Sākumlapa  »  Enefit Latvijā » 

Enefit – pilna servisa energokompānija Baltijas jūras reģionā

SIA "Enefit" ir otrs lielākais elektroenerģijas un dabasgāzes tirgotājs Latvijas atvērtajā enerģijas tirgū ar vairāk nekā 10 gadu pieredzi. Līdzās efektīviem un izdevīgiem enerģijas iegādes risinājumiem, "Enefit" piedāvā uzņēmumiem arī jaunus energopakalpojumus un atbalsta instrumentus energoefektivitātes celšanai.

Pašlaik SIA "Enefit" nodrošina elektroenerģiju vairāk nekā 2000 klientiem, savukārt dabasgāzes tirdzniecības klientu portfelis ietver 300 uzņēmumus. SIA "Enefit" ir Igaunijas nacionālās kompānijas AS "Eesti Energia", kas ir lielākais elektroenerģijas ražotājs Baltijā, meitas uzņēmums. "Eesti Energia" meitas uzņēmumi, izmantojot nosaukumu "Enefit", darbojas Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, Polijā, Somijā un Zviedrijā.

Elektroenerģijas ražošana

Darbojoties neatkarīgi no ārējiem energoresursu piegādātājiem, "Eesti Energia" ir vienīgais enerģijas ražotājs Baltijā, kas kontrolē visus enerģijas ražošanas posmus. Tas uzņēmuma klientiem garantē ilglaicīgu stabilitāti un paredzamas elektrības cenas, nodrošinot lielāku finansiālo izdevīgumu, nekā to spēj jebkurš cits energouzņēmums Baltijas valstīs.

"Eesti Energia" ražošanas jauda ir pietiekama, lai apmierinātu ne vien Igaunijas patērētāju vajadzības, bet nozīmīgu elektroenerģijas apjomu varētu eksportēt. Lai nodrošinātu enerģētisko neatkarību, "Eesti Energia" īsteno ražošanas dažādošanas stratēģiju.

Nozīmīga daļa no Enefit Latvijā pārdotās elektroenerģijas tiek ražota no atjaunojamiem resursiem - vēja enerģija, hidroenerģija un biomasas enerģija. 100% no pārdotās elektroenerģijas tiek saražota Eiropas Savienībā – Latvijā un Igaunijā – ar to veicinot Baltijas valstu neatkarību enerģētikas jomā.

Enefit Latvijā pārdotās elektroenerģijas izcelsmi un tās ietekmi uz vidi, iespējams aplūkot šeit »

Dabasgāzes izcelsme

Visa 2017. gadā klientiem piegādātā dabasgāze ir importēta no Lietuvas Republikas.*

*Informācija sniegta, izpildot Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes 2017. gada 9. marta lēmuma Nr. 1/6 „Noteikumi par informāciju elektroenerģijas un dabasgāzes galalietotājiem" 11.punkta noteikumus.

Dabasgāzes kvalitātes parametri (PDF)

Komanda un klienti

Enefit ir kvalificētu speciālistu komanda —tie ir profesionāļi, kuri spēj analizēt ikviena klienta enerģijas patēriņa specifiku un rast optimālu risinājumu, kā arī līdz ar jaunu tirgu apgūšanu Enefit komanda ir strauji augoša. Uzņēmuma klienti augstu novērtē individuālo pieeju un augstos apkalpošanas standartus, kā arī plašās zināšanas par Baltijas enerģijas tirgu.