Sākumlapa  »  Jaunumi un blogs »  Jaunumi » 

Preses relīzes un analīzes

Visas ziņas

13.12 2017
Oktobrī slēgtie nākotnes darījumi sniedza pamatu prognozēt, ka novembrī elektrības cena Latvijā un Lietuvā - 36,00 EUR/MWh, bet Igaunijā un Somijā pieaugs līdz 34,55 EUR/MWh. Tomēr reālais elektrības cenas pieaugums novembrī bija zemāks: Latvijā - par 3,5 %, t.i., līdz 34,87 EUR/MWh, Lietuvā - par 5,4 %, sasniedzot 36,20 EUR/MWh, Igaunijā elektrības cena pieauga par 0,8 %, sasniedzot 33,70 EUR/MWh, bet Somijā - par 0,8 %, sasniedzot 33,67 EUR/MWh,. Tādējādi tikai Lietuvā bija vērojams, par prognozēto nedaudz lielāks, elektrības cenas pieaugums, ko izraisīja bojājumi NordBalt kabelī laikā no 17. līdz 24. novembrim, kā arī ziemas mēnešiem raksturīgais elektroenerģijas patēriņa pieaugums. Lasīt vairāk »
04.12 2017
Šajā nedēļas nogalē Ziemassvētku noskaņa pārņem galvaspilsētu līdz ar Rīgas galvenās Ziemassvētku egles iedegšanu Doma laukumā. Lai sniegtu pozitīvu enerģiju ikvienam, energouzņēmums Enefit turpina pērn aizsākto tradīciju un arī šogad dāvina elektroenerģiju pilsētas lielāko egļu izgaismošanai Doma laukumā, Rātslaukumā, pie Leļļu teātra, Pļavnieku parkā, Krišjāņa Barona ielas atpūtas parkā un 11. novembra krastmalā. Lasīt vairāk »
14.11 2017
Oktobrī elektroenerģijas cena visos reģionos samazinājās prognozētajā apmērā (pamatojoties uz nākotnes darījumu cenām, tika prognozēts, ka oktobrī elektroenerģijas cena Igaunijā un Somijā būs 33,35 EUR/MWh, bet Latvijā un Lietuvā — nedaudz augstāka). Igaunijā elektrības cena samazinājās par 10,30 %, sasniedzot 33,43 EUR/MWh, Somijā — par 10,33 %, sasniedzot 33,42 EUR/MWh, Latvijā — par 10,59 %, t. i., līdz 33,70 EUR/MWh, bet Lietuvā — par 9,10 %, sasniedzot 34,35 EUR/MWh. Lasīt vairāk »
25.10 2017
Energokompānija Enefit šogad ir būtiski paplašinājusi savu darbību Latvijas tirgū, aktīvi startējot dabasgāzes tirdzniecībā, kas šī gada 3. ceturksni ir ļāvis noslēgt ar kopējā klientu skaita kāpumu par vienu piektdaļu. Vienlaikus Enefit ir ievērojami paplašinājis savu darbību, nostiprinot pozīcijas Baltijas jūras reģiona valstīs līdz ar enerģijas tirdzniecības sākumu Polijā un ieiešanu Lietuvas dabasgāzes tirgū. Lasīt vairāk »
16.10 2017
Septembrī elektroenerģijas cenas pieaugums bija vērojams visos reģionos: Igaunijā un Somijā tas bija pat nedaudz lielāks par prognozēto, savukārt Latvijā un Lietuvā cenas palielinājās mazākā apmērā. Proti, Igaunijā un Somijā elektrības cena sasniedza 37,27 EUR/MWh, t.i., cena pieauga attiecīgi par 2,56% un 2,73%. Latvijā elektrības cena paaugstinājās līdz 37,69 eiro (0,96%) un Lietuvā - līdz 37,79 eiro (1,31%) par megavatstundu. Latvijas un Lietuvas cenu starpība attiecībā pret Igauniju samazinājās, galvenokārt pateicoties samazinātiem ierobežojumiem Latvijas un Igaunijas starpvalstu pārvades līnijās. Elektrības cenas vispārīgo pieaugumu atspoguļo arī Nord Pool sistēmas cena, kas pieauga no 27,58 EUR/MWh līdz 31,59 EUR/MWh. Lasīt vairāk »
03.10 2017
Dabasgāzes tirgus ir atvērts vien dažus mēnešus un šis ir brīdis, kad iezīmējas atsevišķas jomas, kurās jāizlemj par ilgtermiņā labāko darbības modeli. Viena no tām ir dabasgāzes akcīzes nodokļa aprēķina un iekasēšanas metodoloģija. Noteiktā kārtība paredz sistēmu, kur akcīzes nodoklis par klienta patēriņu ir jāaprēķina un jāmaksā tirgotājam, atkarībā no dabasgāzes izmantošanas mērķa. Tādējādi tirgotājs ir kā starpnieks starp klientu un Valsts ieņēmumu dienestu (VID). Tas var radīt neskaidrības par piemērojamajiem nodokļa atvieglojumiem, kur precīzi atrunātai sistēmai un iespējai savlaicīgi saskaņot datus ar VID ir kritiska nozīme, lai vēlāk, nodokļa pārrēķina rezultātā nerastos negatīvas sekas patērētājiem. Lasīt vairāk »
22.09 2017
Baltijā lielākā energokompānija Eesti Energia ir uzsākusi aktīvu darbu pie ieiešanas Skandināvijas tirgū, kur no nākamā gada ar Enefit zīmolu tiks sākta elektroenerģijas tirdzniecība patērētājiem Somijā un Zviedrijā. Tādējādi kompānija turpina īstenot savu izaugsmes stratēģiju Baltijas jūras reģionā, kuras pirmais solis bija šogad sāktā elektroenerģijas un gāzes tirdzniecība Polijā. Savukārt Latvijas patērētājiem nākotnes perspektīvā tas nozīmē iespēju izmantot labāko praksi no Skandināvijas tirgus. Lasīt vairāk »
Enefit ziņu RSS plūsmas