Sākumlapa  »  Jaunumi un blogs »  Jaunumi » 

Preses relīzes un analīzes

Preses relīzes

14.01 2019
Aizvadītajā gadā Latvijas enerģētikas nozare sasniedza sava veida briedumu, kad patērētāju izdevumus par elektrību vai dabasgāzi galvenokārt ietekmēja globāli atvērtā tirgus procesi, nevis vietējā tirgus regulējuma vai infrastruktūras izmaiņas. Vienlaikus tas nozīmē, ka līdz ar globālo energoresursu cenu kāpumu, 2019. gadā līdzās valstiska līmeņa lēmumiem par dabasgāzes tirgus pilnīgu atvēršanu un OIK pārskatīšanu, daudz būtiskāk iezīmēsies arī katra patērētāja loma sava patēriņa aktīvākā kontrolē– gan mājoklī, gan biznesā. Lasīt vairāk »
02.08 2018
Ekonomikas ministrijas aktīvajā virzībā uz Obligātā iepirkuma komponentes (OIK) sistēmas atcelšanu ir svarīgi atšķirt risinājumus pēc būtības no tādiem, kas vienīgi maina subsīdiju izdalīšanas kārtību un draud ar daudz lielākiem riskiem. Piedāvātais risinājums aizstāt OIK ar elektroenerģijas izcelsmes apliecinājumu jeb “zaļo sertifikātu” tirdzniecību, faktiski nozīmē risku uzkāpt uz jau zināmiem grābekļiem un radīt sarežģīti administrējamu sistēmu ar nekontrolējamiem cenu svārstību riskiem gan patērētājiem, gan tirgotājiem, gan arī elektroenerģijas ražotājiem. Turklāt šoreiz arī izvēlamies ignorēt paši savu un citu valstu pieredzi, kas tām liek atteikties no “zaļo sertifikātu” sistēmas atjaunojamās enerģijas ražošanas atbalstam. Lasīt vairāk »
06.07 2018
Jau trešo gadu Enefit jūniju noslēdz, palīdzot tapt sarunu festivālam LAMPA un aktīvi iesaistoties tā norisēs. Šogad nodrošinājām dažādas izzinošas aktivitātes festivāla mazākajiem apmeklētājiem, devām iespēju ikvienam tikt pie enerģiskām idejām un iegūt atraktīvu piemiņu no festivāla, kā arī kāpām uz skatuves vairākās diskusijās, lai izaicinātu sabiedrības viedokli par aktuāliem vides, likumdošanas un ekonomikas jautājumiem. Lasīt vairāk »
19.06 2018
Līderos taksometru nozare, vislielākā skepse par kriptovalūtām un aizdevumu platformām Lasīt vairāk »
12.06 2018
Latvijā atvērtais gāzes tirgus darbojas jau gadu un, salīdzinot to, cik bieži Baltijas patērētāji izvēlas un maina gāzes tirgotājus, tieši Latvijas patērētāji uzrāda vislielāko aktivitāti. Kopš tirgus atvēršanas Latvijā tirgotāju mainījuši 5% biznesa klientu, kas ir būtiski augstāks rādītājs nekā kaimiņvalstīs vai elektroenerģijas tirgus atvēršanas sākumā - liecina energokompānijas Enefit apkopotie dati par Latvijas gāzes tirgus attīstību. Vienlaikus šogad novērotais gāzes cenas pieaugums un fakts, ka nākamgad arī mājsaimniecībām varētu tikt atcelts regulētais tarifs, arvien vairāk aktualizē jautājumus par vienota Baltijas tirgus izveidi. Lasīt vairāk »
29.05 2018
Saskaņā ar šodien parakstīto līgumu, Eesti Energia atjaunojamās enerģijas uzņēmums Enefit Green iegādāsies uzņēmuma Nelja Energia kapitāldaļas 100% apmērā. Kopējā šī darījuma summa sasniegs 289 miljonus eiro. Papildus tam Enefit Green pārņems Nelja Energia aizņēmumus, kas pašlaik veido 204 miljonus eiro. Pēc Nelja Energia iegādes, Enefit Green turpinās investīcijas atjaunojamās enerģijas ražošanas paplašināšanā Baltijas jūras reģiona valstīs. Lasīt vairāk »
02.05 2018
Igaunijas energokompānijas Eesti Energia, kas Latvijā darbojas ar Enefit zīmolu, apgrozījums šī gada pirmajos trīs mēnešos ir audzis par 6% salīdzinājumā ar to pašu periodu pērn, sasniedzot 229 miljonus eiro. Kompānijas EBITDA (peļņu no pamatdarbības) neietekmēja vienreizējie darījumi un tā bija 77 miljoni eiro, saglabājoties vienā līmenī ar pērn fiksēto rādītāju. Lasīt vairāk »
Enefit ziņu RSS plūsmas
 • Janvāris
 • Februāris
 • Marts
 • Aprīlis
 • Maijs
 • Jūnijs
 • Jūlijs
 • Augusts
 • Septembris
 • Oktobris
 • Novembris
 • Decembris