icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

AUDIO: Latvijas enerģija 2050

AUDIO: Latvijas enerģija 2050

Mēs, energokompānija «Enefit», kopā Rīgas Tehnisko universitāti un partneriem 2019. gada sarunu festivālā «Lampa» aicinājām diskutēt par pārdomātu patēriņu un atbildīgu attieksmi pret klimatu.

Klimata pārmaiņas arvien uzstājīgāk maina ikdienu, to ietekmes mazināšana ir katra iedzīvotāja atbildība, kas cieši saistīta ar resursu patēriņu. Resursi nereti tiek uztverti kā neizsmeļami, nepiešķirot tiem lielu vērtību. Tieši tādēļ mēs vēlamies cilvēkiem sniegt nepieciešamo informāciju un parādīt savus piemērus, lai veiktu pārdomātas savas ikdienas izvēles.

No divu dienu sarunu festivāla “Lampa” programmas esam izveidojuši sešu audio ierakstu izlasi, kas pieejama visās podkāstu straumēšanas vietnēs. Ieraksts veikts festivāla laikā, tādēļ ņem vērā, ka var gadīties kādi negaidīti trokšņi.

6. Latvijas enerģija 2050

Šo sarunu vari klausīties arī

Kādi ir Latvijas enerģijas ražošanas un patēriņa mērķi tuvākā un tālākā nākotnē?

Jauni enerģijas veidi, inovācijas, elektroauto kā ikdienas norma. Kas katram no mums ir jādara šodien, rīt un varbūt jau vakar, lai Latvija būtu gatava nākotnes enerģijai?

Diskusijā piedalās:

  • Jānis Bethers, Energouzņēmuma Enefit valdes priekšsēdētājs,
  • Elgars Felcis, Ilgtspējas pētnieks un aktīvists ("scientivist"),
  • Ralfs Nemiro, Latvijas Ekonomikas ministrs,
  • Andra Blumberga, RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta profesore,
  • Jānis Barinskis, Gulbenes novada pašvaldības Attīstības un projektu nodaļas vadītājs,
  • Krista Pētersone, Enerģētikas un klimata eksperte biedrībā “Zaļā brīvība”, CEE Bankwatch network pārstāvniecības vadītāja Latvijā.