi tam, ko un kādā veidā patērē ikdienā. Enerģija, ko patērējam savos mājokļos un transportlīdzekļos, ir būtiskākās pozīcijas, kurās varam mazināt savu ietekmi uz vidi. Līdz šim Baltijas tirgū piedāvājām zaļo enerģiju, kas ražota no dažādiem atjaunīgās enerģijas resursiem, bet tagad ikvienam ir iespēja izvēlēties konkrētu zaļās enerģijas resursu – sauli vai vēju. No atjaunīgiem resursiem iegūta enerģija mūsu kaimiņvalstīs jau ir samērā populāra. Piemēram, Igaunijā katra trešā mājsaimniecība izvēlas zaļo elektroenerģiju. Latvijā gan vēl esam šī ceļa pirmsākumos, bet cilvēku interese par atjaunīgo enerģiju stabili aug – pērn Enefit klientu vidū zaļās enerģijas patērētāju skaits palielinājās trīskārt.”

Atjaunīgās enerģijas iegāde ir vienkāršākais veids, kā spert būtisku soli videi draudzīgāka dzīvesveida virzienā. Izvēloties 100% no atjaunīgiem resursiem ražotu enerģiju, mājsaimniecība ar 200 kilovatstundu mēnesī lielu vidējo elektroenerģijas patēriņu gada laikā samazina savu CO2 emisiju apjomu par aptuveni 750 kg. Tas ir apmēram tas pats, ko spēj absorbēt 289 lapu koki, un tikpat daudz, cik radām, nobraucot 5236 km ar kādu no Latvijā biežāk izmantotajiem auto.

“Mājsaimniecību izvēlei par labu atjaunīgai enerģijai var būt daudz lielāka ietekme, nekā sākotnēji var šķist. Jāatceras, ka patēriņa kultūrā pieprasījums virza piedāvājumu. Lielāks pieprasījums pēc atjaunīgās enerģijas veicina straujāku enerģijas ražotāju pāreju uz videi draudzīgas enerģijas ražošanu. Jo lielāks zaļās enerģijas lietotāju skaits, jo lielāks atjaunīgās enerģijas īpatsvars elektroenerģijas ražošanā un mazāk CO2 emisiju tiek radīts enerģijas ražošanas procesā,” skaidro Krists Mertens.

Enefit stratēģiskais mērķis ir attīstīt ilgtspējīgu enerģijas patēriņu gan mājsaimniecībās, gan uzņēmumos. Tādējādi jau šobrīd līdzās atjaunīgās enerģijas iegādes risinājumiem Enefit piedāvā arī dažādus energorisinājumus energoefektivitātes paaugstināšanai un saules enerģijas paneļu uzstādīšanu. Savukārt jau drīzumā uzņēmuma videi draudzīgu enerģijas risinājumu klāstu paredzēts papildināt arī ar elektroauto uzlādes iekārtu tirdzniecību.