icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Paneļu uzstādīšana

Saules enerģija vairs nav abstrakts nākotnes ideāls, bet gan šodienas realitāte. Tieši tāpēc esam izveidojuši ceļvedi ikvienam, kas vēlas tuvāk iepazīt jau plaši pieejamo risinājumu.

Skaties video sēriju ciklu “Kaimiņu būšana” vai lasi mūsu bloga rakstus (vai arī abus!) un brīdī, kad izdomāsi saules paneļus uzstādīt savās mājās, tev nebūs jāprasa padoms kaimiņam.

Kaimiņu būšana | 3. sērija - Saules paneļu uzstādīšana »

Uzstādīšanas vieta ir gandrīz tikpat svarīga cik paneļu kvalitāte. Tas ir tāpēc, ka, ierīkojot paneļus labākajā pieejamajā vietā, var nodrošināt, ka tie ražo iespējami vairāk elektroenerģijas. Bet pirms tam ir svarīgi noteikt, vai tavā mājoklī vispār ir iespējams ierīkot paneļu sistēmu.

Jumta prasības

Saules paneļus var uzstādīt uz gandrīz visa veida slīpuma un seguma jumtiem, izņemot salmu un azbesta jeb šīfera jumtus. Ja tev ir plakans jumts, saules paneļi tiks montēti slīpi, tāpēc aizņemtā platība var būt lielāka, jo ir nepieciešams nodrošināt atstarpi starp rindām, lai nerastos noēnojums.

Uzstādīšana būs vienkārša un ātra, ja lielākā jumta plakne ir vienmērīga un bez skursteņiem vai citiem izciļņiem.

Jumta nestspēja

Paneļu sistēmas projekta dokumentācijā ir iespējams atrast lietderīgo slodžu aprēķinus. Tomēr, lai precīzi noteiktu, vai jumts būs spējīgs izturēt paneļu sistēmas smagumu, ieteicams piesaistīt kvalificētu būvspeciālistu, kurš novērtēs jumta stāvokli pirms uzstādīšanas.

Noēnojums

Noēnojums no jebkāda veida objekta t. sk. koka, skursteņa vai ēkas daļas būtiski samazinās saules paneļu sistēmas ražotspēju. Pat viena paneļa noēnojums var samazināt visas sistēmas saražotās elektroenerģijas daudzumu.

Mūsu speciālisti palīdzēs projekta izbūves laikā, tomēr jums būs nepieciešams sniegt informāciju par:

  • objekta elektrības pieslēguma jaudu;
  • precīzu jumta segumu, tā izmēriem un potenciālajiem ēnojumiem, jumta slīpuma leņķi grādos, jumta augstumu.

Ja tev ir šaubas par to, vai tavā mājoklī var uzstādīt Enefit risinājumu, piedāvājam arī objekta apsekošanu un konsultāciju.

Vēlies uzzināt vairāk? Iepazīsties ar biežāk uzdoto jautājumu atbildēm mūsu mājaslapā.