icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

AUDIO: Mājoklis – tava miera osta vai veselības lamatas?

AUDIO: Mājoklis – tava miera osta vai veselības lamatas?

Mēs, energokompānija «Enefit», kopā Rīgas Tehnisko universitāti un partneriem 2019. gada sarunu festivālā «Lampa» aicinājām diskutēt par pārdomātu patēriņu un atbildīgu attieksmi pret klimatu.

Klimata pārmaiņas arvien uzstājīgāk maina ikdienu, to ietekmes mazināšana ir katra iedzīvotāja atbildība, kas cieši saistīta ar resursu patēriņu. Līdz ar atbildību par vides resursiem, ir svarīgi atcerēties arī pašiem par sevi. Tieši tādēļ mēs vēlamies sniegt informāciju, kā uzturēt veselu gan sevi, gan visu mums apkārt.

No divu dienu sarunu festivāla “Lampa” programmas esam izveidojuši sešu audio ierakstu izlasi, kas pieejama visās podkāstu straumēšanas vietnēs. Ieraksts veikts festivāla laikā, tādēļ ņem vērā, ka var gadīties kādi negaidīti trokšņi.

5. Mājoklis – tava miera osta vai veselības lamatas?

Šo sarunu vari klausīties arī

Veselīgs uzturs, fiziskās aktivitātes, gaisa kvalitāte un tīra vide mums apkārt – šos faktorus vērtējam savā valstī, darba vietā un dzīvesvietas apkaimē. Vienlaikus maz uzmanības veltām savam mājoklim, kurā pavadām būtisku dzīves daļu, neapzinoties, cik lielā mērā tas var ietekmēt mūsu veselību ilgtermiņā.

Kādi faktori mūsu mājoklī ietekmē iemītnieku labsajūtu un ilgtermiņā arī veselību?

Diskusijā piedalās:

  • Ilze Kaugija, AS “Spodrība” kvalitātes un jaunu produktu izstrādes nodaļu vadītāja,
  • Solvita Kostjukova, Zaļo tehnoloģiju uzņēmuma “Alīna” līdzizveidotāja, valdes priekšsēdētāja,
  • Dace Kavasa, aktīviste,
  • Andris Stankēvičs, SIA Kapitel valdes loceklis, Latvijas Ilgtspējīgas Būvniecības Padomes valdes loceklis,
  • Kristine Sēnele, Baltijas Vides foruma komunikācijas eksperte,
  • Linda Matisāne, medicīnas zinātņu doktore.