icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Kas jāzina par elektroauto vēsā un slidenā laikā

Kas jāzina par elektroauto vēsā un slidenā laikā

Lai arī pēdējās dienās šķiet, ka sniega sega kļūst arvien plānāka, jāatceras, ka ziema mūsu platuma grādos mēdz atgriezties negaidīti un ar lielu sparu. Slapjš un slidens laiks, kad āra temperatūra turas ap nulle grādiem pēc Celsija, ir ļoti bīstams, un šādos apstākļos satiksmes negadījumu skaits pieaug. Papildus paaugstinātam satiksmes negadījumu riskam, drēgnie laikapstākļi ietekmē arī elektroauto veiktspēju. Lai to vadītāji būtu gatavi neizbēgamajam, ko nes slapjais, vēsais un slidenais laiks – esam apkopojuši dažus padomus.

Lielākā daļa elektromobiļu lietotāju jau pamanījuši, ka, pasliktinoties laikapstākļiem un termometra stabiņam nokrītot tuvāk nullei, auto uzlādes ātrums salīdzinājumā ar siltāku laiku ievērojami samazinās.

Kāpēc elektromobiļu uzlāde aukstā laikā ir lēnāka?

Sākotnēji varētu šķist, ka zemā temperatūra tiešā veidā ietekmē lādētāja uzlādes ātrumu. Tomēr tas nav tik vienkārši. Jāatceras, ka akumulators elektroauto ir sirds vietā un tas ir tik pat nozīmīgs kā dzinējs benzīna vai dīzeļdzinēja automobilim. Tāpēc ražotāji ir pielikuši lielas pūles, lai nodrošinātu pēc iespējas ilgāku maksimālo baterijas kalpošanas laiku, un elektriskā transportlīdzekļa dators ir ieprogrammēts atbilstoši šiem mērķiem. Patiesībā, vēsākā laikā uzlādes ātrumu ierobežo pats auto, nevis lādētājs.

Kad dators, kas iebūvēts elektroauto, konstatē baterijas temperatūras samazināšanos, tas automātiski samazina arī uzlādes ātrumu, jo aukstākā laikā palielinās baterijas iekšējā pretestība. Lai pie zemākas temperatūras elektroauto varētu uzlādēt ar maksimālo jaudu, tam būtu jāuzņem lielāka jauda, tādejādi apdraudot sabojāt pašu bateriju, kā arī pārslogojot uzlādes tīklu. Tāpēc, sākot uzlādi, ātrums ir zemāks, bet uzlādes laikā, akumulatora temperatūrai paaugstinoties, pieaug arī uzlādes ātrums. Šī iemesla dēļ elektroauto ļoti aukstos laikapstākļos ir ieteicams turēt siltā garāžā, ja tāda ir pieejama. Savukārt, ja pa nakti to ir aizmirsts uzlādēt – pirms uzlādes ir vērts izbraukt vismaz 10 minūtes, lai auto nedaudz uzsildītu un tā baterijas temperatūra paaugstinātos, tādējādi padarot akumulatora uzlādi efektīvāku.

Ievērojiet drošu ātrumu, lai samazinātu enerģijas patēriņu

Ātruma pārsniegšana slapjā, slidenā un kūstoša sniega laikā nav saprātīga vismaz divu iemeslu dēļ. Pirmkārt, braukšanas apstākļi var būt mānīgi – redzamību var traucēt lietus, sniegs vai migla. Ceļi tādā laikā ir ļoti slideni un neparedzami, tāpēc vadītāji ne vienmēr spēj reaģēt uz dažādām negaidītām situācijām. Šie ir faktori, kas visbiežāk izraisa negadījumus uz ceļa.

Otrkārt, lielāks ātrums liek akumulatoram darboties intensīvāk, tas veicina nobraucamā attāluma samazināšanos. Tāpat arī ieteicams izvairīties no straujas bremzēšanas vai paātrinājuma. Akumulatora enerģijas taupīšana ir īpaši svarīga aukstākā laikā, tāpēc nebūtu ieteicams braukt ar ātrumu, kas ir augstāks par atļauto.

Mans elektrouto izlādējas ātrāk, kā parasti. Kāpēc?

Ziemas laikā jaunajiem elektromobiļu lietotājiem jāņem vērā tas, ka ne tikai ātrums, bet arī aukstie laikapstākļi palielina elektroauto enerģijas patēriņu un samazina attālumu, ko var veikt ar vienu uzlādi. Braucot pa slidenu vai sniegotu ceļu, automašīna patērē lielāku jaudu ārējās pretestības dēļ, līdz ar to arī vairāk enerģijas no akumulatora. Ņemot vērā to, ka zemāka temperatūra nozīmē arī iekšējās elektriskās pretestības pieaugumu, lai elektroauto to pārvarētu, tas jāpatērē vairāk enerģijas.

Tāpat vēsākā laikā viena no galvenajām prasībām autovadītājiem ir nepieciešamība pēc salona apsildes. Lai to izdarītu, auto patērē lielu enerģijas daudzumu, tādejādi samazinot braukšanai nepieciešamos resursus. Šajā gadījumā ieteicams gaisa sildītāju nelietot maksimālajā režīmā vai arī tā vietā izmantot sēdekļu un stūres apsildes iespējas. Tāpat arī neizmantojot citas elektroniskās iekārtas, ja tas nav nepieciešams, var paildzināt vienas uzlādes brauciena garumu.

Enefit Volt elektroauto uzlādes iespējas

Ja esi izvēlējies iegādāties jaunu elektroauto vai to jau esi izdarījis, bet vēlies uzlādi padarīt ātrāku, ekonomiskāku un drošāku, ir vērts apsvērt Enefit Volt viedā lādētāja iegādi. Mēs piedāvājam vienkāršus un ērtus elektroauto uzlādes risinājumus, kurus var uzstādīt gan mājās, gan darbavietā, kā arī jebkurā sabiedriskā vietā. Enefit piedāvā pilna servisa pakalpojumu, kas ietver konsultācijas, tehniskā speciālista apmeklējumu, detalizēta projekta un cenu piedāvājuma sagatavošanu, sertificēta elektriķa veiktu profesionālu iekārtas uzstādīšanu, kā arī pastāvīgu klientu atbalstu un iekārtu apkopi.

Atrodi piemērotāko uzlādes iekārtu mūsu mājaslapas sadaļā “Elektroauto”, izmantojot uzlādes iekārtu izvēles palīgu, un nosūti mums pieprasījumu.