icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Valsts atbalsts saules paneļu iegādei privātpersonām

Valsts atbalsts saules paneļu iegādei privātpersonām

Pēdējo nedēļu laikā saņemam daudz jautājumu par valsts atbalstu saules paneļu iegādei, pieteikšanās kārtību un kritērijiem. Tāpēc aicinām iepazīties ar vispārīgu atbalsta skaidrojumu un Enefit, kā saules paneļu tirgotāja, iesaisti pieteikšanās procesā.

Pieejamas divas valsts atbalsta programmas, kas tiek īstenotas, lai paaugstinātu dzīvojamo māju energoefektivitāti. Tas iekļauj arī saules paneļu ierīkošanu.

Programmu salīdzinājums: šeit.

Pieteikšanās process un Enefit

Lai saņemtu valsts finansiālu atbalstu saules paneļu un invertora iegādei(atbalsts nesedz sistēmas montāžas izmaksas), klientiem pašiem ir jāiesniedz pieteikums attiecīgajās iestādēs. Mēs nodrošināsim tādu dokumentāciju, kas apliecinās sistēmas iegādi(rēķins), uzstādīšanu(pieņemšanas-nodošanas akts), sistēmas tehniskos parametrus un risinājuma piedāvājumu.

Pieteikšanās process VARAM programmas atbalstam:

1

Klients iegādājas saules paneļu sistēmu

2

Enefit uzstāda saules paneļu sistēmu un sagatavo risinājuma iegādes apliecinošu dokumentāciju

3

Klients piesakās atbalsta programmas konkursam

4

Vides investīciju fonds sniedz lēmumu par atbalstu

Jāatzīmē, ka, lai pieteiktos konkursam, pretendentam obligāti ir jāuzrāda apmaksāts iegādes rēķins(vai līgums par nomaksu/kredītu) un sistēmas izbūvētāja parakstīts pieņemšanas - nodošanas akts. Tas nozīmē, ka saules paneļu sistēmai dokumentu iesniegšanas brīdī jābūt uzstādītai un funkcionējošai.

Taču svarīgi ir ņemt vērā, ka konkursam pieteikties būs iespējams tikai ar saules paneļu sistēmām, kas bija gan iegādātas, gan uzstādītas pēc likumprojekta pieņemšanas datuma. Enefit klienti, kas veikuši priekšapmaksu pirms 09.03.2022., var pretendēt VARAM konkursā, ja tie kvalificējas pārējām prasībām.

Pieteikšanās process Altum programmas atbalstam:

1

Klients vēršas pie Enefit ar vēlmi iegādāties saules paneļu sistēmu

2

Enefit sagatavo un nosūta klientam dokumentus ar nepieciešamo tehnisko informāciju

3

Klients piesakās atbalsta programmai

4

Altum sniedz lēmumu par atbalstu