icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Enerģijas tirgus apskats 2019. gada jūnijā

ELEKTRĪBAS BIRŽAS CENA Electer icom

ELEKTRĪBAS BIRŽAS CENA JŪNIJS 2019
  • Augstu elektrības cenu vēl aizvien nosaka CO2 kvotu cena.
  • Darbības traucējumi starpvalstu savienojumā starp Somiju un Latviju radīja lielu cenu atšķirību. Uz pārskata gatavošanas brīdi situācija tirgū ir stabilizējusies un cenu atšķirība ir mazinājusies.
  • Augstāka cena bija saistīta arī ar avārijām un apkopes darbiem Baltijas elektrostacijās.

CENAS JŪNIJS 2019

GĀZES BIRŽAS CENA GASPOOL TIRGŪ Gas icon

GĀZES BIRŽAS CENA GASPOOL TIRGŪ JŪNIJS 2019
  • Naftas cena samazinājās, pateicoties ievērojamiem LNG piegādes apjomiem un paredzamajam eksporta pieaugumam no Krievijas un Norvēģijas.
  • Gāzes cena samazinājās sakarā ar negaidīto patēriņa samazināšanos, ko noteica siltie laika apstākļi.


Tirgus pārskats ir sagatavots, izmantojot Enefit analītiķiem pieejamo aktuālo tirgus informāciju. Sniegto ziņu pamatā ir publiski pieejama informācija vai norādītie avoti. Pārskatam ir informatīvs raksturs, un tas nav uzskatāms par Enefit solījumu, priekšlikumu vai oficiālu prognozi. Tirgus pārskatā sniegtie viedokļi var mainīties, un tos paudusī persona patur tiesības mainīt savas domas. Ņemot vērā biežās elektroenerģijas tirgus noteikumu izmaiņas, šis tirgus pārskats nav galīgs un var neatbilst nākotnes situācijām. Tirgus pārskats neveido, neizbeidz un nemaina tiesiskās attiecības (tostarp līgumus). Enefit neuzņemas atbildību par izdevumiem vai kaitējumu, kas var rasties, izmantojot šajā tirgus pārskatā sniegto informāciju.