icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Enerģijas tirgus apskats 2019. gada oktobris

ELEKTRĪBAS BIRŽAS CENA Electer icom

Enerģijas tirgus apskats 2019. gada oktobris
  • Salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi elektrības cena visos apgabalos bija nedaudz zemāka.
  • Septembrī Ziemeļvalstu atomelektrostacijās tika pabeigti lielie apkopes darbi, kas ļāva ierobežot ar patēriņa palielināšanos saistīto elektrības cenas pieaugumu.
  • Elektrības cenas kritumu sekmēja CO2 kvotu cenas pazemināšanās par 4%.

Enerģijas tirgus apskats 2019. gada oktobris

GĀZES BIRŽAS CENA GASPOOL TIRGŪ Gas icon

Enerģijas tirgus apskats 2019. gada oktobris
  • Sakarā ar apkures sezonas sākšanos GasPool un TTF tirgos bija vērojams gāzes cenas pieaugums.
  • Naftas tirgus kritums bija saistīts ar septembrī notikušajiem uzbrukumiem Saūda Arābijas ražošanas resursiem, kuri oktobrī lielā mērā tika atjaunoti.


Tirgus pārskats ir sagatavots, izmantojot Enefit analītiķiem pieejamo aktuālo tirgus informāciju. Sniegto ziņu pamatā ir publiski pieejama informācija vai norādītie avoti. Pārskatam ir informatīvs raksturs, un tas nav uzskatāms par Enefit solījumu, priekšlikumu vai oficiālu prognozi. Tirgus pārskatā sniegtie viedokļi var mainīties, un tos paudusī persona patur tiesības mainīt savas domas. Ņemot vērā biežās elektroenerģijas tirgus noteikumu izmaiņas, šis tirgus pārskats nav galīgs un var neatbilst nākotnes situācijām. Tirgus pārskats neveido, neizbeidz un nemaina tiesiskās attiecības (tostarp līgumus). Enefit neuzņemas atbildību par izdevumiem vai kaitējumu, kas var rasties, izmantojot šajā tirgus pārskatā sniegto informāciju.