icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Enerģijas tirgus apskats 2021. gada februāris

ELEKTRĪBAS BIRŽAS CENA Electer icon

Enerģijas tirgus apskats 2021. gada februāris

Komentāri:

  • Elektroenerģijas cena februārī pieauga visā Ziemeļvalstu apgabalā. Cenu kāpumu turpināja ietekmēt aukstais laiks un elektroenerģijas patēriņa pieaugums.
  • Ziemeļvalstu ūdens bilance hidrorezervuāros februārī samazinājās par 7,58 TWh un pašlaik ir 2,63 TWh zem normas līmeņa, radot vēl lielāku spiedienu uz elektroenerģijas cenām.
  • Elektroenerģijas cenu pieaugumu veicināja arī CO2 kvotu cenas palielināšanās. Salīdzinājumā ar janvāri, februārī CO2 kvotu cena pieauga par 13%.
  • Salīdzinājumā ar janvāri elektroenerģijas cena Nord Pool biržā Latvijas cenu apgabalā februārī pieauga par 10% līdz 59,15 EUR/MWh, savukārt salīdzinājumā ar 2020. gada februāri, tā bija par 88% augstāka.
  • Indikatīvā nākotnes līgumu cena Latvijas tirdzniecības apgabalā 2021. gadam ir 58,91 EUR/MWh, 2022. gadam – 56,60 EUR/MWh un 2023. gadam – 55,61 EUR/MWh.
  • Indikatīvā nākotnes līgumu cena vidējam biznesa klienta patēriņa profilam atspoguļo šī brīža prognozes nākotnes cenām Latvijas, Igaunijas un Somijas cenu apgabalā.

GĀZES BIRŽAS CENA Gas icon

Enerģijas tirgus apskats 2021. gada februāris

Komentāri:

  • Jēlnaftas cena februārī palielinājās par 13%, turklāt tiek prognozēts, ka pieprasījums turpinās augt līdz ar straujo vakcinācijas tempu.
  • Neskatoties uz naftas tirgus cenu pieaugumu, dabasgāzes cena februārī pazeminājās. Salīdzinājumā ar janvāri dabasgāzes cena Gaspool biržā februārī saruka par 12% līdz 17,43 EUR/MWh, savukārt salīdzinājumā ar 2020. gada februāri tā ir par 50% augstāka.
  • Indikatīvā Gaspool nākotnes līguma cena 2021. gadam ir 16,67 EUR/MWh, 2022. gadam – 17,14 EUR/MWh un 2023. gadam – 16,26 EUR/MWh.
  • Indikatīvā Gaspool nākotnes līgumu cena atspoguļo šī brīža prognozes nākotnes cenām.


Tirgus pārskats ir sagatavots, izmantojot Enefit analītiķiem pieejamo aktuālo tirgus informāciju. Pārskatam ir informatīvs raksturs, un tas nav uzskatāms par Enefit solījumu, priekšlikumu vai oficiālu prognozi. Enefit neuzņemas atbildību par izdevumiem vai kaitējumu, kas var rasties, izmantojot šajā tirgus pārskatā sniegto informāciju.