icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Enefit izstrādājis unikālu elektrības tarifu, kas pielāgojas tirgus tendencēm

Enefit izstrādājis Baltijas tirgū vēl nebijušu elektrības iegādes produktu, kas apvieno izdevīgas elektroenerģijas biržas cenas vasarā un fiksēto cenu stabilitāti ziemā. Šāds risinājums visa gada garumā saglabā elastīgu pieeju klienta pusē un ļauj efektīvāk pielāgoties elektroenerģijas tirgus dinamikai.

Šī ir inovatīva pieeja elektrības tarifu izveidē, kur noslēgtā līguma periodā tiek kombinēti divi tarifi, no aprīļa līdz septembrim elektrībai piemērojot dinamisko biržas cenu, bet no oktobra līdz martam – fiksētu elektroenerģijas cenu. Vasarā biržas cena ir zemāka, pateicoties atjaunīgās enerģijas ražošanai no saules un vēja, bet ziemas periodā raksturīgs cenu kāpums ar izteiktākām svārstībām, attiecīgi šajā periodā izdevīgāk ir savlaicīgi fiksēt elektrības izmaksas.

Kā skaidro Enefit valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Vancāns, šis ir ērts risinājums mājsaimniecībām, kuras vēlas aktīvi izmantot sezonālās cenu atšķirības savā labā: “Analizējot klientu paradumus, šobrīd redzam, ka daļa klientu izvēlas īstermiņa līgumus, lai varētu biežāk mainīt tarifus. Ar šādu pieeju klientam pašam ir aktīvi jāseko līdzi cenu svārstībām tirgū un pastāv risks, ka cenas fiksēšana ziemas periodam notiek brīdī, kad elektrības cena jau sākusi kāpt, un attiecīgi tā tiek nofiksēta paaugstinātā līmenī. Tāpēc mēs ieviešam šo kombinēto tarifa risinājumu, kur tarifa maiņa notiek automātiski, pielāgojoties tirgus sezonalitātei un fiksējot cenu ziemas periodam jau vasaras izskaņā.”

Kopš marta sezonālais tarifs ieviests arī Enefit grupas uzņēmumā Igaunijā, un nepilnu divu mēnešu laikā to atzinīgi novērtējuši tūkstošiem klientu, kā galveno priekšrocību minot ērtību un drošību, ko sniedz automatizētā tarifu maiņa.

Sezonālajam tarifam šī gada ietvaros ir jāpiesakās līdz jūlija sākumam, jo elektroenerģijas cena ziemas periodam tiks fiksēta un paziņota klientiem savlaicīgi – jau augustā.

Pavasarī pāreja uz biržas cenai piesaistītu dinamisko tarifu notiks automātiski, un šajā periodā klients var bez papildu maksas mainīt izvēlēto tarifu vai arī pārtraukt līgumu. Kā papildu ieguvums sezonālajam tarifam ir pievienota arī apdrošināšana, kas sedz mājsaimniecības elektroierīču bojājumus, ko izraisījuši traucējumi elektroapgādes sistēmā.

Ja vēlies pieteikties tarifa plānam Sezonālais vai uzzināt papildus informāciju, atstāj savu kontaktinformāciju un mēs ar Tevi sazināsimiem.