icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Atklāta vides iniciatīvu platforma "Siltumnīca"

tklāta vides iniciatīvu platforma Siltumnīca

Kā gudrāk iegūt, uzglabāt un efektīvāk izmantot enerģiju, lai veicinātu zaļu energoresursu izmantošanu un energoefektivitāti? Turpmāk atbildes uz šiem jautājumiem varēs meklēt energokompānijas “Enefit” un “Rīgas Tehniskās universitātes” (RTU) kopīgi veidotajā radošajā platformā “Siltumnīca” Āgenskalna tirgū. Šī ir vieta, kur ikviens aicināts veidot pasākumus, kas pievērš uzmanību klimata pārmaiņām un motivē atbildīgam resursu patēriņam. Turklāt jaunu ideju tapšanu klimata pārmaiņu mazināšanai un radošo prātu eksperimentus Siltumnīcā atbalstīs RTU Zinātnes atbalsta fonds un arī “Enefit Idea Hub” Baltijas grantu konkurss, kopā nodrošinot 50 000 eiro lielu finansējumu

Energokompānijas “Enefit” sadarbība ar RTU sākusies šogad sarunu festivālā “LAMPA”, kopā veidojot jaunu vietu sarunām par klimata pārmaiņām un to, kā efektīvāk izmantot Latvijas un visas planētas resursus.

“Esam patiesi priecīgi, ka “Siltumnīca” turpina savu dzīvi kā pastāvīga radoša platforma, atspēriena punkts un iedvesmas avots jaunām, “zaļām” idejām. Energoefektivitāte un jaunu enerģijas veidu apgūšana ir tikai viens no virzieniem, taču ļoti būtisks veids, kā mazināt mūsu ietekmi uz vidi. Ceram, ka “Siltumnīca” mudinās ikvienu no mums vairāk aizdomāties par to, kā jau šodien varam mainīt savus paradumus, lai mazinātu ietekmi uz klimata pārmaiņām un veicinātu efektīvāku resursu patēriņu,” stāsta energokompānijas “Enefit” Siltumnīcas projekta vadītāja Ieva Margeviča.

Izcilākie zinātnieki visā pasaulē pastāvīgi strādā pie jauniem risinājumiem, lai rastu nebijušus veidus, kā iegūt, uzglabāt un efektīvāk izmantot enerģiju. Tieši šī joma lielā mērā nosaka klimata pārmaiņas un arī nākotnes iespējas tās mazināt. “Enefit Idea Hub” ietvaros idejas tiks meklētas trīs tēmu blokos: e-mobilitātes pakalpojumi elektrotransporta izmantošanai nākotnē, viedi un elastīgi enerģijas menedžmenta pakalpojumi un viedi sabiedriskie pakalpojumi. Savas idejas studenti, pētnieki, uzņēmēji un ikviens, kurš vēlas mainīt enerģētikas nozari, konkursam var iesniegt līdz 31. oktobrim mājas lapā ideahub.enefit.com. Labāko ideju autori kopumā saņems 30 000 EUR savu risinājumu attīstībai.

Tā kā “Siltumnīca” darbosies kā eksperimentu vide dažādiem tehnoloģiju risinājumiem, arī pati radošā telpa ir veidota saskaņā ar jaunākajām tehnoloģiju iespējām: tās darbībai nepieciešamo elektrību nodrošina “Enefit” uzstādītie saules enerģijas paneļi, bet gaisa kvalitāti mēra jaunuzņēmumu radīto sensoru prototipi.

“Ne mazāk svarīgi par inovatīvām idejām ir dažādi praktiski inženiertehniskie risinājumi, kas palīdz ikdienā efektīvāk izmantot esošos un apgūt jaunus, videi draudzīgākus resursus vai to izmantošanu. Tāpēc vairumam zinātnieku ir vajadzīga iespēja eksperimentēt un testēt, izstrādātos risinājumus vidē. “Siltumnīca” ir vieta mūsdienīgam dialogm un jaunām idejām, kā veicināt pētījumu rezultātu praktisko atspoguļošanu, sabiedrības izpratni un tālāko iesaisti. Papildus tas dod iespēju pārbaudīt sava risinājuma dzīvotspēju,” norāda RTU programmas “Inovāciju granti studentiem” un RTU Dizaina fabrikas projektu vadītāja Liene Briede. Arī RTU aicina savus pētniekus no oktobra pieteikties RTU Zinātnes atbalsta fonda līdzfinansējumam, kurā pieejami 20 000 EUR, lai izstrādātu un uzstādītu “Siltumnīcā” tehniskos risinājumus, kas var palīdzēt mazināt klimata pārmaiņas.

Organizācijas un interesenti laipni aicināti diskutēt, izzināt un eksperimentēt radošajā telpā, lai veicinātu izpratni par klimata pārmaiņām. Ikviens, kurš vēlas rīkot jebkādu pasākumu, kas skar klimata pārmaiņas, dabai draudzīgu dzīvesveidu vai kā citādi rosina domāt par vides un cilvēka sekmīgu līdzāspastāvēšanu, ir laipni aicināts pieteikt savu pasākumu norisei “Siltumnīcā”, aizpildot anketu ej.uz/siltumnicaspasakumi.