icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Energoefektivitātes padomi

Tērēt mazāk nav vienīgais veids, kā samazināt izmaksas par elektrībuheader img

Pēdējā gada laikā strauji augusi mājsaimniecību interese par saules paneļu uzstādīšanas iespējām. Līdz ar potenciālā ietaupījuma aprēķinu nemainīgi aktuāli ir dažādi praktiski jautājumi.


Ieskatam saules paneļu lietošanas ikdienā piedāvājam noskatīties pieredzes stāsta video:


Watch video

Bet, ja vēlies labāk izprast, kā no idejas par saules paneļu uzstādīšanu nonākt līdz patstāvīgai enerģijas ražošanai, iepazīsties ar pieciem vienkāršiem soļiem saules enerģijas sistēmas ieviešanai savā mājoklī.


1. solis – mājokļa apskate

Pēc tam, kad Enefit interneta vietnē būsi pieteicis savu interesi par saules paneļu uzstādīšanu un saņēmis indikatīvo piedāvājumu, mūsu speciālisti ar tevi sazināsies un aktuālas intereses gadījumā, dosimies novērtēt tavu mājokli. Tādējādi varēsim sagatavot individuāli pielāgotu un precīzu piedāvājumu enerģijas ražošanai. Lai saules paneļi strādātu maksimāli efektīvi un izdevīgi, to uzstādīšanā jāņem vērā daudzi faktori, sākot ar mājokļa elektrības patēriņu un beidzot ar jumta slīpumu. Pēdējos gados līdz ar tehnoloģiju attīstību saules enerģijas risinājumi ir kļuvuši daudz efektīvāki un finansiāli pieejamāki. Tāpēc pareizi pielāgota un uzstādīta sistēma nodrošina efektīvu darbību neatkarīgi no jumta veida vai atrašanās vietas.


2. solis – līguma slēgšana

Kad esam vienojušies par tavam mājoklim piemērotāko risinājumu, ir laiks parakstīt līgumu. Līguma slēgšana ir ātrs un vienkāršs process. Līgumā tiks detalizēti paredzēti tādi svarīgi punkti kā uzstādīšanas termiņš, apmaksas nosacījumi un arī garantija. Enefit parūpēsies par efektīvu paneļu darbību ilgtermiņā, bet tu varēsi norēķināties par paneļu uzstādīšanu ar dalīto maksājumu vairāku gadu garumā. Nomaksas norēķinu piedāvājam līdz pat trīs gadu periodam.


3. solis – sistēmas uzstādīšana

Pēc līguma noslēgšanas mēs veicam visus nepieciešamos darbus – projektējam un saskaņojam, veicam paneļu instalāciju un pievienojam sistēmu elektrotīklam. Mūsu inženieri veiks visus uzstādīšanas darbus vien dažu dienu laikā, lai netraucētu tavu ikdienas ritmu. Šobrīd privātmājās uzstādīto saules paneļu jauda mēdz būt no 3 līdz pat 12 kilovatiem, kas ļauj segt vidēja mājokļa pašpatēriņu.


4. solis – dokumentācijas sakārtošana

Saules paneļu uzstādīšanu un lietošanu nepieciešams saskaņot ar attiecīgajām valsts iestādēm, tāpēc mēs nokārtojam vajadzīgās atļaujas un tehnisko dokumentāciju projekta nodošanai. Dokumentācijas sakārtošana vidēji ilgst pusotru mēnesi.


5. solis – saules enerģijas ražošana

Tu būsi pilnvērtīgs elektroenerģijas ražotājs! Mājoklis iegūs pašpatēriņam nepieciešamo enerģiju, bet pārpalikumu, kas rodas diennakts gaišajā laikā, mēs no tevis atpirksim par augstāku – biržas cenu. Savukārt naktīs, kad saules paneļi elektrību neražo, tu to varēsi no mums iegādāties par līdz pat 10 reizēm zemāku cenu vai arī izmantot NETO norēķinu sistēmu. Vairāk informācijas par NETO norēķinu sistēmu. Faktiski ražot un patērēt savu elektroenerģiju var jau uzreiz pēc paneļu uzstādīšanas.


Drīzumā saules paneļu īpašnieki varēs ne tikai lepoties ar to, ka savā mājoklī izmanto enerģiju no atjaunīgiem resursiem un ražo dabai draudzīgu enerģiju, bet arī izmantot citas privilēģijas. Pašlaik Latvijā norisinās diskusijas par iespēju zaļās enerģijas ražotājus atbrīvot no nekustamā īpašuma nodokļa un OIK maksājumiem.


Vai esi ieinteresēts? Aplūko savu indikatīvo piedāvājumu mūsu saules paneļu kalkulatorā!