icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Limbažu siltums izbūvē divus saules paneļu parkus

Pašvaldības uzņēmums “Limbažu siltums”, ūdens staciju un attīrīšanas iekārtu darba nodrošināšanai pilsētā, sadarbībā ar elektroenerģijas uzņēmumu Enefit, uzstādījis divus saules paneļu parkus.

Saules paneļu sistēma ar kopējo jaudu 132kWp uzstādīta divās lokācijas – pie ūdens stacijas Jūras ielā un pie attīrīšanas iekārtām Viļķenes ielā. Saules parki ik gadu saražos gandrīz 112 MWh zaļās enerģijas. Gada griezumā tie būs 6% no ūdens staciju un attīrīšanas iekārtu elektroenerģijas patēriņa. Uzņēmums saražoto enerģiju plāno izmantot ne tikai ūdenssaimniecībā, bet arī siltumapgādē, vasaras mēnešos saules enerģiju, izmantojot arī siltā ūdens uzsildīšanai.

Uzņēmuma vadītājs Ainārs Grīviņš pastāstīja, ka “Limbažu siltums” jau pagājušajā gadā meklēja iespējas, kā ekonomēt, straujajā energoresursu izmaksu pieauguma laikā. “Izmantojām “Altum” programmas iespējas un Kapitāla atlaidi, pirmajā kārtā guvām atbalstu projektam, kura kopējā summa ir 122 tūkstoši eiro. Jauda ko saražos uzstādītie saules paneļi abās vietās būs 112 megavatstundas, pārvēršot naudas izteiksmē tas gadā ir ap 38 tūkstošiem eiro. Ko tas dod uzņēmumam? Tā nākotnē būs reāla iespēja nepaaugstināt vai pat samazināt tarifus. Mēs strādājam tā, lai nākotnē mazinātu iespēju tarifu celšanai.”

Uzņēmuma investīcijas zaļās enerģijas ražošanā atmaksāsies nepilnu 3 gadu laikā. Šī ir projekta par saules paneļu iegādi un uzstādīšanu pirmā kārta. Ziemā “Limbažu siltums” gatavos pieteikumu otrajai kārtai, kurā plānota aprīkojuma iegāde mazajām attīrīšanas iekārtām un stacijām.