icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Enefit divkārt palielina klientu skaitu un plāno trīskāršot uzstādīto saules enerģijas jaudu

Enefit divkārt palielina klientu skaitu un plāno trīskāršot uzstādīto saules enerģijas jaudu

Enefit, otrais lielākais elektroenerģijas tirgotājs Latvijā, 2020. gadā ir vairāk nekā divkārt palielinājis savu klientu portfeli, turpinot sekmīgu izaugsmi mājsaimniecību tirgū. Strauja attīstība panākta arī enerģijas risinājumu segmentā, uzstādot vairāk nekā 100 saules enerģijas risinājumu un par 15% palielinot uzņēmumos realizēto energoefektivitātes uzlabošanas un ilgtspējas veicināšanas projektu skaitu. Šogad uzņēmums turpinās attīstīt energoefektīvu un videi draudzīgu enerģijas risinājumu piedāvājumu, trīskāršojot gada laikā uzstādīto saules enerģijas risinājumu jaudu.

Kopumā pērn Enefit Latvijas tirgū realizēja elektroenerģiju 1 TWh un dabasgāzi 637 GWh apmērā, sasniedzot 57,66 miljonu eiro lielu apgrozījumu, kas salīdzinājumā ar 2019. gada rādītājiem saglabājies praktiski nemainīgs. Būtisku daļu klientu portfeļa veido ilgtermiņā fiksētas cenas līgumi, kurus lielā mērā iespaidoja cenu kritums enerģijas tirgos un Covid-19 radītais enerģijas pieprasījuma kritums. Tā rezultātā daļu no klientiem iegādātā enerģijas apjoma nācās realizēt otrreizējā tirgū zem pašizmaksas. Tādējādi gada griezumā uzņēmums strādājis ar 1,17 miljonu eiro zaudējumiem, nodrošinot ilgtermiņa saistības ar klientiem.

Vienlaikus Enefit ir mērķtiecīgi attīstījis gan savu klientu portfeli, gan arī pakalpojumu klāstu. “Pērn ieguvām tiesības nodrošināt dabasgāzes pēdējās garantētās piegādes pakalpojumu biznesa klientiem, kā arī sekmīga iepirkuma stratēģija ļāva divkārt palielināt dabasgāzes pārdošanas apjomu. Tāpat arī tehnisko un energoefektivitātes pakalpojumu attīstība palīdzēja gada laikā kopējo klientu portfeli audzēt par 231% un gadu noslēgt ar 2 912 juridiskajiem un 16 008 mājsaimniecību klientiem. Visstraujākā izaugsme ir tieši mājsaimniecību segmentā, kur pērn esam trīskāršojuši klientu skaitu,” stāsta Enefit vadītājs Krists Mertens.

Pērn Latvijā kopumā uzstādīti saules enerģijas risinājumi ar 0,7 megavatu jaudu un šo apjomu šogad paredzēts palielināt trīskārtīgi – līdz vismaz 2,1 megavatam. 2020. gadā uzsākta arī vairāku jaunu produktu virzība tirgū. Sadarbībā ar māsas uzņēmumu SIA Enefit Green un tā granulu ražotni Brocēnos uzsākta granulu tirdzniecība mājsaimniecībām. Tāpat arī Kolkā, zivju pārstrādes uzņēmumā Līcis-93, uzstādīta Enefit pirmā sašķidrinātās dabasgāzes stacija.

Kā norāda Krists Mertens, arī šogad Enefit attīstības fokusā ir atjaunīgā enerģija un energoefektivitātes risinājumi: “Līdzās pastāvīgam darbam pie jaunu klientu piesaistes, mēs aktīvi strādājam, lai atbalstītu Latvijas uzņēmumus un mājsaimniecības zaļās enerģijas apgūšanā un savas energoefektivitātes paaugstināšanā. Joprojām milzīgs attīstības potenciāls ir saules enerģijas jomā, kur pašlaik aktīvākās ir mājsaimniecības. Tomēr arī uzņēmumiem enerģijas ražošana pašu patēriņam iezīmējas kā nākamais loģiskais solis pēc energoefektivitātes uzlabošanas. Šogad paredzam arī apgūt jaunu tirgus segmentu, piedāvājot elektroauto uzlādes iekārtu uzstādīšanu, lai veicinātu elektrotransporta infrastruktūras attīstību Latvijā. Savukārt uzņēmumiem piedāvāsim pieprasījuma agregācijas risinājumu, kas paredz iespēju regulēt klienta patēriņu, brīžos, kad tirgū ir augsts pieprasījums vai cena.”

Sekojot klimata mērķu un ilgtspējas jautājumu aktualitātei Eiropas un Latvijas līmenī, Enefit jauno produktu ieviešanā fokusējas uz abpusējos ieguvumos balstītas sadarbības zaļās enerģijas ražotāju un patērētāju starpā. Šogad jau ieviests Baltijas tirgū tiek unikāls ilgtermiņa elektroenerģijas pirkuma līguma risinājums (PPA), kas ļauj uzņēmumiem iegādāties atjaunīgo enerģiju no konkrēta vēja parka. Tādējādi uzņēmums var iegūt izdevīgāku elektroenerģijas cenu ilgākam laika periodam, bet vēja enerģijas ražotājiem ir iespēja stabili plānot savu attīstību. Šāda pieeja skaidri iezīmē Enefit stratēģisko mērķi būt par uzticamu un inovatīvu atbalsta punktu Latvijas uzņēmumiem un mājsaimniecībām ceļā uz ilgtspējīgu enerģijas patēriņu.