Sākumlapa  »  Jaunumi un blogs »  Jaunumi » 

Preses relīzes un analīzes

17.04 2018

Eesti Energia ar Enefit zīmolu uzsāk elektroenerģijas tirdzniecību Zviedrijā

Igaunijas energokompānija Eesti Energia turpina paplašināt darbību Baltijas jūras reģionā un ar Enefit zīmolu uzsāk elektroenerģijas tirdzniecību uzņēmumiem un mājsaimniecībām Zviedrijā. Šī ir jau sestā valsts, kurā kompānija ir pārstāvēta. Zviedrijā Enefit piedāvājums būs fokusēts uz digitālo risinājumu izmantošanu, piedāvājot vienkāršus un patēriņa specifikai ērti pielāgojamus elektroenerģijas produktus. Aktīva jaunu tirdzniecības platformu ieviešana Skandināvijas tirgos ir daļa no sagatavošanās procesa, lai tuvākā gada laikā īstenotu piedāvājuma izstrādi arī Latvijas mājsaimniecībām.

Kā norāda Eesti Energia valdes priekšsēdētājs Hando Suters, tad pēc iespējas plašāka ikdienā aktuālo pakalpojumu digitalizēšana ir pamats to izmantošanas veicināšanai un atslēga uz vienkāršāku ikdienu patērētājiem: ”Igaunijā jau tagad gandrīz visi oficiālie pakalpojumi ir pieejami digitāli. Mēs pat vēlēšanās balsojam internetā un piedāvājam arī e-pilsonību. Tāpat arī bijām vieni no pirmajiem, kas nodrošināja viedos elektroenerģijas skaitītājus. Protams, Zviedrijas tirgus ir daudz attīstītāks nekā citās šī reģiona valstīs, bet mēs joprojām redzam iespējas jaunām inovācijām, kas veicinātu tā tālāku izaugsmi.Zviedrijā elektroenerģijas tirgus jau vairāk nekā 20 gadus ir atvērts, caurspīdīgs un efektīvi funkcionējošs. Tādējādi zviedru patērētāju interese par jauniem tirgotājiem un pakalpojumiem ir augsta un viņi ir gatavi izmēģināt inovatīvus risinājumus. Vienlaikus iezīmējas tendence, ka enerģijas iegādes līgumi tiek pārskatīti ar vairāku gadu intervālu un daudzos gadījumos tas nozīmē samērā dārgas līgumsaistības. Tas ir īpaši aktuāls jautājums ģimenēm, kuru patēriņš ir augstāks un katra izdevumu pozīcija ir ļoti svarīga. Tāpēc mājsaimniecību segmentā strādāsim tieši ar šo mērķauditoriju, lai iekarotu stabilas tirgus pozīcijas.”

Enefit pakalpojumus Zviedrijā varēs izmantot ar ērtas interneta platformas un mobilās lietotnes starpniecību, kas būs pieejama no jūnija. Mobilā lietotne ļaus pārvaldīt pieslēgtos pakalpojumus un analizēt savu elektroenerģijas patēriņu, sekojot līdzi, kad izdevīgāk patērēt enerģiju, tā samazinot savus elektrības rēķinus. Šāds risinājums, jau tiek aktīvi izmantots arī Igaunijā, ļaujot gūt līdz pat 15% ietaupījumu.

Papildus digitālajiem pakalpojumiem Enefit Zviedrijas uzņēmumiem piedāvās iespēju ērti un vienkārši pielāgot elektroenerģijas iegādes līguma nosacījumus to patēriņa specifikai. Uzņēmumi varēs izvēlēties vai pašiem noteikt savu enerģijas iegādes stratēģiju vai arī to pilnībā uzticēt Enefit speciālistiem. Savukārt Zviedrijas ģimenēm tiks piedāvāti vienkārši un elastīgi elektroenerģijas iegādes risinājumi, kas ērti pielāgoti ģimenes patēriņa ieradumiem. Ģimenes varēs izvēlēties gan fiksētas cenas līgumus, gan līgumus ar elektroenerģijas cenas piesaisti Nord Pool biržai.

Ieiešana Zviedrijas elektroenerģijas tirgū ir daļa no Eesti Energia stratēģiskā mērķa - paplašināt savu darbību ārpus Baltijas valstīm, kļūstot par nozīmīgu enerģijas tirgotāju un energo risinājumu piegādātāju Baltijas jūras reģionā. Šī plāna ietvaros kompānijas meitas uzņēmums Enefit jau aktīvi pārdod elektroenerģiju un gāzi Latvijā, Lietuvā un Polijā, kā arī nesen uzsāka elektroenerģijas tirdzniecību Somijā. Tuvākā gada laikā paredzama darbības paplašināšana arī Latvijas tirgū, lai, izmantojot Skandināvijā gūto pieredzi, apgūtu Latvijas mājsaimniecību tirgu.

Atpakaļ
Enefit ziņu RSS plūsmas
 • Janvāris
 • Februāris
 • Marts
 • Aprīlis
 • Maijs
 • Jūnijs
 • Jūlijs
 • Augusts
 • Septembris
 • Oktobris
 • Novembris
 • Decembris