Sākumlapa  »  Jaunumi un blogs »  Jaunumi » 

Preses relīzes un analīzes

21.06 2017

Enefit uzsāk gāzes un elektroenerģijas tirdzniecību Polijā

Baltijā lielākās energokompānijas Eesti Energia meitasuzņēmums Enefit Sp. z.o.o. ir saņēmis licenci elektroenerģijas un dabasgāzes tirdzniecībai Polijā. Tādējādi, izmantojot Latvijas un Lietuvas atvērtajā tirgū gūto pieredzi, Enefit uzsāk aktīvu enerģijas tirdzniecību Polijā un paplašina darbību Baltijas jūras reģionā, fokusējoties uz maziem un vidējiem uzņēmumiem, kā arī lielo industriālo uzņēmumu segmentu. Papildus elektroenerģijas un gāzes tirdzniecībai Enefit plāno Polijas tirgū piedāvāt plašāku ar enerģijas pārvaldību saistītu pakalpojumu klāstu.

“Ieiešana Polijas tirgū ir loģisks solis mūsu attīstības stratēģijā, lai no Baltijas līmeņa enerģijas tirgotāja kļūtu par nozīmīgu enerģijas tirdzniecības un saistīto pakalpojumu sniedzēju visā Baltijas jūras reģionā. Lai veiksmīgi piesaistītu klientu interesi Polijā, mēs izmantojam pieredzi no vairāk nekā 10 gadu darbības Latvijas un Lietuvas tirgū, kur pēdējo gadu laikā esam spējuši sasniegt nozīmīgas tirgus pozīcijas. Tāpat kā līdz šim Enefit koncentrēsies uz to, lai piedāvātu elastīgus enerģijas iegādes risinājumus, pielāgojot tos dažādu klientu vajadzībām,” norāda Eesti Energia valdes priekšsēdētājs Hando Suters. Polijas tirgū Enefit ieviesīs labāko praksi no Skandināvijas un Baltijas tirgus, tai skaitā biržas cenām piesaistītu elektroenerģijas cenu veidošanu, ko šobrīd enerģijas tirgotāji aktīvi nepiedāvā. Tāpat uzņēmumiem tiks nodrošinātas konsultācijas to darbības specifikai piemērotāko enerģijas iegādes risinājumu izvēlē un par iespējām aktīvi un gudri pārvaldīt savu patēriņu.

Kā norāda SIA Enefit valdes priekšsēdētājs Jānis Bethers, kurš ir arī Enefit valdes loceklis Polijā: “Uzsākot darbību Polijas tirgū, ceram ne tikai izmantot mūsu esošo pieredzi, bet arī gūt jaunas idejas darbības uzlabošanai un produktu attīstībai, lai ieviestu tās Baltijā. Jau šajā vasarā klientiem piedāvāsim iegādāties gāzi un elektroenerģiju grupas līmenī, piedāvājot pārrunas par līguma nosacījumiem veikt centralizēti ar mūsu klientu attiecību vadītāju Rīgā, Viļņā, Tallinā vai Varšavā, bet enerģiju patērēt Baltijā vai Polijā.”

Polijas elektroenerģijas un gāzes tirgus ir ievērojami lielāks nekā visu trīs Baltijas valstu tirgi kopumā, tādējādi arī ļoti perspektīvs tirdzniecības attīstībai. Piemēram, pērn Polijas gāzes patēriņs sasniedza 166 teravatstundas, bet elektroenerģija tika patērēta 158 teravatstundu apmērā. Tas Baltijas valstu kopējo enerģijas patēriņu pārsniedz attiecīgi 4 un 6 reizes.

Uzņēmums Enefit Sp. z o.o. tika dibināts 2016. gada vasarā un ir daļa no Eesti Energia grupas. Savukārt nepieciešamās licences gāzes un elektroenerģijas tirdzniecībai gala lietotājiem Polijā, Enefit saņēma 2017. gadā.

Atpakaļ
Enefit ziņu RSS plūsmas