icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Enefit strauji aug mājsaimniecību segmentā un par 153% kāpina apgrozījumu

Elektroenerģijas tirdzniecības un ražošanas uzņēmums Enefit Latvijā 2022. gadā kāpinājis apgrozījumu par 153%, sasniedzot 290,6 miljonus eiro, un vairāk nekā divkārt palielinājis klientu skaitu, sekmīgi nostiprinot pozīcijas mājsaimniecību tirgus segmentā. Pērn stabila izaugsme turpinājās arī saules enerģijas risinājumu ieviešanā, gada laikā divkāršojot realizēto projektu skaitu gan uzņēmumiem, gan privātpersonām. Šogad Enefit paredz būtiskas investīcijas elektroauto publiskā uzlādes tīkla izveidē un turpinās attīstīt uz izmaksu mazināšanu un videi draudzīgiem enerģijas risinājumiem fokusētu piedāvājumu.

Kopumā pērn Enefit Latvijas tirgū realizējis elektroenerģiju un dabasgāzi 2152 GWh apmērā, bet uzņēmuma apgrozījums sasniedzis 290,6 miljonus eiro, kas salīdzinājumā ar 2021. gada rādītājiem ir vairāk nekā divkāršs pieaugums. Apgrozījuma kāpumu galvenokārt veicinājis klientu skaita un realizētās elektroenerģijas apjoma pieaugums kopā ar vispārējo enerģijas cenu kāpumu tirgū. Uzņēmuma EBITDA jeb peļņa pirms procentiem, nodokļiem un amortizācijas aprēķina 2022. gadā sasniedza 434 705 eiro.

Aizvadītā gada laikā Enefit ir turpinājis paplašināt gan klientu portfeli, gan piedāvāto pakalpojumu klāstu. “Reaģējot uz straujo elektroenerģijas tirgus cenu pieaugumu, pērn arī mājsaimniecībām sākām piedāvāt Ilgtermiņa fiksētas cenas līgumus elektroenerģijas iegādei no Enefit grupas attīstītajiem vēja parkiem Baltijas valstīs. Tādējādi nodrošinām gan stabilu elektroenerģijas cenu ilgākā laika periodā ar zemākām kopējām izmaksām, gan veicinām straujāku pāreju no dabasgāzes un citiem fosilajiem energoresursiem uz atjaunīgas elektroenerģijas ražošanu Baltijas valstu reģionā. Lai palīdzētu Latvijas uzņēmumiem risināt straujo izmaksu pieaugumu, turpinājām attīstīt elektroenerģijas pašražošanas un energoefektivitātes risinājumu piedāvājumu, kā arī to līdzfinansēšanu mūsu klientiem. Turpinoties Eiropas klimata politikas izvirzīto mērķu un prasību tālākai pārņemšanai nacionālā līmenī, pērn uzsākām arī zaļās konsultācijas pakalpojumu sniegšanu mūsu juridiskajiem klientiem, lai ar savām zināšanām un pieredzi palīdzētu labāk orientēties šajos pārmaiņu procesos arī Latvijas uzņēmumiem un veicinātu to tālāku sekmīgu izaugsmi,” stāsta Enefit vadītājs Krists Mertens.

Zaļās enerģijas pakalpojumu attīstība palīdzējusi gada laikā audzēt kopējo klientu portfeli un gadu noslēgt ar 1783 GWh lielu realizētās elektroenerģijas apjomu klientiem Latvijā, kas ir 42% kāpums pret 2021. gada rādītājiem. Savukārt mājsaimniecību klientu portfelī ir jau 90 000 klientu, kas ir vairāk nekā divkāršs pieaugums pret pērno gadu.

Līdz ar klientu portfeļa straujo pieaugumu būtiski palielinājies arī Enefit darbinieku skaits – 2022. gadā salīdzinoši ar 2021. gadu tas audzis par 39%. Lielākais pieaugums ir tieši inženiertehnisko risinājumu un projektēšanas nodaļas komandā, ko nosaka iepriekš nepieredzēts un straujš pieprasījuma kāpums pēc enerģijas risinājumiem, galvenokārt dažāda mēroga saules paneļu sistēmu projektiem.

Kā norāda Krists Mertens, arī šogad Enefit izaugsmes fokusā būs zaļās enerģijas pakalpojumu attīstība, paredzot arī elektroenerģijas iepirkuma un ilgtspējas konsultāciju sniegšanu biznesa klientu segmentā, kā arī tālāka izaugsme mājsaimniecību tirgus segmentā. Galvenie attīstības virzieni ir elektroauto uzlādes tīkla izveide, kurā Enefit šogad Latvijā paredzējis investēt 5 miljonus eiro, t. sk. CEF jeb Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta līdzfinansējumu 500 000 eiro apmērā. Turpināsies darbs arī pie lielu saules parku izveides sadarbībā ar Latvijas uzņēmumiem. Savukārt Enefit pārvaldības stiprināšanas un ikdienas darbības efektivizēšanas nolūkos visi grupas uzņēmumi Latvijā drīzumā pārcelsies uz zaļāko biznesa centru Rīgā VERDE.