icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Augot elektrības tirgotāju maiņas aktivitātei, Enefit klientu skaits sasniedz 50 000 mājsaimniecību

Augot elektrības tirgotāju maiņas aktivitātei, Enefit klientu skaits sasniedz 50 000 mājsaimniecību

Elektroenerģijās tirgus cenu izmaiņu iespaidā pēdējo mēnešu laikā strauji augusi Latvijas iedzīvotāju interese par elektroenerģijas tirgotāja maiņu. Enefit, otrais lielākais elektroenerģijas tirgotājs Latvijā, aizvadītā gada pēdējā ceturksnī mājsaimniecību klientu skaitu ir palielinājis par aptuveni 50%, tādējādi sasniedzot būtisku izaugsmi privātpersonu tirgū un nodrošinot elektroenerģiju jau 50 000 mājsaimniecībās.

AS Sadales tīkls apkopotā informācija par aizvadīto gadu uzrāda, ka 2021. gada nogalē iedzīvotāju vidū elektroenerģijas tirgotāju maiņas aktivitāte augusi par aptuveni 55%. Tikmēr visa gada laikā lietotāju skaits, kuri mainījuši tirgotāju, meklējot izdevīgākus elektroenerģijas iegādes nosacījumus, audzis par ceturtdaļu salīdzinājumā ar 2020. gadu.

Enefit novērotais liecina, ka pēdējos mēnešos elektroenerģijas cenu kāpuma rezultātā gandrīz visi uzņēmuma jaunie klienti izvēlējušies fiksētas cenas produktus, dodot priekšroku stabilitātei un prognozējamām izmaksām visā līguma periodā. Vienlaikus redzams, ka sabiedrībā aug interese par dažādiem papildu produktiem enerģijas iegādē – katrs ceturtais Enefit klients izvēlējies arī elektroierīču apdrošināšanu vai Zaļās elektrības iegādi, ikdienā rūpējoties par ietekmes uz vidi mazināšanu.

Energouzņēmuma Enefit valdes loceklis un privātpersonu segmenta vadītājs Mārtiņš Vancāns skaidro, ka aizvadītā gada izskaņā straujais klientu skaita pieaugums ļāvis uzņēmumam nostiprināt pozīcijas mājsaimniecību segmentā: “Klientu skaits audzis ne tikai pateicoties iedzīvotāju augstajai aktivitātei, izvērtējot alternatīvu elektroenerģijas tirgotāju piedāvājumus, bet arī Enefit spējai konkurēt ar izdevīgu cenas piedāvājumu un piedāvāt stabilus sadarbības nosacījumus. Mūsu piedāvājuma fokusā vienmēr ir bijuši vienkārši produkti, kas mājsaimniecībām nodrošina kopējo izmaksu samazinājumu. Tāpat arī jau pirms straujā elektrības cenu pieauguma tika pieņemts lēmums, ka fiksētās cenas līgumu klientiem cenas netiks pārskatītas. Šis solis ir ļāvis stiprināt klientu uzticību mums kā uzticamam ilgtermiņa partnerim.”

Vienlaikus uzņēmumā vērojams izteikts saules enerģijas risinājumu pieprasījuma kāpums. Arī AS Sadales tīkls apkopotā informācija parāda, ka aizvadītajā gadā Latvijā uzstādīti 999 mikroģenerācijas risinājumi, kas ir pat divkārt vairāk nekā 2020. gadā, un salīdzinājumā ar 2019. gadu to skaits ir audzis teju piecas reizes.

“Iedzīvotāji meklē iespējas, kā samazināt arvien pieaugošās izmaksas par elektroenerģiju. Skaidrs, ka patēriņu varam optimizēt tikai līdz zināmai robežai, tāpēc pašreizējā tirgus situācija savā veidā veicina jau daudz mūsdienīgāku energorisinājumu apguvi. Ņemot vērā to, ka šogad valsts plāno izstrādāt atbalsta programmu iedzīvotājiem atjaunīgo energoresursu ražošanas iekārtu iegādei, paredzam, ka interese par saules enerģijas paneļu uzstādīšanu mājokļos saglabāsies augsta visu gadu,” norāda Mārtiņš Vancāns.