Sākumlapa  »  Jaunumi un blogs »  Jaunumi » 

Preses relīzes un analīzes

Visas ziņas

21.03 2018
No šodienas Igaunijas energokompānija Eesti Energia uzsāk elektroenerģijas tirdzniecību Somijas mājsaimniecībām, izmantojot Enefit zīmolu. Tādējādi Somija kļūst par piekto tirgu, kurā uzņēmums tirgo elektroenerģiju. Enefit piedāvājums Somijas patērētājiem būs balstīts aktīvā mobilo pakalpojumu izmantošanā un iezīmē pirmo soli virzienā uz aktīvāku mājsaimniecību tirgus apgūšanu, kas paredz arī piedāvājuma izstrādi Latvijas patērētājiem. Lasīt vairāk »
12.03 2018
Sakarā ar aukstajiem laika apstākļiem visos cenu apgabalos elektrības biržas cenas pieauga vairāk nekā prognozēts. Igaunijā un Somijā vidējā mēneša elektroenerģijas cena pieauga par 16,9 %, t. i., līdz 43,36 EUR/MWh. Latvijā elektrības cena palielinājās par 15,7 %, sasniedzot 43,48 EUR/MWh, bet Lietuvā — par 15,6 %, sasniedzot 43,49 EUR/MWh. Ņemot vērā, tuvojošos aukstuma vilni prognozējām, ka februāra beigās elektrības cena Baltijas reģionā sasniegs aptuveni 41,80 EUR/MWh, taču ļoti zemās temperatūras dēļ elektrības cena pieauga vēl vairāk nekā gaidīts. Lasīt vairāk »
06.03 2018
Pateicoties sekmīgam startam Latvijas dabasgāzes tirgū, energokompānija Enefit 2017. gadā ir sasniegusi stabilus izaugsmes rādītājus, gadu noslēdzot ar 23,5% peļņas pieaugumu un būtiski paplašinātu klientu portfeli. Kļūstot par pilna servisa enerģijas tirgotāju, Enefit aktīvi uzrunā arī Skandināvijas un Polijas patērētājus un sper jaunus attīstības soļus Latvijas tirgū, piedāvājot energoefektivitātes risinājumus un to finansēšanu uzņēmumiem, kā arī tuvākā gada laikā plānojot sākt enerģijas tirdzniecību mājsaimniecībām. Lasīt vairāk »
21.02 2018
Līdz ar līdzšinējā energokompānijas Enefit valdes locekļa Karla Agan pievēršanos jauniem profesionālajiem izaicinājumiem, uzņēmuma valdē iecelts tā attīstības vadītājs Krists Mertens. Tādējādi Enefit darbu Latvijā turpmāk pārraudzīs valde trīs cilvēku sastāvā, kur darbu valdē turpina tās priekšsēdētājs Jānis Bethers, kā arī līdzšinējais valdes loceklis Klāvs Poriķis. Lasīt vairāk »
13.02 2018
Janvārī visos cenu apgabalos elektroenerģijas biržas cenas pieauga. Igaunijā elektrības cena palielinājās par 15,9 %, sasniedzot 37,11 EUR/MWh, Somijā — par 16,2 %, sasniedzot 37,08 EUR/MWh, Latvijā — par 16,5 %, t. i., līdz 37,58 EUR/MWh, bet Lietuvā — par 13,8 %, sasniedzot 37,63 EUR/MWh. Janvāra sākumā tika prognozēts, ka mēneša vidējā elektrības cena Baltijas valstīs un Somijā būs 38,05 EUR/MWh, t. i., pat nedaudz augstāka par reāli pieredzēto. Latvijā zemākā stundas cena bija 15,18 EUR/MWh, savukārt augstākā pat 200,02 EUR/MWh. Arī dienas griezumā svārstības bija ievērojamas no 24,46 EUR/MWh (1.janvāris) līdz 78.67 EUR/MWh (23.janvāris). Lasīt vairāk »
16.01 2018
Gada izskaņā bija vērojams cenas kritums visos Nord Pool Spot elektroenerģijas biržas cenu apgabalos. Cenas pazemināšanās bija saistīta ar faktoru, ka decembra otrajā nedēļā prognozētais aukstuma vilnis izpalika. Papildus negaidīti siltajiem laika apstākļiem, ietekmi uz cenu veicināja arī elektroenerģijas patēriņa samazināšanās svētku periodā. Lasīt vairāk »
03.01 2018
Šogad Latvijas enerģētikas nozarē izpildīsies vairāki priekšnosacījumi, kas veicinās tirgotāju piedāvājumu pārskatīšanu, radot jaunus, patērētājiem aktuālus pakalpojumus. Energoefektivitātes pienākumi, gāzes tirgus tālāka atvēršana mājsaimniecībām un vispārējs konkurences pieaugums nozarē beidzot ļaus Latvijai pietuvoties tādam tirgus modelim, kas raksturīgs attīstītiem tirgiem, kur cena ir tikai viens no piedāvājuma izvēles faktoriem un patērētājiem ir iespēja saņemt vairāk ieguvumu nekā tikai enerģiju savas mājas izgaismošanai vai apkurei. Lasīt vairāk »
Enefit ziņu RSS plūsmas