icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Enerģijas tirgus apskats 2019. gada jūlijs

ELEKTRĪBAS BIRŽAS CENA Electer icom

Enerģijas tirgus apskats 2019 gada Jūlijs
  • Elektrības cenas pieaugums bija saistīts ar CO2 kvotas cenas palielināšanos.
  • Cenu atšķirību Somijas un Igaunijas tirgos palīdzēja izlīdzināt Estlink darbība un ierobežojumi starpvalstu savienojuma līnijās starp Norvēģiju un Zviedriju.
  • Cenu pieaugumu sekmēja arī vairākās Ziemeļvalstu atomelektrostacijās notiekošie apkopes darbi.

CENAS JŪLIJS 2019

GĀZES BIRŽAS CENA GASPOOL TIRGŪ Gas icon

GĀZES BIRŽAS CENA GASPOOL TIRGŪ JŪLIJS 2019
  • Naftas cenas zemo līmeni noteica prognozētā ekonomikas lejupslīde un saspīlētās attiecības starp ASV un Ķīnu.
  • Zemā gāzes cena bija saistīta ar lielajiem uzkrājumiem un patēriņa samazināšanos.


Tirgus pārskats ir sagatavots, izmantojot Enefit analītiķiem pieejamo aktuālo tirgus informāciju. Sniegto ziņu pamatā ir publiski pieejama informācija vai norādītie avoti. Pārskatam ir informatīvs raksturs, un tas nav uzskatāms par Enefit solījumu, priekšlikumu vai oficiālu prognozi. Tirgus pārskatā sniegtie viedokļi var mainīties, un tos paudusī persona patur tiesības mainīt savas domas. Ņemot vērā biežās elektroenerģijas tirgus noteikumu izmaiņas, šis tirgus pārskats nav galīgs un var neatbilst nākotnes situācijām. Tirgus pārskats neveido, neizbeidz un nemaina tiesiskās attiecības (tostarp līgumus). Enefit neuzņemas atbildību par izdevumiem vai kaitējumu, kas var rasties, izmantojot šajā tirgus pārskatā sniegto informāciju.