icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Elektroauto: valsts atbalsts un uzlāde mājās

Elektroauto: valsts atbalsts un uzlāde mājās

Transports ir otrs lielākais siltumnīcefekta gāzu emisiju avots Latvijā, un rada gandrīz trešo daļu jeb 29% no kopējiem izmešiem. Lai to samazinātu, aizvadītā gada izskaņā Ministru kabinets atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) atbalsta priekšlikumu privātpersonām iegādāties elektroauto ar valsts subsīdiju. Tas nozīmē, ka iedzīvotājiem būs iespēja saņemt 4500 eiro lielu atbalstu jaunas, ar elektrību lādējamas automašīnas iegādei, bet lietota elektromobiļa vai ārēji lādējama hibrīdauto gadījumā – 2250 eiro.

Ja arī tu šogad plāno iegādāties elektroauto – jāņem vērā, ka, lai arī nupat kā ticis pabeigts CSDD publiskais ātrās uzlādes staciju tīkls Latvijā, kādā brīdī nonāksi pie jautājuma par to, kā jauno transportlīdzekli uzlādēt mājās vai darbavietā.

Lai arī elektroauto var uzlādēt izmantojot standarta kontaktligzdu un lai arī tas ir lētākais uz veids, diemžēl šis ir arī pats lēnākais un bīstamākais uzlādes risinājums. Šāda uzlāde ir īpaši bīstama, ja elektroinstalācija ēkā ir novecojusi vai nav pareizi uzturēta. Tas var būt bīstami arī gadījumā, ja auto uzlādei nav atsevišķi nodalīta kontaktligzda, bet tiek izmantots pagarinātājs, kas nav piemērots āra apstākļiem, un savienojums tiek pakļauts laikapstākļu ietekmei.

Ja vēlies uzlādi padarīt ātrāku, ekonomiskāku un drošāku, ir vērts apsvērt Enefit Volt viedā lādētāja iegādi. Mēs piedāvājam vienkāršus un ērtus elektroauto uzlādes risinājumus, kurus var uzstādīt gan mājās, gan darbavietā, kā arī jebkurā sabiedriskā vietā. Enefit piedāvā pilna servisa pakalpojumu, kas ietver konsultācijas, tehniskā speciālista apmeklējumu, detalizēta projekta un cenu piedāvājuma sagatavošanu, sertificēta elektriķa veiktu profesionālu iekārtas uzstādīšanu, kā arī pastāvīgu klientu atbalstu un iekārtu apkopi.

Elektroauto: valsts atbalsts un uzlāde mājās

Pieci vienkārši soļi, lai ierīkotu Enefit piedāvātos elektroauto uzlādes risinājumus:

  • Atrodi piemērotāko uzlādes iekārtu mūsu mājaslapas sadaļā “Elektroauto”, izmantojot uzlādes iekārtu izvēles palīgu, un nosūti mums pieprasījumu.
  • Cenas piedāvājums. Pēc pieprasījuma saņemšanas mēs ar tevi sazināsimies, lai precizētu piedāvājuma detaļas un nosūtītu cenas piedāvājumu.
  • Laiks noslēgt darījumu. Ja vēlies, vari izvēlēties maksāt par lādētāju, veicot ikmēneša maksājumu.
  • Uzstādīšana. Mūsu augsti kvalificētie speciālisti lādētāju uzstādīs tev ērtā laikā, pārliecinoties par elektrodrošību.
  • Sāc uzlādi. Izbaudi ērtu elektromobiļa uzlādi savās mājās vai darbavietā!

Personīgo elektroauto uzlādes staciju priekšrocība ir tā, ka tajās ir iebūvēts viedais elektroenerģijas skaitītājs, lai tu būtu drošs par to, cik elektroenerģijas patērē tieši auto uzlādei. Savukārt RFID autentifikācijas iespēja nodrošina to, ka uzlādes iekārtu var lietot tikai tās personas, kam tas ir atļauts. Tuvākajā nākotnē mūsu piedāvātie digitālie risinājumi elektroauto uzlādē padarīs dzīvi vēl vieglāku un ekonomiskāku. Piemēram, mūsu klienti, pateicoties iekārtās iebūvētajam interneta savienojumam un lietotnei, kura jau ir izstrādes procesā, automašīnu varēs uzlādēt attālināti, vai ieplānot uzlādes stundas par zemāku elektroenerģijas cenu.