icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Telefonu lādēju darbā, bet uz tualeti eju tumsā. Vai neparasti elektrības taupīšanas ieradumi mēdz būt arī efektīvi?

Telefonu lādēju darbā, bet uz tualeti eju tumsā. Cik efektīvi ir mūsu klientu neparastākie elektrības taupīšanas ieradumi?

Elektroenerģijas cenu kāpumu ietekmi ir izjutusi lielākā daļa mājsaimniecību. Viens no veidiem, kā mazināt tā ietekmi uz maciņu, ir aktīvi piedomāt par efektīvāku jeb lietderīgāku elektrības patēriņu.

Nesen vaicājām mūsu klientiem, kādus sadzīviskus energoefektīvus paradumus tie piekopj savā ikdienā.

Lasi, ko saka Enefit eksperti par neparastākajiem mūsu klientu elektrības taupīšanas veidiem!


Ierīces

Telefonu un datoru lādēju darbā vai arī nakts laikā, kad elektroenerģija ir lētāka

Telefonu un datoru lādēju darbā vai arī nakts laikā, kad elektroenerģija ir lētāka.

Tādu elektrisko viedierīču, kā, piemēram, telefons, dators, spēļu konsole u.c. uzlāde patērē salīdzinoši maz enerģijas pret mājokļa kopējo patēriņu, tāpēc šāds paradums palīdz ietaupīt pavisam nedaudz. Kaut arī Dinamiskā jeb biržas tarifa klientiem ir ieteicams sekot līdzi cenu svārstībām, efektīvāk būs lētākajās stundās veikt darbības, kas pieprasa vairāk enerģijas. Uzzini vairāk kā sekot līdzi cenu svārstībām »

Lai vai kā, viedierīces būs pateicīgas, ja neilgi pirms vai pēc pilnīgas uzlādes veikšanas atvienosiet tās un to lādētājus no strāvas - tiks pagarināts bateriju kalpošanas ilgums un lādētājs pārstās paslepus “sūkt” elektrību.

Gatavoju vairāk ēdiena, lai pietiktu ilgākam laikam

Gatavoju vairāk ēdiena, lai pietiktu ilgākam laikam.

Kaut arī plānot savas maltītes ir ļoti uzteicams un videi draudzīgs ieradums, lielāka apjoma ēdiena gatavošana prasīs vairāk elektroenerģijas. Turklāt katra uzsildīšanas reize prasīs papildu enerģiju. Šāds ieradums palīdz taupīt elektrību, ja maltītes pagatavošanai/sildīšanai tā nav nepieciešama.


Apgaismojums

Cenšos neslēgt gaismu, kad tas nav ļoti vajadzīgs, piemēram, ejot uz tualeti vai mazgājoties dušā. Tāpat izslēdzu apgaismojumu, kad skatos televizoru.

Cenšos neslēgt gaismu, kad tas nav ļoti vajadzīgs, piemēram, ejot uz tualeti vai mazgājoties dušā. Tāpat izslēdzu apgaismojumu, kad skatos televizoru.

Izslēgt gaismu, telpu atstājot, ir pareiza rīcība, tomēr personīgās veselības un drošības risku apsvērumu dēļ, uzturēties/veikt darbības tumsā nav vērts. Daudz lietderīgāk ir parastās spuldzes nomainīt pret LED un, ja iespējams, vecos gaismekļus aizstāt ar tādiem, kuru gaismas intensitāti var viegli regulēt. Tāpat specifiskās vietās, piemēram, dārzā vai pie lieveņa var ierīkot gaismas avotus, kas ieslēdzas un izslēdzas ar kustību sensoru.Vairāk par efektīvu mājokļa apgaismojumu »


Apsilde

Aiz radiatoriem lieku foliju, lai tā atstarotu siltumu

Aiz radiatoriem lieku foliju, lai tā atstarotu siltumu

Folijas plēves klāšana aiz radiatoriem siltumu telpā saglabāt palīdz mazā apmērā. Daudz efektīvāk siltumu palīdzēs saglabāt mājokļa sienu, pamatu un jumta siltināšana, kā arī logu nomaiņa. Vairāk par to kā samazināt mājokļa apkures izmaksas »


Kopīga enerģijas pasaules izzināšana

Staigāju bērniem pakaļ un izslēdzu gaismas jeb mēģinu mācīt saviem ģimenes locekļiem energoefektīvus ieradumus.

Staigāju bērniem pakaļ un izslēdzu gaismas jeb mēģinu mācīt saviem ģimenes locekļiem energoefektīvus ieradumus.

Esam priecīgi dzirdēt, ka elektroenerģijas tēma ir aktuāla! Saprotam, ka var būt nogurdinoši atgādināt bērniem un citiem mīļotajiem izslēgt televizoru, ja neviens to neskatās vai arī tējkannā vārīt tikai tik daudz ūdens, cik nepieciešams krūzītei, tomēr apzināti mainot ieradumus, ir iespējams uzlabot vidi ap mums.Jaunus padomus, ko pastāstīt tuvākajiem, meklē

Uzzini vairāk