icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Enefit Green pirmajā pusgadā investējis vēja parku attīstībā

Enefit Green pirmajā pusgadā investējis vēja parku attīstībā

Igaunijas valstij piederošās Eesti Energia grupas atjaunīgās enerģijas uzņēmums Enefit Green, kurš ir lielākais vēja enerģijas ražotājs Baltijā, aizvadītajā pusgadā veicis būtiskas investīcijas vēja parku attīstībā un saražojis 557 gigavatstundas elektroenerģijas. Uzņēmuma nozīmīgākais attīstības lēmums ir 60 miljonu eiro ieguldījums vēja parka “Šilale II” izveidē Lietuvā. Paredzams, ka jaunais vēja parks tiks pabeigts 2023. gada sākumā un tā 43 megavatu jauda palīdzēs ievērojami paaugstināt atjaunīgās elektroenerģijas ražošanas apjomus Baltijā.

Enefit Green valdes loceklis Innars Kāsiks (Innar Kaasik) norāda, ka jauna vēja parka būvniecība Lietuvā ir vēl viens solis atjaunīgās elektroenerģijas ražošanas jaudu palielināšanā visā Baltijas reģionā: “Enefit Green pastāvīgi strādā pie tā, lai nākotnē mums būtu pietiekami daudz no atjaunīgiem enerģijas avotiem iegūtas enerģijas. Plašāka zaļās enerģijas izmantošana ikdienā, piemēram, transporta nozarē, mājsaimniecībās vai lauksaimniecībā, ir vienkāršākais veids, kā samazināt CO2 nospiedumu. Tas arī ir galvenais ilgtermiņa risinājums pret augstajām elektrības cenām.”

Enefit Green pakāpeniski attīsta atjaunīgās enerģijas projektus Baltijā, Somijā un Polijā. “Lietuva mums ir stratēģiski nozīmīgs tirgus attiecībā uz vēja enerģijas ražošanas kāpumu. Mūsu vēja parki Lietuvā jau šobrīd nodrošina teju pusi no visa Enefit Green saražotā vēja enerģijas apjoma. Vienlaikus ar “Šilale II” vēja parku mēs Lietuvā attīstām vēl divus vēja parku projektus,” norāda Innars Kāsiks. Savukārt Igaunijā Enefit Green pabeidzis darbu pie “Purtse” vēja parka projekta iegādes Idu-Virumā reģionā, ko arī paredzēts pabeigt līdz 2023. gadam, sasniedzot 20 megavatu ražošanas jaudu.

Enefit Green šī gada pirmajā pusgadā kopumā saražoja 557 gigavatstundas atjaunīgās enerģijas, kas ir pietiekami, lai segtu gandrīz 169 000 mājsaimniecību gada vidējo elektroenerģijas patēriņu. Samērā mierīgo laikapstākļu ietekmē vēja enerģijas ražošanas apjoms gan ir par ceturtdaļu mazāks nekā šajā pašā periodā pērn. Lielāko daļu elektroenerģijas - 450 gigavatstundas, saražoja Enefit Green vēja parki Igaunijā un Lietuvā.

Gada pirmajos mēnešos valdīja sals un mierīgi laikapstākļi, taču vasaras pirmā puse bija netipiski karsta. "Mierīgie laikapstākļi ir ietekmējuši vēja parku ražošanas jaudu. Tas deva mums iespēju veikt plānotos apkopes darbus. Tomēr, pateicoties netipiskajam, tropiskajam karstumam un skaidrajām debesīm, Igaunijas un Polijas saules enerģijas parki ir uzrādījuši labu saražotās enerģijas daudzumu. To izdevies panākt pateicoties digitalizācijai un stabilai sistēmu darbībai. Visi mūsu saules enerģijas parki ir saslēgti vienotā sistēmā, kas sniedz visaptverošu informāciju par ražošanu, dīkstāvi un kļūmēm,” skaidro Innars Kāsiks.

Papildu atjaunīgajai elektroenerģijai Enefit Green šī gada pirmajos sešos mēnešos saražoja 321 gigavatstundu siltuma, kas iegūtas Iru un Paides koģenerācijas stacijās Igaunijā, kā arī Valkas un Brocēnu koģenerācijas stacijās Latvijā.