Sākumlapa  »  Enefit Latvijā » 

Enefit – 10 gadi enerģijas risinājumu Latvijā

Enefit, no 2006. gada, ir Latvijas Enerģijas tirgotājs. Enefit mātes uzņēmums Eesti Energia ir lielākais elektroenerģijas ražotājs Baltijas valstīs un 4.lielākais uzņēmums Baltijā pēc savas vērtības 2016.gadā. Darbojoties neatkarīgi no ārējiem energoresursu piegādātājiem, Eesti Energia ir vienīgais enerģijas ražotājs Baltijā, kas kontrolē visus enerģijas ražošanas posmus. Tas mūsu klientiem garantē ilglaicīgu stabilitāti un paredzamas elektrības cenas, nodrošinot lielāku finansiālo izdevīgumu, nekā to spēj jebkurš cits energouzņēmums Baltijas valstīs. Pēc kredītreitingu aģentūru "Moody's" un "Standard & Poor's" vērtējuma Eesti Energia kredītreitings atbilst attiecīgi Baa2 un BBB līmenim.

Elektroenerģijas ražošana

Atšķirībā no citiem lieliem Baltijas valstu energouzņēmumiem Eesti Energia importētu energoresursu vietā izmanto savus atjaunojamās enerģijas avotus un degslānekli. Eesti Energia ražošanas jauda ir pietiekama, lai apmierinātu ne vien Igaunijas patērētāju vajadzības, bet nozīmīgu elektroenerģijas apjomu varētu eksportēt. Lai nodrošinātu enerģētisko neatkarību, Eesti Energia īsteno ražošanas dažādošanas stratēģiju. Nesen tika veiktas investīcijas siltuma un elektroenerģijas koģenerācijas stacijas izbūvē Valkā. Tagad arī Latvijā ir viena no mūsu ražotnēm — SIA Enefit Power & Heat Valka.

Nozīmīga daļa no Enefit Latvijā pārdotās elektroenerģijas tiek ražota no atjaunojamiem resursiem - vēja enerģija, hidroenerģija un biomasas enerģija. 100% no pārdotās elektroenerģijas tiek saražota Eiropas Savienībā – Latvijā un Igaunijā – ar to veicinot Baltijas valstu neatkarību enerģētikas jomā.

Enefit Latvijā pārdotās elektroenerģijas izcelsmi un tās ietekmi uz vidi, iespējams aplūkot šeit »

Komanda un klienti

Enefit ir kvalificētu speciālistu komanda — tie ir profesionāļi, kuri spēj analizēt ikviena klienta elektroenerģijas patēriņa specifiku un rast optimālu risinājumu. Mēs esam elastīgi un spējam ātri pieņemt lēmumus. Mūsu pašreizējie klienti augstu novērtē mūsu individuālo pieeju un klientu apkalpošanas augstos standartus.